Testoni makina të lira: të reja dhe më pak se 10.000 10 euro, këtu janë ofertat XNUMX - Udhëzuesi i blerjes

Përmbajtje

Blej makina te lira zgjidhja më e mirë në kohë një krizë për ata që nuk kanë një buxhet të madh, por nuk duan të heqin dorë nga një makinë e re.

Në këtë Udhëzues për blerjen do të gjeni dhjetë oferta interesante për më pak se 10.000 евро.

Lista jonë makina me te lira kryesisht përbëhet nga CityCar (tetë) por mungesa e makinave më të bollshme që i përkasin segmentit маленький dhe madje edhe shumë hapësirë... Më poshtë do të gjeni një përshkrim të shkurtër dhe Çmimet këto makina.

Chevrolet Spark 1.0 LS - 9.275 euro

La Chevrolet Spark 1.0 HP Ka një dizajn të bukur dhe është i pajisur me një motor të vogël, por ka shumë disavantazhe.

Pavarësisht miratimit të AXNUMX, sedilja e pasme është shumë e ngushtë për të akomoduar tre pasagjerë dhe zhurma e tepërt dëgjohet me shpejtësi të madhe.

Motori nuk është aspak i shkathët (15,5 sekonda për të përshpejtuar nga 0 në 100 km / orë), dhe përveç kësaj, duhet të kompresohet me kujdes për të pasur edhe një lëvizje të vogël, pasi shtytja në rpm të ulët është shumë e dobët.

Citroën C1 1.0 5pc. Tërheqja - 9.900 euro

La Citroën C1 1.0 5pc. Tërheqje është i vetmi i një treshe binjakësh, i përbërë gjithashtu nga një Peugeot 107 dhe një Toyota Aygo, që mund të blihet me pesë dyer ndërsa qëndroni nën pragun prej 10.000 €.

🚀Më shumë për temën:
  Makinë provë Renault Duster

Megjithë jetën e tij tetëvjeçare të shërbimit, ai mbron veten mirë: kryesisht falë një motori parku veçanërisht. Stoli, i cili karakterizohet nga një pult, i mbuluar tërësisht me plastikë të fortë, jo shumë të prekshëm, mund të ishte më i rafinuar.

Fituesi Dacia Sandero 1.2 GPL - 9.900 €

La Dacia Sandero 1.2 Laureat i GLN -së ju lejon të kurseni para si në tregtarin ashtu edhe në stacionin e benzinës, pasi është i vetmi në lot me një sistem gazi të instaluar.

E pajisur mirë (përfshihen dritat e radios dhe mjegullës) dhe plot opsione, nuk shkëlqen nën titullin "konsum" kur drejtoni benzinë.

Dacia Dokker 1.6 Ambiance - 9.900 euro

Kur Dacia thuhet të jetë sinonim makina te lira: shumë hapësirë nën 10.000 mijë euro nuk është e lehtë për tu gjetur.

La Dacia Dokker 1.6 Ambient Kjo është zgjidhja ideale për ata që kanë nevojë për shumë hapësirë: pasagjerët e pasëm kanë një det me inç për supet, këmbët dhe kokën në dispozicion të pasagjerëve të pasmë, dhe bagazhi është aq i madh sa është pothuajse e pamundur të mbusheni plotësisht.

Motori i fuqishëm (82 litra. Dimensionet e mëdha (4,36 metra) nuk ndihmojnë me manovrat e parkimit, dhe manovrimi në kthesa zvogëlohet për shkak të peshës së tepërt të trupit.

Ford Ka + 1.2 - 9.500 euro

La Ford Ka + 1.2 kjo është një alternativë ekonomike deri në Fiat 500 pasi janë ndërtuar në të njëjtën platformë. Një makinë elegant dhe e lirë e qytetit nuk është për ata që kërkojnë shkathtësi.

Pasagjerët e pasmë janë të pakëndshëm dhe dhoma e bagazheve është më e vogla në mesin e makinave të analizuara kur paloset.

Hyundai i10 1.1 Like - 8.950 euro

Dikur për ata që kërkonin makina të lira, marka koreane ishte diçka interesante dhe e pabesueshme. Por tani gjithçka ka ndryshuar.

La Hyundai i10 1.1 Pëlqej është ideale për ata që duan të kursejnë para dhe të udhëtojnë pa u shqetësuar për shqetësimet e tjera. Në fakt, dy pikat e saj të forta janë çmimi (më i ulëti nga të gjithë) dhe një garanci shumë e gjatë: pesë vjet kilometrazh të pakufizuar.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Renault Laguna: Koha e re

Ka përfitime të tjera - dizajni i këndshëm dhe shkathtësia - dhe sjellja në rrugë mund të jetë zhgënjyese për këdo që nuk e sheh makinën si një mjet të thjeshtë për të arritur nga A në B.

Peugeot 107 1.0 STOCK - CA, USA 3 шт. Qasja - 9.950 euro

La Peugeot 107 1.0 STOCK - CA, USA 3 шт. Aksesi ka, sipas mendimit tonë, modelin më të suksesshëm në familje, i përbërë nga Citroën C1 dhe Toyota Aygo.

I manovrueshëm në qytet dhe i aftë të argëtohet në rrugët publike (për shkak të peshës së tij të ulët), nuk është miqësor me pikat e karburantit, pasi konsumon shumë pak.

Renault Twingo 1.2 Wave - 9.850 euro

La Renault Twingo 1.2 Vala Undshtë padyshim makina më e rehatshme e qytetit për tu trajtuar: falë kalibrimit të pezullimit të butë dhe performancës së shkëlqyer nën titullin "izolimi i zhurmës".

Motori është i besueshëm dhe elastik, por jo shumë i gjallë, dhe hapësira në bord është thyer rekord: asnjë makinë e qytetit me tre dyer nuk mund të ofrojë një kabinë kaq të madhe.

Toyota Aygo 1.0 3p. Botimi - 9.950 euro

La Toyota Aygo 1.0 3p. Botim është më shumë "si park" sesa binjakët francezë Citroën C1 dhe Peugeot 107. Cila është arsyeja? Twoshtë dy centimetra më e shkurtër. Pastrimi minimal, i cili, megjithatë, mund të jetë i rëndësishëm në disa raste.

Makina më qesharake e qytetit në treg - është e vështirë të gjesh një paketë kaq të mirë të kombinuar me shkathtësi mbresëlënëse - megjithatë, kjo nuk është dëshmi e defekteve: për shembull, çmimi është pak i lartë në krahasim me pajisjet standarde të vështira për t'u rregulluar.

Volkswagen lart! 1.0 3p. merr hua! - 9.750 euro

Mund të duket e çuditshme të shohësh një markë gjermane në listën e makinave më të lira, dhe në vend të kësaj Volkswagen lart! 1.0 3p. merr hua! Sipas mendimit tonë, është zgjidhja më e mirë për ata që kërkojnë një makinë të re nën 10.000 €.

🚀Më shumë për temën:
  Makinë provë Renault Arkana. Akull dhe turbo

Shtë i pajisur me motorin më pak të fuqishëm në këtë seri (60 kf), por brenda tij ka një kabinë të përfunduar mirë për këtë kategori.

I gjerë në lidhje me dimensionet e tij të jashtme dhe në modë falë pamjes së tij po aq të rëndësishme dhe të sofistikuar, është krijuar për të ruajtur një vlerë të lartë të dorës së dytë falë pranisë së një marke fisnike.

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Testoni makina të lira: të reja dhe më pak se 10.000 10 euro, këtu janë ofertat XNUMX - Udhëzuesi i blerjes

Shto një koment