Test drive Peugeot 3008: pak nga gjithçka
 

Test drive Peugeot 3008: pak nga gjithçka

Marka franceze Peugeot kohët e fundit rifreskoi kryqëzimin e saj kompakt 3008. Përshtypjet e para të versionit me një motor dizel XNUMX litërsh dhe transmision manual.

Kur mbërriti pesë vjet më parë, 3008 doli në treg me një njoftim të madh se kombinoi cilësitë e një kamionçinë, një furgoni dhe një SUV. Faktet treguan se modeli në të vërtetë përdori më pak nga aftësitë e secilës prej tre kategorive të renditura, megjithëse nuk ofronte gamën e plotë të aftësive të secilës prej tyre. Më e rëndësishmja, koncepti i personalizuar i Peugeot është pritur shumë mirë nga klientela evropiane, me mbi gjysmë milioni njësi të shitura deri më tani. Për të ruajtur interesin për 3008, kompania franceze i ka dhënë kryqëzimit të saj disa trajtime "rinovuese". Ndryshimet më të dukshme në paraqitjen e pjesës së përparme - fenerët kanë skica të reja dhe kanë marrë elemente LED, grilë radiatori dhe parakolp para janë subjekt i rimodelimit. Grafika e dritës së pasme është gjithashtu e re.

Formularët e azhurnuar, përmbajtja e njohur

Funksionalisht, trupi është shumë pak për t'u ankuar, përveç shikimit të kufizuar nga vendi i shoferit. Piloti dhe shoqëruesi i tij kanë vende të rehatshme, të ndara nga një konsol qendror masiv me një pozicion jo tipik të mbështetur, në pjesën e pasme të së cilës ka katakombë të vërtetë për ruajtjen e sendeve. Pak zhgënjim është sistemi i vjetëruar i informacionit dhe argëtimit - këtu mund të shihni se modeli është ende i bazuar në 308. i mëparshmi. Trungu mund të trajtojë lehtësisht transportin e një karroce plus bagazhet e tepërta. Për fat të keq, 3008 nuk mund të mburret me zgjidhje veçanërisht të reja të brendshme - opsionet e vetme të transformimit janë dyshemeja e bagazhit me tre pozicione të mundshme dhe sedilja e pasme e palosshme në mënyrë asimetrike. Avantazhi i ndarjes së mbulesës së pasme në dy është gjithashtu i diskutueshëm - i projektuar si një piknik i improvizuar i një stol, pjesa e poshtme në kushte reale, si rregull, pengon dhe nuk sjell përfitim të vërtetë.

 

Pavarësisht nga qëndrimi mbresëlënës dhe largësia e rritur nga toka, makina nuk mburret me një talent të veçantë për kushte sfiduese, siç janë sipërfaqet e rrëshqitshme ose ngasja jashtë rrugës. Ky fakt nuk ndryshon pavarësisht nëse makina është porositur me të ashtuquajturën Kontroll Gripi apo jo. Butoni rrotullues lejon shoferin të zgjedhë mënyra të ndryshme funksionimi. Sidoqoftë, sistemi i zhvilluar nga Bosch nuk zëvendëson në asnjë mënyrë funksionalitetin e transmetimit të dyfishtë dhe efektet e tij janë të vështira për t'u zbuluar. Përveç kësaj, gomat M&S ​​që vijnë me këtë sistem padyshim degradojnë performancën e kapjes së thatë dhe frenimit. Përndryshe, siguria aktive është në një nivel të kënaqshëm - teknologjia e kompensimit dinamik të dridhjeve anësore të trupit bën një punë të mirë. Parimi i zgjidhjes së konsideruar inxhinierike është relativisht i thjeshtë - një element i veçantë i amortizuesit është instaluar mbi anëtarin kryq të boshtit të pasmë, i cili është i lidhur me amortizuesit. Kjo funksionon në varësi të situatës dhe siguron ngurtësi më të madhe në kthesë dhe kontroll më të butë të vijës së drejtë.

Vështirë se ka kuptim të flasësh për një zhurmë sportive, qoftë vetëm për shkak të reagimeve të dobëta nga kontakti i rrotave të përparme me rrugën që jep drejtimi. Rehatia e ngasjes është e mirë, por është e vështirë ta quash atë të nivelit të lartë.

Mjeshtëria delikate është pjesë e karakterit të turbodieselit 150 litërsh me 340 kuaj fuqi, i njohur nga modelet e tjera të shqetësimit. Njësia me katër cilindra ka një çift rrotullues maksimal prej 2000 metra Njutoni në XNUMX rpm, rrotullohet spontanisht dhe është pothuajse me turbo dhe fuqia e tij është uniforme. Konsumi i karburantit është jashtëzakonisht i ulët në kushte optimale, dhe në përdorimin standard mesatarisht rreth shtatë litra e gjysmë për njëqind kilometra.

 

Përfundim

🚀Më shumë për temën:
  Makinë provë Peugeot 308 GT Line

Një azhurnim i pjesshëm i 3008 solli me vete një pamje të azhurnuar, por asgjë nuk ndryshoi në karakterin e makinës. Hapësira relativisht e lartë e tokës, cilësime të ndryshme të kontrollit të tërheqjes dhe një pozicion i lartë ulësesh pozitivisht do të vazhdojnë të tërheqin një numër të denjë të blerësve në model, por sjellja në rrugë dhe aftësitë e sistemit të infotainment sugjerojnë që 3008 bazohet ende në edicionin e mëparshëm 308 dhe në këtë drejtim është inferior ndaj një pasardhës më modern.

Teksti: Bozhan Boshnakov

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive Peugeot 3008: pak nga gjithçka

Shto një koment