Skoda Superb Combi Scout 2.0 TSI (272 КС) 7-DSG 4 × 4
Директориум

Skoda Superb Combi Scout 2.0 TSI (272 КС) 7-DSG 4 × 4

Skoda Superb Combi Scout 2.0 TSI (272 КС) 7-DSG 4 × 4

Цена на нов автомобил од 46.442 $

Технические характеристики

Енергија, HP: 272
Мотор: 2.0 TSI
Волумен на резервоарот за гориво, л: 66
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Робот 2 спојка
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 5.7
Пренос: 7-DSG
Фирма за менувач: BorgWarner
Код на моторот: ДНУА (EA888)
Уредување на цилиндри: Во линија
Број на седишта: 5
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 7.1
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 2000-5400
Број на брзини: 7
Должина, мм: 4856
Максимална брзина, км на час: 250
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 5500-6500
Тип на мотор: Мраз
Меѓуоскино растојание (мм): 2836
Вид на гориво: Бензин
Зафатнина на моторот, cc: 1984 година
Вртежен момент, Nm: 350
Возете: Целосно
Број на цилиндри: 4
Број на вентили: 16

Сите врвни пакети извонредни комби-извидници 2019 година

Skoda Superb Combi Scout 2.0 TDI (190 мл.) 7-DSG 4 × 4

Додадете коментар

×