Audi S7 Sportback 3.0 TDI (349 КС) 8-Типтроник 4 × 4
Директориум

Audi S7 Sportback 3.0 TDI (349 КС) 8-Типтроник 4 × 4

Audi S7 Sportback 3.0 TDI (349 КС) 8-Типтроник 4 × 4 Технические характеристики

Енергија, HP: 349
Тежина на тротоарот (кг): 2085 година
Мотор: 3.0 TDI
Волумен на резервоарот за гориво, л: 73
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Автоматски
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 5.1
Менувач: 8-Типтроник
Компанија за контролен пункт: ЗФ
Уредување на цилиндри: во облик на V
Број на седишта: 5
Висина, мм: 1417
Потрошувачка на гориво (вон-урбано), л. на 100 км: 5.8
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 6.5
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 2500-3100
Број на брзини: 8
Должина, мм: 4979
Максимална брзина, км на час: 250
Круг на вртење, м: 12.2
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 3850
Бруто тежина (кг): 2635
Тип на мотор: Мраз
Потрошувачка на гориво (урбан циклус), л. на 100 км: 7.7
Меѓуоскино растојание (мм): 2928
Патека на задните тркала, mm: 1629
Патека на предните тркала, мм: 1646
Вид на гориво: Дизел
Ширина, мм: 2118 година
Зафатнина на моторот, cc: 2967 година
Вртежен момент, Nm: 700
Возете: Целосно
Број на цилиндри: 6
Број на вентили: 24

Сите конфигурации за S7 Sportback 2019

Audi S7 Sportback 2.9 TFSI (450 мл.) 8-Типтроник 4 × 4

Додадете коментар

×