Makinë provë Hyundai Creta Black & Brown
 

Pse kryqëzimi popullor korean kishte nevojë për një version të veçantë të kufizuar dhe a ia vlen të blihet fare

Në shikim të parë, e gjithë kjo duket ironike: pse crossover më masiv në vend ka nevojë për një botim të kufizuar prej vetëm tre mijë kopje? A është me të vërtetë ai element i munguar që mund ta detyrojë një person që nuk është shumë i etur për të që të blejë "Cretu"? A mund ta dallojnë me të vërtetë tabelat speciale këtë makinë nga më shumë se 70 mijë të njëjtat që shiten vetëm këtë vit? Dhe pse, në fakt, jo? 

Dëshira për personalizim tek rusët vetëm po bëhet më e fortë - dhe nëse është kështu, është më mirë t'i besosh punës në fabrikë sesa të heqësh mallrat nga Aliexpress në makinën tënde. Për më tepër, versioni Black & Brown është bërë në një stil mjaft të përmbajtur dhe të ekuilibruar. Një trup i zi, një dizajn special i rrotave, një spoiler i zmadhuar në derën e pestë - kjo është e gjitha ndryshimet e jashtme. A është që projeksioni i logos nga trupat e pasqyrave në tokë ndonjëherë duket komik: një font pretendues me monograme - por në lakun e Moskës ...

Makinë provë Hyundai Creta Black & Brown

Sidoqoftë, kjo substancë thjesht i bën të gjithë të barabartë: si pasagjerin Rolls-Royce ashtu edhe shoferin Creta. Por brenda, pronari i Black & Brown do të gjejë një ambient shumë elegant me lëkurë ngjyrë kafe në sediljet dhe futje të së njëjtës ngjyrë në kroskot dhe kartat e dyerve. Ata me të vërtetë ringjallin brendësinë e moshës mesatare, dhe në të njëjtën kohë e bëjnë kryqëzimin e vogël të ngjashëm me Tucson dhe Santa Fe, të lëshuar në versione të ngjashme të veçantë.

 

Në të njëjtën kohë, nuk ka nevojë të paguani më shumë për një biletë në një klub të tillë elitar: versioni Black & Brown është mbledhur në bazë të konfigurimit mesatar të Komfortit dhe është i disponueshëm me të dy motorët - 1.6 dhe 2.0 litra. Në rastin e versionit të vjetër, ju gjithashtu mund të zgjidhni numrin e rrotave lëvizëse (më i riu mund të jetë vetëm me rrota të përparme), por kutia e shpejtësisë do të jetë automatike në çdo rast. Diapazoni i çmimit është nga 16 $ në 790 $, domethënë, në krahasim me "Komoditetin" e zakonshëm, duhet të paguash 18 $

🚀Më shumë për temën:
  Provë makine Jeep Wrangler në Gjeorgji
Makinë provë Hyundai Creta Black & Brown

Përveç dekorit të jashtëm dhe të brendshëm, për këto para do t'ju jepet gjithashtu një kamerë me pamje të pasme dhe Yandex.Navigator i instaluar paraprakisht në sistemin e mediave në bord. Funksionon në mënyrë adekuate dhe me zgjuarsi, di të nxisë bllokime të trafikut, nëse i jepni Internet - me një fjalë, mund të bëni pa një mbajtës smartphone të mbërthyer në deflektorin e ventilimit. Për një tjetër 328 dollarë nga lart, mund të porosisni një paketë dimri: xham të nxehtë, hundë larëse dhe timon.

Pjesa tjetër e Creta mbeti vetë - një veturë e njohur e ekuilibruar, që me të drejtë zë një vend në shitjet më të mira. Po, opsionet moderne po kërkojnë tashmë këtu - për shembull, fenerët diodë në vend të halogjenit të shkollës së vjetër ose një sensor shiu - por kjo dhe shumë më tepër duhet të shfaqen në gjenerimin e brezit të ardhshëm, debutimi i të cilit nuk është shumë larg. Dhe tani vlen të përmendet se nëse "Creta" është plakur, është më shumë në dukje sesa në shpirt: është akoma e këndshme të merresh me të.

 

Përshtatja dhe ergonomia ende nuk duhet të ankohen, cilësia e ndërtimit nuk shkakton pikëpyetje, dhe hapësira në rreshtin e dytë dhe në bagazhin është mjaft e mjaftueshme për familjen mesatare. E vetmja gjë është që një zonë e veçantë e ventilimit dhe ngrohja e sediljes në rreshtin e dytë të shfaqen vetëm në nivele të zbukurimeve më të shtrenjta: banorët e rajoneve të ftohta duhet ta kenë parasysh këtë.

Makinë provë Hyundai Creta Black & Brown

Sidoqoftë, në dimër, Creta është tashmë e nxehtë-të paktën me makinë me katër rrota dhe një motor me dy litra, siç kemi në provë. Kjo nuk pritet veçanërisht nga një kryqëzim i lirë popullor, por nën tërheqjen Hyundai do dhe di të rrëshqasë, nuk kërkon të lërë boshtin e përparmë në trajektoren e jashtme dhe madje të kalojë me dëshirë nga njëra anë në tjetrën! Ju mund të mendoni se kjo është fëminore, por ne jemi të sigurt se asnjë person i vetëm që është edhe pak i interesuar për të drejtuar një makinë nuk mund t'i rezistojë tundimit për të vozitur nëpër një fushë të mbuluar me borë. Dhe elektronika do të sigurohet kundër gabimeve të mëdha: ESP nuk është fikur plotësisht këtu, por deri në një kufi të caktuar - rrëshqisni, thonë ata, sa të doni, por nëse ndodh diçka, sigurimi do të funksionojë.

🚀Më shumë për temën:
  Hyundai Elantra Sport 1.6 T-GDi AT

"Creta" në përgjithësi nuk është neveri për të mbështetur një stil aktiv të vozitjes. Përgjigje të gjalla ndaj përshpejtuesit, përshpejtim mjaft i fuqishëm i një motori dy litërsh me 150 kuaj fuqi, një "automatik" inteligjent dhe ekzekutiv - madje mund të jeni i shpejtë në qytet, dhe në autostradë nuk ndjeni mungesë besimi. Përveç kësaj, shasia është akorduar jashtëzakonisht mirë këtu: një ekuilibër neutral-këmbëngulës, një timon i pastër me një përpjekje të këndshme - në rregull, kjo nuk është një makinë sportive, por ju mund të merrni me guxim një kthesë ose dy.

Makinë provë Hyundai Creta Black & Brown

Ata që, në parim, nuk e kuptojnë kuptimin e pamaturisë, ky kryqëzim nuk do të provokojë: Creta mund të rrokulliset me një ritëm të qetë dhe madje të qëndrojë në bllokimet e trafikut të Vitit të Ri. Ekziston një dukshmëri e shkëlqyeshme, pezullim mjaft energjik dhe mjaft i butë, dhe falë përshtatjes optimale dhe profilit të suksesshëm të sediljeve, ju ka shumë të ngjarë të jeni zgjuar edhe pas disa orëve të makinës.

Atëherë, çfarë është saktësisht Creta Black & Brown? Konsideroni atë vetëm një version të ri të një prej makinave më të suksesshme në tregun rus. Nuk hap horizonte të reja, por jep disa pika të këndshme për sa i përket pajisjeve - dhe, më e rëndësishmja, mund të spikasë jo në rrjedhën e kolegëve, por për pronarin. Mbi të gjitha, bashkudhëtarët shohin jashtë vetëm një "Creta" të zezë, dhe brenda ka një njeri që e di se çfarë pagoi.

Makinë provë Hyundai Creta Black & Brown
 

 

 
ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Makinë provë Hyundai Creta Black & Brown

Shto një koment