Test drive Renault Clio Limited: diçka e veçantë
 

Test drive Renault Clio Limited: diçka e veçantë

Në fillim të qershorit, filloi shitja e edicionit të kufizuar Clio Limited, krijuar posaçërisht për tregun Bullgar.

Krijimi i një edicioni special për një treg specifik bazuar në modelin e makinës është një mënyrë e shkëlqyeshme për t'iu përshtatur më së miri shijeve të klientëve në vendin në fjalë. Këtë vit, marka franceze Renault u ofroi klientëve të saj bullgarë një edicion të veçantë të kufizuar të modelit të tij të vogël Clio, i cili ka një gamë të gjerë të pajisjeve standarde, duke përfshirë një numër të konsiderueshëm të aksesorëve të porositur shpesh në vendin tonë, duke i ofruar klientit përfundimtar një avantazh të prekshëm të çmimit mbi versionet e tjera të njohura të kësaj makine. ...

Optika speciale dhe pajisje të pasura për edicionin e kufizuar

Porositë për 70 njësi të kufizuara filluan në qershor, dhe përveç avantazhit në çmim, klientët mund të përfitojnë edhe nga qira koncesionare me një normë interesi prej 2,99%. Clio Limited përmban detaje të jashtme dhe të brendshme të personalizuara gri. Clio Limited ndërtohet në nivelin e zbukurimit të Shprehjes, duke e azhurnuar atë me opsione të tilla si xhamat e pasmë të lyer, pasqyra anësore të llakuara me shkëlqim të lartë, funde anësore dhe parakolp të pasmë, zbukurime shtesë të kromit, rrota alumini të posaçme 16 inç Passion me zbukurime të zeza, llamba mjegulle dhe mbështetëse e përparme. Përveç kësaj, Clio Limited ofron paketën Gray Cassiopeia të shkurtuar, e cila shton thekse gri në timon, shfryn dhe derdhjet e derës, dhe sediljet kanë tapiceri krejt të re të Kufizuar, unike për këtë model. Karakteri i veçantë i makinës theksohet nga zbukurimi i kromuar "Limited" në parafangat e përparme, dhe brenda edicionit të kufizuar ato njihen nga pragjet e brendshme të markës përpara.

 

70 kopje me tre mundësi opsioni

Clio Limited mund të porositet në tre variante të fuqisë, të cilat janë vazhdimisht të njëjta me 90 PS. Klientët kanë një zgjedhje midis një motori me benzinë ​​me tre cilindra me karburant 900 kc. CM (nga 27 690 BGN.) Dhe turbodizeli i mirënjohur 1,5 litërsh me një transmetim manual me pesë shpejtësi ose një transmetim me gjashtë shpejtësi me dy kthesa EDC (nga 30 690 leva me një transmision manual dhe 33 690 levë me një EDC). Makina e provës është porositur (të paktën sipas mendimit të autorit të këtyre rreshtave) me kombinimin më të mirë të motorit dhe transmetimit aktualisht të disponueshëm për Clio - një dCi 90 me një transmetim manual. Motori përsëri bën një përshtypje të mirë me goditjen e tij të lëmuar, madje shpërndarjen e energjisë, tërheqjen e fortë dhe konsumin jashtëzakonisht modest të karburantit, dhe transmetimi manual me pesë shpejtësi standarde është akorduar shumë mirë për performancën e tij. Në kushte reale, konsumi mesatar i karburantit i këtij modifikimi është rreth pesë litra për njëqind kilometra dhe dinamikat janë absolutisht të mjaftueshme për udhëtime në të gjitha distancat.

🚀Më shumë për temën:
  Test: Lancia Ypsilon 0.9 TwinAir Platinum

Modeli i klasit të vogël me të cilin mund të shkoni kudo

 

Në fakt, përshtatja e mirë ndaj të gjitha kushteve është një shenjë dalluese e Clio të ri në tërësi. Modeli demonstron sjellje të sigurt dhe të bindur të vozitjes, niveli i zhurmës në kabinën nuk rritet shumë edhe me shpejtësi të lartë në autostradë, dhe komoditeti i ngasjes është më se i kënaqshëm. Hapësira brenda është projektuar absolutisht për udhëtimin e rehatshëm të katër të rriturve me bagazhet e tyre për fundjavën.

Përfundim

Renault Clio Limited dCi 90

Edicioni special i kufizuar Clio është mundësia perfekte për Renault për të treguar Clio në dritën e saj më të mirë - një makinë e vogël praktike dhe e përballueshme me një personalitet të fortë që mund të përdoret lehtësisht për përdorim familjar. Versioni me naftë me transmetim manual ofron dinamikë të shkëlqyeshme të vozitjes dhe çuditërisht konsum të ulët të karburantit.

Teksti: Bozhan Boshnakov

Foto: Boyan Boshnakov

 

2020-08-29

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive Renault Clio Limited: diçka e veçantë

Shto një koment