Kalo tek përmbajtja

Porsche

Porsche
Titulli:PORSCHE
Viti i themelimit:1931
Themeluesi:Ferdinand Porsche
Bën pjesë:Volkswagen Group 
Расположение:GjermaniStuttgart
Baden-Vyrtemberg
News:Читать


Lloji i trupit:

Porsche

Historia e markës së automobilave Porsche

Makinat e prodhuesit gjerman janë të njohura në të gjithë botën për performancën e tyre sportive dhe dizajnin elegant. Kompania u themelua nga Ferdinand Porsche. Tani selia është e vendosur në Gjermani, Stuttgart. Sipas të dhënave për vitin 2010, makinat e kësaj prodhuesi automjetesh zënë pozicionin më të lartë midis të gjitha makinave në botë për sa i përket besueshmërisë. Marka e makinave është e angazhuar në prodhimin e makinave luksoze sportive, elegante. ...

Shto një koment

Shihni të gjitha dyqanet e Porsche në hartat google

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Porsche

Shto një koment