MINI кабриолет Купер
Директориум

MINI кабриолет Купер

MINI кабриолет Купер Технические характеристики

Енергија, HP: 136
Мотор: 1.5i
Однос на компресија: 11: 1
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Робот 2 спојка
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 8.7
Пренос: 7-стептроник
Код на моторот: B38B15M0
Уредување на цилиндри: Во линија
Број на седишта: 4
Висина, мм: 1415
Потрошувачка на гориво (вон-урбано), л. на 100 км: 4.8
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 5.4
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 1250-4300
Број на брзини: 7
Должина, мм: 3821
Максимална брзина, км на час: 205
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 4500-6000
Тип на мотор: Мраз
Потрошувачка на гориво (урбан циклус), л. на 100 км: 6.5
Меѓуоскино растојание (мм): 2495
Патека на задните тркала, mm: 1501
Патека на предните тркала, мм: 1501
Вид на гориво: Бензин
Ширина, мм: 1727 година
Зафатнина на моторот, cc: 1499 година
Вртежен момент, Nm: 220
Погон: напред
Број на цилиндри: 3
Број на вентили: 12

Сите конфигурации Кабрио 2019

MINI кабриолет Купер С.
MINI кабриолет Купер С.
MINI кабриолет Купер
MINI кабриолет еден
[wpseo_breadcrumb]

Додадете коментар

×