Pronarët më të njohur të Bugatti Veyron

Përmbajtje

Ringjallja e Bugatti nuk i ka sjellë ende sukses financiar Grupit Volkswagen, por modelet e markës legjendare po shijojnë interes serioz midis njerëzve më të pasur dhe më të famshëm në botë.

Sot, Veyron renditet në mesin e neoklasicistëve për sa i përket krijimit të një koleksioni serioz të makinave të shtrenjta dhe revista Spears ka zgjedhur disa nga njerëzit më të famshëm pas timonit të një hiper makine. Sigurisht, kjo listë është jashtëzakonisht e paplotë, pasi që kemi humbur të paktën disa reperë amerikanë, por është interesante të kujtojmë se cili nga yjet vuri bast për Veyron, kur modelja u shfaq ose menjëherë pas kësaj.

Floyd Mayweather Jr.

Floyd është boksieri më i shtrenjtë në botë dhe ai kohët e fundit shiti Bugatti Veyron Grand Sport e tij në eBay për një 3,95 milion dollarë mbresëlënës. Por ai mbetet në listën e pronarëve të Bugatti - por Grand Sport i konvertueshëm.

Pronarët më të njohur të Bugatti Veyron

Cristianu Ronaldo

Takimi i parë i Ronaldos me Veyron ishte në një reklamë të Nike ku Portugezi garoi me një hiper veturë, por vetëm 2 vjet më vonë ai bleu Veyron e tij të parë. Arsyeja është për të festuar kalimin e tij nga Manchester United në Real Madrid.

Pronarët më të njohur të Bugatti Veyron

Jay-Z

Në vitin 2010, gruaja e reperit Beyoncé i dha atij një $ 2 milion dollarë Bugatti Veyron Grand Sport për ditëlindjen e tij të 41-të. Ajo më vonë pranoi se e kishte porositur makinën një vit më parë për tu siguruar që ishte gati për ditëlindjen e Jay-Z.

Pronarët më të njohur të Bugatti Veyron

Tom Brady

Një nga legjendat e futbollit amerikan në jetën e përditshme preferon të drejtojë modele të ndryshme të Audi, por Veyron është makina e tij më e vlefshme. Gruaja e tij Gisele Bündchen është një çështje tjetër - ajo preferon Rolls -Royce Ghost.

Pronarët më të njohur të Bugatti Veyron

Tom Cruise

Ylli i Hollivudit u shfaq në premierën e filmit të tretë Mission: Impossible me Veyronin e saj, dhe incidenti u bë edhe më argëtues pasi doli se Tom kishte probleme me hapjen e derës së djathtë të makinës. Cruise kishte thënë shumë më herët se asnjë makinë nuk mund të zëvendësonte Porsche 911, por me sa duket ai po mendonte.

🚀Më shumë për temën:
  Studentët shpikën një ilaç për ndotjen më të keqe nga makinat
Pronarët më të njohur të Bugatti Veyron

Ralph Lauren

Projektuesi zotëron mbi 70 makina, përfshirë një Veyron të zi me thekse portokalli, dhe thuhet se është pronari i një prej gjashtë makinave Super Sport World Record Edition.

Pronarët më të njohur të Bugatti Veyron

Roberto Carlos

Ylli brazilian i futbollit i së kaluarës së afërt është gjithashtu një koleksionist i zjarrtë i makinave, dhe kalimi në Veyron ishte interesant për të - para kësaj makina e tij më e mirë ishte Ferrari 355.

Pronarët më të njohur të Bugatti Veyron
ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Artikuj » Pronarët më të njohur të Bugatti Veyron

Shto një koment