Test drive Volkswagen Passat GTE: shkon edhe në energji elektrike

Etiketa GTE tani është e qartë për të gjithë. Ashtu si me Golfin, Passat është një shtesë për dy motorë, një benzinë ​​me turbo dhe një pajisje elektrike, si dhe një pajisje shtesë për ruajtjen e energjisë elektrike me të cilën mund të merrni energji elektrike nga priza e shtëpisë tuaj në një bateri të besueshme të fuqishme përmes prizës së karikimit. E pajisur në këtë mënyrë, Passat është sigurisht diçka e veçantë, dhe jo më pak për shkak të çmimit. Por meqenëse, ashtu si Golf GTE, Passat do të pajiset shumë me këtë etiketë, ata ndoshta nuk do të kenë shumë probleme me shitjen e makinës më të madhe në Evropë.

Me pak fjalë, situata themelore teknologjike është kjo: pa një motor turbo benzine, nuk do të funksiononte, kështu që ka një motor me katër cilindra me të njëjtin zhvendosje si Golf GTE, por është pesë kilovat më i fuqishëm. Motori elektrik ka një fuqi prej 85 kilovat dhe 330 Njuton çift rrotullues, dhe Passat gjithashtu ka një fuqi më të lartë të sistemit. Kapaciteti i baterisë litium-jon është gjithashtu pak më i lartë se ai i Golfit, dhe mund të ruajë 9,9 kilovat-orë energji. Gama elektrike e Passat është pra e ngjashme me atë të Golfit. Transmetimi i fuqisë në rrotat e përparme kryhet nga një kuti ingranazhi me dy shpejtësi me gjashtë shpejtësi, ndërsa elektronika kujdeset për ndryshimet e qetë dhe krejtësisht të padukshme të ingranazheve (qofshin ato elektrike ose hibride). Gjithashtu mund të shndërrojë energjinë kinetike në energji elektrike, domethënë të rimbushni bateritë gjatë vozitjes. Përndryshe, Passat mund të lidhet me rrjetin kur parkoni. Një pajisje shtesë që ka Passat GTE (dhe ata nuk kanë atë të zakonshmen) është gjithashtu një përforcues elektromekanik i frenave që kontrollon nivelin e frenimit mekanik ose elektrik. Kështu, shoferi nuk ndjen ndryshimin në rezistencën e pedalit të frenave, pasi frenimi mund të jetë elektrik (me marrjen e energjisë kinetike), dhe nëse është e nevojshme, frenoni më fort - kalibrat klasikë të frenave sigurojnë një ndalesë.

🚀Më shumë për temën:
  Makinë provë Volkswagen Golf 2.0 TDI: Më e mira ose asgjë

Me pak fjalë, çfarë duhet të dini për Passat GTE të re:

Analistët presin që numri i automjeteve të teknologjisë hibride plug-in të rritet në 2018 deri në vitin 893.

Deri në vitin 2022, ata do të shesin rreth 3,3 milion kopje në vit.

Passat GTE është hibridi i dytë plug-in i Volkswagen, i pari i disponueshëm si një sedan dhe një variant.

Nga jashtë, Passat GTE njihet nga fenerët e tjerë shtesë, përfshirë dritat e ditës, në pjesën e poshtme të parakolpit të përparmë, si dhe nga disa pajisje shtesë dhe shkronja të kombinuara me blu.

Passat GTE i ri ka një fuqi totale të sistemit prej 160 kilovat ose 218 "kuaj fuqi".

Çdo fillim i Passat GTE bëhet në modalitetin elektrik (E-Mode).

Rezervë e energjisë elektrike deri në 50 kilometra.

Gama me karburant elektrik dhe një rezervuar të plotë karburanti është deri në 1.100 kilometra, domethënë nga Ljubljana në Ulm në Gjermani, Siena në Itali ose Beograd në Serbi dhe përsëri pa karburant të ndërmjetëm.

Konsumi standard i karburantit sipas NEVC është vetëm 1,6 litra karburant për 100 kilometra (ekuivalent me 37 gram emetime të dioksidit të karbonit për kilometër).

Në modalitetin hibrid, Passat GTE mund të udhëtojë me një shpejtësi prej 225 kilometra në orë, dhe në modalitetin elektrik - 130.

Passat GTE vjen standardisht me fenerët LED, infotainment Composition Media dhe Front Assist, si dhe shmangien e përplasjeve automatike City-Brake.

Rezervuari i karburantit është i ngjashëm në madhësi me një Passat të zakonshëm, por ndodhet nën dyshemenë e bagazhit. Passat GTE ka një bateri në vend të kësaj ene.

Passat GTE ka një shërbim Car-Net Guide & Inform që ofron të gjitha të dhënat e drejtimit. Ai siguron një lidhje në internet për navigimin, si dhe për informacion shtesë (të tilla si moti në rrugë, tërheqjet turistike dhe mbingarkesa e trafikut).

🚀Më shumë për temën:
  Provoni tavolinat e frenave miqësore me mjedisin dhe efikase

Një pajisje shtesë mund të jetë një telekomandë Car-Net, me ndihmën e së cilës pronari kontrollon të dhënat në lidhje me makinën,

Car-Net App Connect ju lejon të lidhni sistemin tuaj infotainment të makinës tuaj me smartphone tuaj.

Karikimi me energji elektrike në Passat GTE është i mundur me një lidhje të rregullt në shtëpi (me një fuqi karikimi prej 2,3 kilovat, zgjat katër orë dhe 15 minuta), përmes sistemit Volkswagen Wallbox ose në stacione publike të ngarkimit (me fuqi 3,6 kilovat, ka një kohë karikimi prej dy orësh e gjysmë).

Ashtu si Golf, Passat GTE ka një buton në pjesën qendrore të valvulës që ju lejon të përfitoni plotësisht nga përfitimet e të dy motorëve. Pra, brenda altoparlantëve po bëhet një "tingull GTE".

Volkswagen jep një garanci për bateritë elektrike deri në 160 mijë kilometra.

Do të jetë në dispozicion në Slloveni nga fillimi i vitit 2016, dhe çmimi do të jetë rreth 42 mijë euro.

tekst Fabrika e fotografive Tomaž Porekar

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive Volkswagen Passat GTE: shkon edhe në energji elektrike

Shto një koment