Test drive Bridgestone zbulon gomat turistike Turanza T005

Test drive Bridgestone zbulon gomat turistike Turanza T005

Trajtimi dhe rezistenca e jashtëzakonshme e rrotullimit të lagësht

Bridgestone, kompania më e madhe në botë e gomave dhe gomës, po prezanton gomën premium turne Turanza T005 për "kontroll të plotë mbi udhëtimin tuaj, madje edhe në një ditë me shi".

Projektuar dhe prodhuar në Evropë, Bridgestone Turanza T005 është tepër efikas në sipërfaqe të lagura dhe siguron ekonominë e karburantit së bashku me kilometrazhin e lartë, duke u dhënë shoferëve kontroll të plotë në situata sfiduese të përditshme, veçanërisht në ditët me shi.

Bridgestone Turanza T005 është në dispozicion në një gamë të gjerë në tregun Evropian që nga Janari 2018 dhe zëvendëson T001 EVO aktuale. Madhësitë e ofruara të Turanza T005 do të sigurojnë mbulim pothuajse të plotë të kërkesës për goma "turne" nga viti 2019 me më shumë se 140 madhësi rrotash nga 14 në 21 inç. Në të njëjtën kohë, Bridgestone do të thjeshtojë gamën e gomave turistike dhe Turanza T005, dhe DriveGuard do të mbulojë të gjithë segmentin turne.

Bridgestone Turanza T005 tashmë është zgjedhur për instalim fillestar nga markat kryesore të makinave dhe do të jetë në rrugë në muajt e ardhshëm.

Stefano Parisi, Drejtor Ekzekutiv Rajonal, Bridgestone Europe, Rajoni i Jugut, përmbledh: “Goma e re turistike Turanza T005 Premium është një produkt kryesor në portofolin e Bridgestone me një mbulim dukshëm të lartë. Nuk kishte kompromise në dizajn: ne analizuam nevojat e përdoruesve me shumë kujdes dhe më pas krijuam një autobus që përmbush ato pritjet. Bridgestone Turanza T005 lejon shoferin të kontrollojë më mirë automjetin, veçanërisht në rrugët e lagura. "

Kontroll i plotë mbi udhëtimin tuaj, edhe në një ditë me shi

Bridgestone u referohet përdoruesve të fundit si "BOSS", dhe BOSS është frymëzimi i modelit për Bridgestone Turanza T005. Gjatë prodhimit, Bridgestone vëzhgoi mijëra konsumatorë të gomave premium në të gjithë Evropën për të përcaktuar nevojat dhe pritjet e tyre për gomat e turneve, si dhe sfidat me të cilat përballen në ngasjen e përditshme.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Mercedes B-Class, BMW Active Tourer: mos na harroni

Implikimet janë të qarta: Blerësit e gomave premium kanë nevojë për një gomë që ndihet e sigurt dhe argëtuese për të vozitur. Ata duan një gomë që u jep atyre kontroll të plotë në situata të ndërlikuara të përditshme, veçanërisht në ditët me shi. Dhe një gomë që gjithashtu u jep atyre ekonomi të mirë të karburantit dhe kilometrazhin.

Bridgestone Touring Tranza T005 i plotëson të gjitha këto pritje. Isshtë një gomë që ju lejon të vazhdoni makinën me kontroll të plotë në kushte të pafavorshme, veçanërisht në rrugë të lagështa, nga kthesat e autostradës deri tek ndalesat e papritura në kushtet urbane.

Turanza T005: performancë e shkëlqyeshme në sipërfaqe të lagura, e vërtetuar nga TÜV SÜD

Turanza T005 u ofron shoferëve më të mirën e klasës A Evropiane në sipërfaqe të lagura dhe klasë jashtëzakonisht të mirë të rezistencës ndaj konsumimit. Madhësitë e zgjedhura në diapazon sigurojnë klasën e efikasitetit A / A.

Tërheqja më e mirë në klasë dhe frenimi i lagësht janë testuar dhe certifikuar nga TÜV SÜD, një nga institutet më të respektuara të testimit të automjeteve në Evropë.

Për të arritur këtë performancë të lartë, inxhinierët e Bridgestone kanë krijuar një paketë premium të dyshemesë së lagur me materiale dhe dizajn të shkeljes. Vendet e trasha të bllokut dhe shpërndarja e zgavrës në qendër të faqes ndihmojnë për të arritur kullimin e ujit shumë efikas. Duke përdorur një teknologji të re të përzierjes, polimeri special Bridgestone NanoPro-Tech është i përzier me një përmbajtje të lartë silicë për konsum maksimal, kapje të lagësht dhe ekonomi të karburantit.

Testimi i brendshëm Bridgestone konfirmon përmirësimin e përgjithshëm të performancës së Turanza T005 mbi Turanza T001 EVO aktuale, me një rritje prej 10% në jetën e shërbimit, duke përmbushur dhe tejkaluar pritjet e shoferit, me përmirësimin e ndjeshëm të performancës në kthesë dhe frenimit në rrugët e lagura. në sipërfaqe të thata dhe rezistencë ndaj konsumimit.

🚀Më shumë për temën:
  Hyundai Elantra 1.6 Stil

----------

1. Bazuar në shitjet e gomave 2016. Burimi: Tire Business 2017 - Renditja Globale e Prodhuesit të Gomave.

2. Në krahasim me 4 konkurrentët kryesorë në të njëjtin segment: Michelin Primacy 3, Kontinental Premium Contact 5, Performanca e mirë efiçente e Vitit të Ri, Pirelli Cinturato P7. Testet u kryen nga TUV SUD me urdhër të Bridgestone në Prill-Korrik 2017 në ATP Papenburg në madhësitë 205/55 R16 91V. Gomat janë blerë në tregun evropian nga TUV SUD. Makinë provë: VW Golf 7. Raporti] [713112819].

3. Bazuar në hulumtimet e tregut të brendshëm.

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive Bridgestone zbulon gomat turistike Turanza T005

Shto një koment