Audi A5 Sportback 40 TFSI

Audi A5 Sportback 40 TFSI Технические характеристики

Енергија, HP: 190
Тежина на тротоарот (кг): 1595 година
Мотор: 2.0 TSI
Волумен на резервоарот за гориво, л: 54
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Робот 2 спојка
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 7.5
Менувач: 7 S-tronic
Фирма за менувач: BorgWarner
Код на моторот: EA888
Уредување на цилиндри: Во линија
Број на седишта: 5
Висина, мм: 1386
Потрошувачка на гориво (вон-урбано), л. на 100 км: 5.1
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 5.9
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 1450-4200
Број на брзини: 7
Должина, мм: 4757
Максимална брзина, км на час: 241
Круг на вртење, м: 11
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 4200-6000
Бруто тежина (кг): 2125
Тип на мотор: Мраз
Потрошувачка на гориво (урбан циклус), л. на 100 км: 7.7
Меѓуоскино растојание (мм): 2824
Патека на задните тркала, mm: 1568
Патека на предните тркала, мм: 1587
Вид на гориво: Бензин
Ширина, мм: 2029 година
Зафатнина на моторот, cc: 1984 година
Вртежен момент, Nm: 320
Погон: напред
Број на цилиндри: 4
Број на вентили: 16

Сите нивоа на обложување A5 Sportback 2019

Audi A5 Sportback 40 g-tron
Audi A5 Sportback 50 TDI четири
Audi A5 Sportback 45 TDI четири
Audi A5 Sportback 40 TDI четири
Audi A5 Sportback 40 TDI
Audi A5 Sportback 35 TDI
Audi A5 Sportback 45 TFSI четири

Додадете коментар