Test drive Mercedes-Benz A35 AMG Sedan: hatchback për fëmijë me karakter - Pamje paraprake

Mercedes -Benz A35 AMG Sedan: Hatchback për fëmijë me karakter - Preview

Vjeshtën e kaluar, përpara Motor Show në Paris 2018, House of Stars zbuloi një version të shpejtë të kompaktit A-Class, Mercedes-Benz A35 AMG. Sot nga Shtutgarti mbërrijnë fotot e para dhe informacionet zyrtare në lidhje me versionin notchback, AMG e dytë bazuar në gjeneratën e re të segmentit C gjerman.

Si në hatchback, nën kapuç pulson fuqishëm katër cilindra 2.0 litra me 306 kfkombinuar me transmetimin e tufës së dyfishtë Kuti ingranazhi AMG Speedshift DCT 7G dhe makinë me katër rrota 4matic... Ky transmetim e lejon atë të vrapojë 0 deri në 100 km / orë në 4,8 sekonda dhe arrin një shpejtësi maksimale prej 250 km / orë (e kufizuar nga elektronika).

Vëllimi i tretë, përveç që i jep një pamje më elegante sesa hatchback, i siguron një bagazh të mirë të rehatshëm, 420 litra, 950 mm të gjerë dhe 462 mm të thellë, me një derë të pasme që hapet automatikisht (pa duar). Estetikisht, ai ndryshon nga Mercedes-AMG A35 me bishtin e tij të pasmë të pjerrët të spikatur, të kryesuar nga një spoiler aerodinamik, një parakolp i modifikuar i pasmë dhe një difuzor me dy tuba anësorë.

Për të tjerët Mercedes-Benz i ri A35 AMG 4Matic Sedan Ju do të jeni në gjendje të shijoni të gjitha teknologjitë dhe aksesorët e motrës me 5 dyer, përfshirë gjeneratën e fundit të sistemeve të ndihmës në vozitje dhe të reja sistemi i infotainment MBUX përditësuar.

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive Mercedes-Benz A35 AMG Sedan: hatchback për fëmijë me karakter - Pamje paraprake

Shto një koment