Minivans më të çmendur në histori

Përmbajtje

Makinat me kapacitet të lartë janë ende me interes të madh për familjet e mëdha. Ata kanë një dizajn universal dhe një brendshme të gjerë, dhe në rrugë nuk tërheqin shumë vëmendje dhe nuk dallohen nga turma e makinave.

Në të vërtetë, ky është qëllimi i tyre kryesor - punë e rehatshme në qytet, si dhe udhëtime të gjata të rehatshme. Sidoqoftë, ka përjashtime në histori që janë punë e prodhuesve modernë. Ata po përpiqen të thyejnë stereotipet dhe të hedhin në treg vepra të vërteta arti. 

Mazda Washu

Kjo makinë bën përshtypje me dizajnin e saj të pazakontë me 5 dyer, e cila lejon qasje të lehtë në pjesën e brendshme dhe bagazhin. Duke përdorur hapësirën e brendshme në maksimum, dyert e hyrjes hapen në një kënd prej gati 90 gradë. Prandaj, as lartësia dhe as pesha nuk ndërhyjnë në hyrjen në sallon pa pengesa.

Minivans më të çmendur në histori

Hyrja në rreshtin e pasmë është bërë edhe më e lehtë pasi prodhuesi siguron dyer rrëshqitëse. Pjesa e pasme ka një dizajn unik me dy pjesë. Pjesa e poshtme është prej metali dhe zbret në parakolp, gjë që e bën ngarkimin e bagazhit sa më të lehtë.

Minivans më të çmendur në histori

Prodhuesi japonez i automobilave e quan projektin e tij "RX-8 për 6 persona". Duhet të theksohet se ka një farë të vërtete në këtë përkufizim, pasi kjo minivan është shumë e ngjashme me legjendën Mazda RX-8.

Minivans më të çmendur në histori

Renault Escape F1

Minivani i verdhë i ndritshëm u zbulua në Panairin e Motorit në Paris 1994, duke shkaktuar shumë polemika për pamjen e tij. Bën një përshtypje të fortë kryesisht për shkak të motorit Formula 1 me të cilin është i pajisur. Zhvillimi i tij përfshin jo vetëm inxhinierët e Renault, por edhe specialistët e Williams F1.

Minivans më të çmendur në histori

Rezultati i këtij bashkëpunimi është motori RS5 me 800 kuaj fuqi. Për shkak të përdorimit të fibrave të karbonit në trup, makina është mjaft e lehtë, përshpejtimi nga 0 në 100 km / orë zgjat 2,8 sekonda, dhe shpejtësia maksimale arrin 312 km / orë.

🚀Më shumë për temën:
  Rrezja e kthimit është një parametër i rëndësishëm për makinat
Minivans më të çmendur në histori

Pavarësisht nga parametrat mbresëlënës, minivan mund të strehojë lehtësisht 4 persona. Si një minus, natyrisht, mund të vini re udhëtimin e pakëndshëm, por kjo nuk mund të jetë me karakteristika të tilla.

Minivans më të çmendur në histori

Automjeti Toyota Ultimate Utility

SUV, i formuar si minivan, është zhvillimi i divizionit të Toyota-s në Amerikën e Veriut. Në zemër të kësaj makine janë dy modele të markës - sienna minivan dhe kamionçina Tacoma, siç dëshmohet nga rrotat e mëdha, largësia e lartë nga toka, mbrojtja e trupit dhe dritat e dritës.

Minivans më të çmendur në histori

Në fakt, makina është gati të konkurrojë. Ajo mori pjesë në Garë Kontinentale Ever-Better, e cila kaloi nëpër Luginën e Vdekjes në Alaskë dhe përfundoi në New York.

Minivans më të çmendur në histori

Kupa Sbarro Citroen Xsara Picasso

Ky model ka të gjitha karakteristikat e një makine garash, të cilat kombinohen me modelin e minivanit të njohur francez. Nën kapakun e tij është një motor turbo me benzinë ​​2,0 litërsh që zhvillon 240 kuaj fuqi dhe është i kombinuar me një kambio manuale me 6 shpejtësi.

Minivans më të çmendur në histori

Prodhuesi ka siguruar një kornizë shtesë sigurie në kabinën, e cila përmirëson ngurtësinë e trupit dhe kështu mbron drejtuesit në makinë. Dyert e Gullwing hapen lart për të rritur më tej karakterin sportiv të automjetit.

Minivans më të çmendur në histori

Dodge Caravan

Në botën e minivans, ekziston një kopje e një modeli të njohur që mund të mahnisë edhe adhuruesit e makinave më të pasionuar me motorin e tij të pazakontë. Në fakt, pronari i kësaj makine nuk përdor një motor, por dy.

Minivans më të çmendur në histori

Termocentrali standard plotësohet nga një motor helikopteri që zhvillon një fuqi maksimale prej 1000 kuaj fuqi. Falë kësaj, minivan mbulon një distancë prej 1/4 milje në 11,17 sekonda, dhe një flakë del nga turbina e saj.

Minivans më të çmendur në histori

Shumë njerëz ndoshta pyesin pse një makinë ka nevojë për një motor origjinal. Fakti është se kjo e lejon atë të lëvizë në rrugët publike. Sidoqoftë, pronari i këtij Dodge Caravan - mekaniku amerikan Chris Krug nuk specifikon arsyet pse zgjodhi një motor helikopteri për makinën.

🚀Më shumë për temën:
  Si të instaloni një antenë makine
Minivans më të çmendur në histori

Ford Transit Supervan 2

Ideja për të vendosur një motor makine garuese në një minivan nuk vjen nga Renault. Një dekadë para konceptit Espace F1, Ford përdori të njëjtën recetë për të krijuar konceptin Supervan.

Minivans më të çmendur në histori

Në fakt, nga ky model janë prodhuar 3 breza. Seria e parë doli në 1971 dhe u mundësua nga një motor Ford GT40, me të cilin marka fitoi 24 Orët e Le Mans. E treta është 1994 me një 3,0 litër V6 nga Cosworth, por është inferiore ndaj së dytës, e cila është më e çmendura nga të gjitha.

Minivans më të çmendur në histori

Transit Supervan 2 vizualisht i ngjan gjeneratës së dytë Transit, por nën kapuçin e tij është një motor Cosworth DFV F1 V8 që zhvillon 500 kuaj fuqi por rritet në 650 kuaj fuqi. Në pistën Silverstone, kjo minivan zhvillon 280 km / orë.

Minivans më të çmendur në histori

Bertone Zanafilla

Në këtë rast, një atelie e njohur e dizajnit shkon jashtëzakonisht duke vendosur një motor V12 në minivan. Si donator, u përdor një super -makinë Lamborghini Countach Quattrovalvole, versioni bazë i të cilit zhvillon 455 kuaj fuqi.

Minivans më të çmendur në histori

Sidoqoftë, kutia e shpejtësisë është marrë nga Chrysler pasi është një automatik Torqueflite me 3 shpejtësi, i cili është i përshtatshëm për makina të rënda dhe jo shumë të shpejta. Shtoni këtu faktin se ky minivan peshon rreth 1800 kilogramë dhe ju mund të shihni pse nuk është aq i shpejtë.

Minivans më të çmendur në histori

Bertone Genesis përmban dyert e përparme të krahut të pulpës pasi ato përputhen me xhamin përpara shoferit. Ato e pasme janë tradicionale për një makinë tipike familjare të kësaj klase. Dhe vendi i shoferit është tamam në dysheme.

Minivans më të çmendur në histori

Italdesign Columbus

Koncepti Columbus u krijua për të shënuar 500 vjetorin e zbulimit të Amerikës, porositur nga Italdesign dhe personalisht i krijuar nga legjendari Giorgio Giugiaro.

Minivans më të çmendur në histori

Brendësia e minivanit me 7 vende është tematikisht e ndarë në dy pjesë - zona e shoferit, e cila është në mes, si në McLaren F1, dhe dy pasagjerë pranë tij (një në secilën anë). Në pjesën e pasme ka vend për pushim të udhëtarëve të tjerë, ka vende me kthyeshëm dhe TV.

🚀Më shumë për temën:
  Pse të mos e lini shishen tuaj të ujit në makinën tuaj?
Minivans më të çmendur në histori

Meqenëse Italdesign Columbus peshon shumë, ai gjithashtu ka nevojë për një motor shumë të fuqishëm. Në këtë rast, motori është huazuar nga BMW dhe është një V5,0 12-litër i montuar tërthor që zhvillon një shpejtësi maksimale prej 300 kuajfuqi.

Minivans më të çmendur në histori
ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Artikuj » Minivans më të çmendur në histori

Shto një koment