Karrige e varur e kopshtit - goditje apo stuko? Top 5 modelet

Në ballkon, në tarracë ose mu në kopsht, e ndonjëherë edhe në shtëpi - karrigia e varur ka shumë përdorime, kështu që ne mund ta përshtatim atë sipas nevojave tona. Përveç kësaj, ka disa modele të kësaj zgjidhjeje në dyqane. Cilat karrige të varura janë më në modë këtë sezon?

Karrige kopshti në modë

Relaksimi në kopshtin tuaj, në paqe dhe qetësi, ndoshta me librin tuaj të preferuar në dorë, do të jetë një mënyrë për të lehtësuar stresin e përditshëm. Relaksimi do të sigurojë një karrige të varur në modë të projektuar për kopshtin, por mund të përdoret në shumë vende të tjera. Ky është një kombinim i suksesshëm i një lëkundjeje, një shtrat i varur dhe një kolltuk. Mund të uleni në të, të dëgjoni muzikë ose të bëni një sy gjumë dhe të relaksoheni. Nuk zë shumë vend, dhe për periudhën vjeshtë-dimër mund të vendoset në dhomën e ndenjes ose në dhomën e rinisë dhe do të duket po aq e bukur. Këtë vit ne mund të zgjedhim nga një shumëllojshmëri karrigesh të varura që ngjajnë me një fshikëz dhe janë bërë nga bastun prej palme kacavjerrëse ose materiale të tjera fleksibël. Më shpesh ato vendosen në një bazë të fortë, të ekuilibruar, megjithëse mund të blihen edhe të varura, por kjo zgjidhje është e përshtatshme për një apartament ose për një verandë të madhe me trarë, në të cilën mund të ngjitet një karrige. Këtë sezon, ai duhet të ketë gjithashtu një strukturë të hapur që siguron qarkullimin e ajrit, dhe komoditeti i uljes në të do të sigurohet nga jastëkët me tegela. Ne paraqesim pesë modele të karrigeve të varura të kopshtit që klientët tanë i zgjedhin me dëshirë.

Një karrige hamak e laminuar prej bredhi që jo vetëm duket e mrekullueshme, por është edhe shumë e rehatshme. Dimensionet e tij janë 120x120x45 cm Projektuar për t'u varur në kopsht, kopsht dimëror, në papafingo deri në dërrasën e tavanit ose në bodrum. Është prej druri rezistent ndaj motit. Është e lehtë për t'u montuar dhe çmontuar sipas nevojës. Karrigia e varur është e pajisur me sedilje me ngjyra të ndezura ecru që lidhen me zinxhirë.

Karrige e varur Karrige Swing Tekshe KOALA, bezhe 

2. Karrige hamak QUBUSS

Një lloj i veçantë i sediljes së varur të pastrukturuar i projektuar për t'u varur në kopsht ose në shtëpi. Forma e saj ngjan me një karrige klasike hamak. Sedilja e tekstilit e bën atë të lehtë, por ka gjithashtu një shirit kryq prej druri që parandalon në mënyrë efektive rrëshqitjen e sediljes nga brenda. Është i pajisur me jastëkë të butë. Ngarkesa maksimale deri në 120 kg. Ajo mat 100 × 90 cm, dhe dimensionet e traversës prej druri janë 90 cm.

Karrige hamak QUBUSS, e zezë, 100 × 90 cm 

3. Karrige e varur me fshikëz SASKA GARDEN

Kjo është një shportë kopshti e varur prej pëlhure të qëndrueshme me një dizajn modern. Do të duket e mrekullueshme në kopsht, në shtëpi ose në tarracë. Nuk ka më nevojë të fiksohet askund, pasi ka një strukturë mbështetëse. Ky është një kombinim i divanit dhe shportës së varur. Sedilja komode ka përmasa 107 x 67 cm Vetë karrigia peshon 26,5 kg dhe mund të përballojë një ngarkesë prej 130 kg. Materiali i këllëfës së jastëkut mund të hiqet lehtësisht dhe të lahet nëse është e nevojshme.

Karrige e varur me fshikëz SASKA GARDEN, e bardhë-jeshile, 105 × 198 cm 

4. Karrige hamak Boho

Karrigia e varur atmosferike në stilin retro, e ngjashme me folenë e lejlekut, është bërë me litar të gërshetuar të qëndrueshëm, por të fiksuar në një kornizë metalike, kështu që mund të përballojë një ngarkesë deri në 120 kg. Mund të instalohet lehtësisht në tarracë, ballkon, ambiente të brendshme ose kopsht. Zona e ndenjës: afërsisht 100 x 90 cm, dimensionet e jastëkut 40 cm x 40 cm.

Hamak krem 

5. Karrige e varur e kopshtit HAWANA

Estetike, origjinale dhe në modë, karrigia e varur e kopshtit ju lejon të krijoni një vend për t'u çlodhur dhe në shtëpi. Ka një kornizë çeliku e cila siguron një strukturë të qëndrueshme. Në pjesën e poshtme lidhet me një bazë të fortë dhe të gjerë, falë së cilës mund të përballojë deri në 150 kg ngarkesë. Korniza është bërë nga çeliku i fortë i mbuluar me një shtresë shtesë smalti. Është rezistent ndaj kushteve të vështira të motit. Kompleti përfshin një shportë karrige të profilizuar saktë dhe një grup jastëkësh me mbulesa të lëvizshme.

Karrige kopshti HAWANA kafe 

Kryesor » Artikuj interesantë » Karrige e varur e kopshtit - goditje apo stuko? Top 5 modelet

Shto një koment