Test drive Renault Kangoo 1.6: Transportues

Test drive Renault Kangoo 1.6: Transportues

Ndërsa gjenerata e parë e makinës lë të kuptohet ende në karakterin e saj pjesërisht "ngarkesë", Renault Kangoo i ri surprizon këndshëm me një atmosferë shumë më miqësore dhe më shumë rehati.

Nga njëra anë, kjo makinë mund të njihet padyshim si pasardhëse e prototipit të saj, por nga ana tjetër, ka diçka të pazakontë në foto: tani Renault Kangoo duket sikur modeli i mëparshëm ishte "i fryrë" me disa atmosfera më shumë. Përshtypja nuk është mashtruese - gjatësia e trupit është rritur me 18 centimetra, dhe gjerësia është 16 centimetra më shumë. Dimensionet kompakte të jashtme të një makine praktike janë zhdukur prej kohësh, por vëllimi i brendshëm është rritur gjithashtu më shumë se seriozisht.

Për fat të mirë, Renault ka ruajtur një vend pas timonit që i ngjan një modeli të lehtë këtë herë, dhe shoferi tani qëndron prapa një xhami dhe pult panoramik që praktikisht nuk dallohet nga çdo makinë në segmentin e saj. Këmba këmbësore e rehatshme për të majtën, timoni i rregullueshëm nga lartësia, leva e transmetimit me pozicion të lartë si levë, mbështetëse me hapësirë ​​ruajtëse, etj. Dhe kështu me radhë - ergonomia e Kangoo është transportuar padyshim në shekullin e 21-të. Sediljet sigurojnë mbështetje anësore relativisht modeste, por janë mjaft të rehatshme dhe janë të veshura me pëlhura të buta.

Vëllimi i ngarkesës deri në 2688 litra

660 litra është vëllimi nominal i ngarkesës së Kangoo me pesë vende. A e konsideroni të pamjaftueshme? Selia e pasme Spartan anon përpara me dy leva për më shumë hapësirë. Procedura është jashtëzakonisht e thjeshtë dhe nuk kërkon përpjekje shtesë. Kështu, vëllimi i bagazhit tashmë arrin 1521 litra, dhe kur ngarkohet nën tavan - 2688 litra. Gjatësia maksimale e lejuar e arritur e objekteve të transportuara është 2,50 metra.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive I30 Kombi kundër Mégane Grandtour dhe Leon ST: Hyundai në sulm

Sjellja në rrugë është e lehtë të parashikohet, drejtimi është mjaft i saktë edhe pse është rregulluar paksa indirekt, pjerrësia anësore është brenda kufijve normalë dhe ndërhyrja ESP në situata më ekstreme është në kohë, por fatkeqësisht programi elektronik i stabilizuesit nuk është standard në të gjitha nivelet pajisjet Sistemi i frenimit punon në mënyrë të përsosur dhe madje edhe pas ndalimit të dhjetë të urgjencës, ajo ndalon makinën me një shpejtësi prej 100 kilometra në orë në një mbresëlënëse 39 metra.

Zhurma në kabinën me një shpejtësi prej më shumë se 130 km / orë është shtuar

Motori me 1,6 litra benzinë ​​me 106 kuaj fuqi është i aftë të drejtojë një makinë 1,4 tonësh me manovrim të denjë, por duhet të përdorë potencialin e tij të plotë për këtë, kështu që nuk është për t'u habitur që kur ngasni në autostradë me shpejtësi rreth dhe më lart Në 130 kilometra në orë, tingulli i tij fillon të bëhet ndërhyrës, zhurmat e ajrit natyrshëm nuk mund të qëndrojnë të fshehura nga veshët e pasagjerëve. Por rezistenca e përmirësuar e përdredhjes së trupit dhe izolimi më i qëndrueshëm i zërit janë të lavdërueshme. Një tjetër lajm i mirë është se, pavarësisht përmirësimeve të konsiderueshme në pothuajse të gjitha aspektet, Kangoo i ri është pak më i lartë se paraardhësi i tij.

Teksti: Jorn Thomas

Foto: Hans-Dieter Zeifert

Vlerësim

Renault Kangoo 1.6

Makina pushton me hapësirën e gjerë, prakticitetin, funksionalitetin dhe hijeshinë e saj. Në fakt, këto ishin përparësitë kryesore të gjeneratës së vjetër, por në gjeneratën e dytë ato janë edhe më të theksuara, dhe tani ju mund t'u shtoni atyre komoditet të mirë, trajtim të sigurt dhe një trup më të qëndrueshëm.

detaje teknike

Renault Kangoo 1.6
Vëllimi i punës-
Pushtet78 kW (106 kf)
max.

çift ​​rrotullues

-
përshpejtim

0-100 km / orë

13,6 sek
Distancat e frenimit

me shpejtësi 100 km / orë

40 m
Shpejtësi të lartë170 km / orë
Konsumi mesatar

karburantit në provë

10,9 l / 100 km
Çmimi bazë-
🚀Më shumë për temën:
  Makinë provë Renault Duster Dakar

2020-08-30

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive Renault Kangoo 1.6: Transportues

Shto një koment