Makinë provë Dongfeng AX7
 

Kryqëzimi AX7 është më i miri që na ofron tani një nga markat më të mëdha kineze Dongfeng Motor. Ky model është si një vitrinë e arritjeve të korporatave - është me anë të këtij modeli që klientët do të gjykojnë potencialin e kompanisë në Rusi.

Makinat kineze konsiderohen ende të paparashikueshme në Rusi. Koha do të vijë, dhe procesi i zhvillimit të pakufizuar të firmave nga Mbretëria e Mesme sigurisht do t'i çojë ata në qëndrueshmërinë e stilit, nivelit teknik dhe cilësisë. Por deri më tani, shumë artikuj të rinj duket se klientët janë të paqartë, llotari.

Një makinë tjetër kineze, Dongfeng AX7, u soll në Rusi. Isshtë deklaruar se pamja është krijuar me pjesëmarrjen e artistëve nga studioja ItalDesign Guigiaro. Sido që të jetë, pjesa e jashtme është pa aziatike pretenduese, inteligjente dhe neutrale në një mënyrë të mirë.

A peshon stema? Një vit më parë, në panairin e automobilave në Moskë, Dongfeng ekspozoi AX7 me modele të ngjashme me pamje të këndshme: sedan A30 dhe AH3 cross-hatchback. Por pranë tij në të njëjtën stendë ishte një mikrovan 370 i vështirë, një sedan A9 me maskën a VW Passat dhe një kopje të sinqertë Hummer të quajtur Warrior. Një markë e kontrasteve dhe hedhjeve? Markë diversiteti.

 
Makinë provë Dongfeng AX7

"Era Lindore" është përkthimi i Dongfeng. Kompania u themelua në 1969 dhe është rritur nga një fabrikë e vetme në perandorinë e vërtetë të Azisë Lindore të Dongfeng Motor Corp. ose DFM. Kompleksi industrial tani përfshin sipërmarrje të përbashkëta me Honda, Kia, Nissan dhe PSA. Coopeshtë krijuar bashkëpunim me Luxgen, Renault dhe Volvo, dhe për sa i përket përbërësve - me Dana, Getrag, Lear dhe marka të tjera. Janë shitur miliona makina: kamionë, autobusë, dhe në gamën e pasagjerëve ka rreth 90 modele të ndryshme dhe të ndryshme.

Në Rusi, gjithçka është ndryshe: këtu pozicionet e DFM janë modeste edhe midis konkurrentëve kinezë. Shitjet zyrtare kanë vazhduar vetëm për tre vjet, por nuk ka asamble lokale dhe nuk pritet ende. Por ekziston një taktikë për të krijuar një imazh pozitiv të markës. Gjithçka që nuk ka posedim dhe kopjuar nga ne ka kaluar, pjesa e parë është hedhur në një veturë origjinale të klasave të njohura me pamje të mirë. Ne jemi duke pritur për A30 dhe AX3 të sipërpërmendur, crossover-in e vogël AX4 dhe flamurin SUV 580. Deri në atë moment, ne padyshim nuk do të hutohemi: pas largimit të H30-cross-hatchback, i vetmi Dongfeng në Rusi është AX7.

Makinë provë Dongfeng AX7

Era na solli AX7 me vonesë. Crossover u prezantua në vitin 2014, domethënë, ishte koha për të matur konfigurimet interesante ruse shtatë herë. Motorët me benzinë ​​Turbo 1,4 litra (140 HP) dhe motorët me 2,3 litra (171 HP) të thithur natyrshëm të disponueshëm në Kinë u injoruan nga importuesit. Zhvendosja e modelit të pronarit të mbingarkuar u konsiderua me status të pamjaftueshëm të lartë, dhe motori i licencuar Peugeot Citroen do të kishte rritur çmimin. Ata preferuan rrugën e mesme, duke zgjedhur një tjetër "zemër luani" franko-kineze me logon Peugeot në zorrë.

 
🚀Më shumë për temën:
  Ne vozitëm: Lexus LS 500h - pssssst, dëgjoni heshtjen

Nën kapuçin e AX7 rus, benzina me 140 kuaj fuqi 2,0 L, e cila është e njohur nga shumë modele Peugeot dhe Citroen, konsiderohet e besueshme. Na ofrohet me një kuti ingranazhesh 5-shpejtësie me origjinë franceze për një kohë të gjatë ose me një Aisin TF-6SC "automatike" japoneze me 70 rreze. Duke treguar historinë e modelit themelor të platformës, kinezët po lënë të kuptohet për huazim nga Honda CR-V. Në fakt, AX7 ka një pezullim MacPherson përpara, një multi-link me efektin e drejtimit pasiv në pjesën e pasme, dhe motori është vetëm përpara.

Makinë provë Dongfeng AX7

Si një ngushëllim - aftësi e mirë gjeometrike ndër-vend: pastrimi i tokës prej 190 mm, këndet e hyrjes dhe daljes prej 23 dhe 24 gradë. Mbrojtja e motorit është bërë prej plastike, por për një pagesë shtesë shitësit instalojnë mbrojtje metalike. Ata gjithashtu do të ndryshonin mbrojtëset e dëmtuar, duke lënë fragmente të hapura në harqe. Në të njëjtën kohë, pjesët e trupit që janë më të rrezikuara nga ndryshkja janë të galvanizuara. Sidoqoftë, garancia kundër korrozionit të tejshpuar nuk i kalon gjithsej tre vjet ose 100 mijë kilometra. Goodshtë mirë që bateria është zëvendësuar me një më efikase dhe është e mbushur me “antifriz të ftohtë. Por shasia është ende pa adaptim.

Në duar - versioni më i lartë i Luxury në rrota 18 inç. Kryqëzimi punon një abetare me skajet e mprehta të parregullsive që dridhen, dëgjohet lulëzimi i miratimit të elementeve të pezullimit, ekziston një ndjenjë pothuajse fizike që po i shkakton dëmtim teknikës. Në asfalt - madje edhe me lehtësi të dobët - udhëtimi është shumë më i rehatshëm, edhe pse edhe këtu dëshironi një elasticitet më të mirë nga pezullimi.

Makinë provë Dongfeng AX7

Dhe unë gjithashtu do të shtoja një timon të lehtë me përmbajtje informacioni në zonën afër zeros. Reagimet e drejtimit janë inerte, sikur ngasin makinën me frenat e gomës. Në të njëjtën kohë, AX7 kërkon korrigjimin e trajektores si në qoshe ashtu edhe në një vijë të drejtë, kur nuk nervozohet nga sipërfaqet e valëzuara, rutina dhe erërat e erës.

Dhe në përgjithësi, lëvizja ndonjëherë është e vrullshme, gjë që i detyrohet kryesisht standardit për versionin më të lartë të transmetimit automatik. Në modalitetin Drive, tërheqja është e vështirë të parashikohet për shkak të ngritjeve të hershme, madje edhe gjatë përshpejtimit. Por për një udhëtim të sigurt, është më mirë të mbash motorin në rpm prej 3. Por automatiku bie me ngurrim, dhe çdo përshpejtim intensiv është saktësisht një shpërthim që mbush kabinën me zhurmën e motorit. Moreshtë më i përshtatshëm për të përdorur manualin kutinë e shpejtësisë, pasi ajo gjithashtu reagon në goditjen në modalitetin M duke hedhur disa ingranazhe. Në plus, ne shkruajmë një fenomen të rrallë: konsumi mesatar i 000-të të rekomanduar sipas kompjuterit në bord përkoi me pasaportën - 95 litra për 8,7 kilometra.

🚀Më shumë për temën:
  BMW 420d Grand Coupe xDrive
Makinë provë Dongfeng AX7

Përfaqësuesit shpjegojnë se veprimet e transmetimit automatik përcaktohen nga sigurimi elektronik "ndërprerje", i cili është aktiv vetëm deri në 3 kilometra. Por në të njëjtin provë në versionin më pak të pasur "automatik" të Prestige, kutia e re funksionon në mënyrë më adekuate. Interesante, kjo AX000 drejton më me bindje. Le të marrim parasysh ndikimin e mundshëm të rrotave të tjera 7 inç, megjithëse cilësimet e amplifikatorit perceptohen ndryshe. Më e rëndësishmja, kishte dallime në montimin e mostrave të provës - nyje të pabarabarta të trupit. Dhe tingujt kur ndizen sinjalet e kthimit janë të ndryshëm: njëri ka një goditje, tjetri ka një përgjim.

 

Versionet me MCP mbetën jashtë fushës së prezantimit. Në komoditetin bazë për 13 dollarë. Dritat LED të drejtimit, dritat e mjegullës, airbagët e përparmë, pasqyrat elektrike dhe dritaret e energjisë, kondicionimi i ajrit, multimedia me ekran me prekje 057 inç dhe fole USB, kontroll audio në timon, Bluetooth, ESP, sistemi i ndihmës për fillimin e kodrës, rrota aliazh dhe një rrotë rezervë në madhësi të plotë ... Por ku janë vendet e ndezura? Duket në Premium (7 dollarë) së bashku me pasqyra të nxehta, tapiceri lëkure për sedilje, një ekran kompjuteri udhëtimi me ngjyra, kontroll i klimës dhe një mbulesë të hapësirës së bagazhit.

Makinë provë Dongfeng AX7

Modifikimet me transmetim automatik janë edhe më të pasura. Prestige (15 dollarë) ka tapiceri pëlhure, por pajisjet shtesë përfshijnë një prizë 154V për zonën e rreshtit të dytë, kontrollin e lundrimit dhe një frenim elektrik parkimi. Dhe versioni luksoz (220 dollarë) tashmë me lëkurë, hyrje pa çelës dhe një buton startues, disqe elektrike dhe memorien e sediljes së shoferit, një diell elektrik, sensorë parkimi dhe një kamerë të pasme, jastëkët anësorë dhe perdet e ajrit. Nga rruga, AX16 mori pesë yje për testet e përplasjes kineze CNCAP. Një ekran me prekje 473 inç, një sistem monitorimi i pikave të verbra dhe një aparat fotografik panoramik janë në dispozicion për modelin, por ato nuk përshtaten më në çmimet ruse.

Për nga madhësia, AX7 është një nga udhëheqësit e klasave. Bagazhi praktik mban të paktën 565 litra. Udhëtarët e rreshtit të dytë kanë liri, ekziston një mundësi për të akomoduar rehat tre prej nesh, edhe pse në luftën për hapësirë, jastëku i divanit është shkurtuar. Ata që janë ulur përpara shtypen pak nga tuneli. Jastëku i butë i sediljes së shoferit luksoz është gjithashtu pak i shkurtër, ju doni të ngrini buzën e tij të përparme dhe të thelloni pjesën e pasme. Forma e karriges së ngushtë Prestige është më e rehatshme. Mjerisht, dizajni i pajisjeve të dizajnit me një shpejtësimatës dixhital në version është për të ardhur keq. Dhe në Luksoze - dhe një panel tjetër, është tradicional dhe i lexuar mirë.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Honda Civic i-DTEC: një samurai me zemër me naftë
Makinë provë Dongfeng AX7
Dukshmëria është e mirë, izolimi i zërit është mesatar, siguria është pesë yje sipas metodës kineze CNCAP.

Brendësia është përfunduar mirë: butonat e mëdhenj, dorezat janë të lehta për t'u përdorur dhe nuk "marrin frymë" nën gishta, dhe dizajni nuk është i butë. Disa nga zgjidhjet, duhet ta kuptoni, janë spiunuar nga Nissan i vjetër? Por këtu janë llogaritë e gabuara: blloku ERA-GLONASS del në mënyrë të huaj midis butonave të ngrohjes së sediljes, butoni i bandës emergjente është larg nga shoferi, dhe në autostradë ka një kërcitje dhe një piktogram të një paralajmërimi jo-çaktivizues për një prag të 120 km në orë.

Popull kinez, kushtojini vëmendje gjërave të vogla! Ju keni siguruar që të gjitha dritaret në Luxury të aktivizohen me një prekje të vetme të çelësave, me kusht që 26 ndarje për sende të vogla dhe kanale ajri për ata që rrijnë mbrapa. Pra, pse shtylla e drejtimit nuk ndryshon, por baza ka një efekt të veçantë - projeksioni i logos jashtë derës?

Makinë provë Dongfeng AX7

Si rezultat, manifestimet e simpatisë sonë për modelin janë disi të vrullshme. Dhe a është një kryqëzim? Përkundrazi, një kamionçinë me hapësirë ​​të pastruar nga toka, i gjerë dhe i pajisur mirë. Një gjë e dobishme në familjen e një njeriu familjar që jeton me nevoja mesatare. DFM planifikon të shesë tre mijë AX7 në Rusi brenda një viti, veçanërisht duke shpresuar në paketën Prestige. Dhe në përshkrimin e klientëve të mundshëm, theksohet linja "besnike ndaj markave kineze". Po, pa këtë ndryshim në këtë rast, asgjë.

Lloji i trupitTurizëmTurizëm
Përmasat (gjatësia / gjerësia / lartësia), mm4690 / 1850 / 17274690 / 1850 / 1727
Baza e rrotave, mm27122712
Pesha e frenimit, kg15951625
lloji i motoritBenzinë, R4Benzinë, R4
Vëllimi i punës, metra kub cm19971997
Fuqia, kf me në rpm140 në 6000140 në 6000
Maks. çift ​​rrotullues, Nm në rpm200 në 4000200 në 4000
Transmisioni, ngas6-rr. MCP, përpara6-rr. Transmision automatik, përpara
Shpejtësia maksimale, km / orë185180
Përshpejtimi në 100 km / orë, sn.d.n.d.
Konsumi i përzierjes së karburantit., L8,08,7
Çmimi nga, $.13 05716 473
 

 

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Makinë provë Dongfeng AX7

Shto një koment