Makinë provë Toyota Camry

Ju nuk do të shihni "Camry" të tillë në taksi dhe parqe të korporatave: JBL, projeksion, rrota 18 inç, klimë me tre zona dhe, më e rëndësishmja, 3,5 V6. Top Camry pa leje mbërthyer në garazhin Autonews.ru për periudhën e vetë-izolimit

Ne kishim plane madhështore për këtë Toyota Camry: ne prisnim të mblidhnim të gjitha brezat, dhe më vonë - ta krahasonim me shokët e klasës: Hyundai Sonata e re dhe Mazda6 të ristiluar. Por kishte një koronavirus, kalime, burg, maska ​​dhe kjo është e gjitha.

Makinë provë Toyota Camry

Një sedan me një simbol inkurajues V6 në sternë ka qëndruar në parking për muajin e dytë - nën një shtresë pluhuri, në heshtje dhe me një të ardhme të mjegullt. Takohemi me të dy herë në javë: Unë largohem nga një vend parkimi aty pranë, shikoj vështrimin grabitqar të fenerëve LED Camry në pasqyrën e pasme dhe ëndërroj të lëmoj asfaltin e thatë përsëri diku në Varshavka të zbrazët.

Në modalitetin Sport, Camry me të vërtetë nuk mund të kapet sa duhet në një fillim të shpejtë nga një vend i palëvizshëm. Në një rrymë, një Toyota që bie papritur nga vendi i saj është e ngjashme me një aeroplan me motor të lehtë: boshti i përparmë shkarkohet, sedan bën ulje në rrotat e pasme dhe fillon të përshpejtohet me shpejtësi. Prandaj, dinamikat nuk janë më të mirat në klasë në nivelin prej 7,7 s deri 100 km / orë. Nëse Camry do të ishte me të gjitha rrotat, 249 forca dhe 350 Nm çift rrotullues do të ishin të mjaftueshme për të lënë me besim 6,5 sekonda. Por "gjashtë" i ndershëm atmosferik vështirë se do të lërë shanse edhe për shokët e klasës me karburant me turbo: në intervalin prej 60-140 km / orë, është në gjendje të anashkalojë si Mazda6 ashtu edhe Kia Optima.

Makinë provë Toyota Camry

Në përgjithësi, përvoja e funksionimit të Toyota Camry para pandemisë tregoi se versionet V6 qëndrojnë disi larg: makina të tilla nuk blihen nga parqet e korporatave, ato nuk janë në taksi dhe me qira. Në parim, Camry i nivelit të lartë zgjidhet nga ata që duan dinamikë, por nuk pranojnë motorë me turbo dhe gjithashtu besojnë në likuiditet dhe janë të bindur se një makinë është gjithashtu një investim.

🚀Më shumë për temën:
  Toyota Alphard 2018

Në të vërtetë, për këtë shumë (deri në 2,5 milion rubla), thjesht nuk ka makina me motorë të mëdhenj të aspiruar dhe dinamikë të mirë. Konsiderimi i blerjes së një Camry si një investim edhe tani, kur nuk është e qartë se çfarë do të ndodhë nesër, natyrisht është e pasaktë. Nga ana tjetër, ky është një nga modelet më të lëngshëm në treg - humbjet janë minimale, dhe vetë procesi i shitjes vështirë se do të zgjasë më shumë se një javë. Dhe mos u hutoni nga Camry që është në krye të vjedhjeve - që nga viti 2020, të gjitha modelet Toyota kanë filluar të marrin sistemin e mbrojtjes T-Mark (shënimi individual i trupit, i cili është i dukshëm nën një mikroskop). 

Në përgjithësi, Toyota Camry V6 është një botë më vete. Jo më kot ka edhe poezi për "Camry tre dhe pesë".

Makinë provë Toyota Camry

Sa shpejt gjërat po ndryshojnë. Dy vjet më parë, në një provë në Spanjë, unë isha një nga të parët që provova Toyota Camry V70 para-prodhimi, dhe tani po kalon nëpër COVID-19 me ne në garazhin Autonews.ru. Sidoqoftë, gjatë gjithë kësaj kohe po prisja për një kuti të re ingranazhesh nga Japonezët, por, mjerisht, nuk prita.

Makinë provë Toyota Camry

Ne po flasim për një "automatik" me tetë shpejtësi si në RAV4 të ri - atje kutia çiftëzohet me një 2,5-litër të aspiruar. Versioni Camry me këtë motor është akoma më i popullarizuari, por në vend të transmisionit të ri automatik me 8 shpejtësi ka ende një "gjashtë shpejtësi", të trashëguar nga sedan nga gjenerata e mëparshme V50. Në përgjithësi, Camry me "automatikun" e ri duhet të jetë pak më i shpejtë dhe më ekonomik.

Por që nga fillimi, Camry V6 është prodhuar vetëm me një kuti me tetë shpejtësi - dhe kjo është një arsye tjetër për të paguar shumë dhe për të zgjedhur opsionin e nivelit të lartë. Dhe mos u hutoni nga konsumi i karburantit: për një javë në modalitet të përzier, ku kishte bllokime të trafikut "burgundy" (po, Moska ishte e tillë), dhe autostrada, dhe semaforët, Camry djeg 12-13 litra . Një shifër normale për sedanin jo më të lehtë me një forcë të madhe të aspiruar dhe 249.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Groupe Renault lançon teknologjinë e karikimit nga makina në fuqi
Makinë provë Toyota Camry

Më pëlqen mënyra se si sillet në rrugë: me shpejtësi të lartë e mban po aq të sigurt sa platforma Lexus ES, dhe në modalitetin e qytetit Camry është qetësisht e qetë, por aspak e rrotull, siç ishte më parë (po flas rreth V50). Nga rruga, nuk ka më arsye për të qortuar Camry as për pamjen e tij: ky dizajn është tashmë katër vjeç dhe duket se nuk ka plakur asnjë jota.

Po, Camry ka pamje të mirë, një motor shumë të besueshëm, likuiditet të lartë, një brendshme moderne (më në fund!) Dhe një pezullim të freskët. Por ju i admironi të gjitha këto saktësisht derisa të hapni listën e çmimeve. Për opsionet më të pajisura, ata kërkojnë një minimum prej 34 yew. dollarë, dhe versioni më themelor me një pëlhurë të brendshme, një motor dy litërsh dhe rrota 16 inç kushton pothuajse 22,5 mijë.

Makinë provë Toyota Camry

Sinqerisht, unë adhuroj temën e akordimit të çipave, matjeve të energjisë në stenda, testimit të dinamikës në kushte civile, dhe kjo ka të bëjë me zhurmën e gomës dhe prerjen. Toyota Camry 3,5 tashmë është kthyer nga një sedan i zakonshëm në një legjendë urbane - emri V6 në kapuç automatikisht do të thotë se është një kokë benzine e vërtetë pas timonit.

Makinë provë Toyota Camry

E vetmja gjë që duhet të ngatërrojë është vozitja me rrota të përparme. Po, 249 forca dhe 350 Nm çift rrotullues është një mbingarkesë, por nga ana tjetër, kur Camry u lidh me besim, ajo vazhdon të gjuajë atje ku dorëzohen "turbo-katërshe" me vëllim të ulët.

Për më tepër, motori i aspiruar i Toyota ka një potencial të mirë për akorduesit: në përgjithësi, në Rusi, motori u "mbyt" artificialisht në 249 forca tatimore. Për krahasim, në SHBA, i njëjti motor i saktë me ndryshime minimale prodhon 300 kf. me dhe 360 ​​Nm çift rrotullues dhe premton dinamikë në 6,5 sekonda.

Makinë provë Toyota Camry

Sigurisht, ndezja e njësisë së kontrollit ka një efekt të dëmshëm në besueshmërinë, dhe ne në asnjë mënyrë nuk rekomandojmë ta bëni këtë - të paktën, kjo mund të bëhet një arsye për tërheqjen nga garancia. Por diçka tjetër është e rëndësishme këtu: motori ka një diferencë të tillë sigurie sa nuk duhet të shqetësoheni aspak për burimin e tij. Nëse, sigurisht, nuk do të vozisni një Camry gjithë jetën tuaj.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Toyota GR Supra vs Audi TTS Konkursi: Pagëzimi i Zjarrit

Sidoqoftë, le ta lëmë teknikën. Me ndryshimin e gjeneratës, Camry është bërë më e qetë, nuk ka më frikë nga kthesat e mprehta dhe drejtohet mirë, por ekziston një problem: ndihem jo mirë në të. Po, Japonezët kanë bërë një hap gjigand përpara për sa i përket ergonomisë dhe materialeve të përfundimit - Camry është bërë më afër perceptimit të "evropianëve", gjë që është e shkëlqyeshme. Sidoqoftë, akoma më mungojnë multimediat e avancuara me grafikë interesante, opsione plotësisht të rregullta dixhitale dhe të njohura si kapaku i ndezjes elektrike. E gjithë kjo nuk është në asnjë prej konfigurimeve.

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Makinë provë Toyota Camry

Shto një koment