300 Lexus RC
Директориум

300 Lexus RC

300 Lexus RC Технические характеристики

Енергија, HP: 245
Тежина на тротоарот (кг): 1725 година
Растојание, mm: 135
Мотор: 2.0i
Однос на компресија: 10.0: 1
Волумен на резервоарот за гориво, л: 66
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Автоматски
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 7.5
Пренос: 8 автобуси
Компанија за контролен пункт: Аисин
Код на моторот: 8AR-FTS
Уредување на цилиндри: Во линија
Број на седишта: 4
Висина, мм: 1395
Потрошувачка на гориво (вон-урбано), л. на 100 км: 6.3
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 8.2
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 1650-4400
Број на брзини: 8
Должина, мм: 4700
Максимална брзина, км на час: 230
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 5800
Бруто тежина (кг): 2170
Тип на мотор: Мраз
Потрошувачка на гориво (урбан циклус), л. на 100 км: 11.6
Меѓуоскино растојание (мм): 2730
Патека на задните тркала, mm: 1600
Патека на предните тркала, мм: 1580
Вид на гориво: Бензин
Ширина, мм: 2048 година
Зафатнина на моторот, cc: 1998 година
Вртежен момент, Nm: 350
Вози: Заден
Број на цилиндри: 4
Број на вентили: 16

Сите пакети RC 2019

Lexus RC 300h
РК БМВ 350 Седан
РК БМВ 300 Седан
[wpseo_breadcrumb]

Додадете коментар

×