Test drive Peugeot 3008 GT BlueHDI 180 EAT6 - Provë në rrugë

Përmbajtje

Peugeot 3008 GT BlueHDI 180 EAT6 - Test rrugor

Peugeot 3008 GT BlueHDI 180 EAT6 - Test rrugor

3008 i ri ndryshon pamjen e tij dhe bëhet një SUV që godet: pamje sportive dhe cilësi të shkëlqyeshme.

Pagella
qytet8/ 10
Jashtë qytetit8/ 10
autostradë8/ 10
Jeta në bord8/ 10
Çmimi dhe kostot7/ 10
безопасность8/ 10

Me pamjen e tij sportive dhe brendësinë futuriste, Peugeot 3008 është pjesë e segmentit C-SUV me shpatulla të gjera. Cilësia e brendshme dhe përfundimeve është e pamohueshme, dhe 3008 udhëton mirë në rrugë, por dizajni, i përqendruar kryesisht në rehati, nuk e bën atë aq dinamik sa mund të sugjerojë pjesa e jashtme.

Mirësevini në SUV: Peugeot 3008 ai braktis pamjen e një minivan ekscentrik dhe shndërrohet në të tillë sport universal aq i mprehtë sa duket sikur është prerë me një skarë.

Pas ndryshimit të stilit të markës, natyrisht, së pari me Peugeot 208, pastaj me 308, tani me 3008 po, është bërë një hap edhe më i dukshëm përpara.

Vecanerisht ne i brendshëm, ku mund të thithësh ajër pothuajse futuristik dhe me cilësi të lartë - nuk di, si të thuash - gjermanisht. Merita pulti i-Cockpit brezi i dytë, tani me instrumente plotësisht dixhitale dhe anije kozmike, të kompletuar me ndriçim LED.

La Versioni GT Peugeot 3008 i testit tonë është pajisur më pas me më të fuqishmin naftë BlueHDI da 180 CV e Transmetimi automatik EAT6.

Dhe si standard, ai gjithashtu mburret me të gjitha llojet e opsioneve, kromit dhe rehati, të pranishme në listën e çmimeve (nuk ka shumë për të zgjedhur në listë deri më tani). Me pak fjalë, në një segment të mbushur me njerëz dhe padyshim të rëndësishëm (Tiguan, Qashqai, Sportage) modeli Peugeot 3008 ai hyn me shpatulla të gjera dhe, duke gjykuar nga pamja që e tërheq, edhe me kartat e sakta. Le të shohim se si shkon kjo në detaje.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Peugeot 308 GT kundër Citroën DS4 dhe Renault Mégane GT: zbutje

qytet

SUV i gjatë 445 cm e e gjatë 184 si p.sh Peugeot 3008 ajo nuk duhet të kërkojë tokë pjellore në qytet, por nuk është aq e ngathët sa mund të duket. 3008 i ri është shumë i mirë në trajtimin e trafikut rrugor: rrezja e kthesës është mbresëlënëse - pothuajse duket si një Smart i madh, kështu që kthehet në një hapësirë ​​të vogël - dhe motori BlueHDI me 180 kf. dhe një çift rrotullues prej 400 Nm tërheq shumë ulët, që është një veçori e rëndësishme. në përdorim urban. Atje dukshmëria atëherë pjesa e përparme është e mirë, pjesa e pasme është pak më pak, por falë sensorëve standardë të parkimit GT (me kamera që "duken" në 180 gradë) nuk ka probleme.

E ëmbël dhe e lëngshme Transmetimi automatik EAT6, veçanërisht në modalitetin automatik.

Peugeot 3008 GT BlueHDI 180 EAT6 - Test rrugor

Jashtë qytetit

Pavarësisht pamjes sportive dhe agresive, Peugeot 3008 demonstron një rregullim të butë të vendosur, duke e bërë atë jashtëzakonisht të këndshëm në ngasjen e qetë, por jo shumë të ashpër midis kthesave.

Kjo është sjellje dinamike që shkon kundër stilit të tij (disa rivalë janë shumë "lajkatarë" në timon), por kjo nuk do të thotë që ndiheni sikur jeni në një varkë në çdo hap: pezullimet ata i rezistojnë rrotullimit mjaft mirë, por me rritjen e ritmit, ka një hap të dukshëm kur frenoni.

Por nuk ka rëndësi: kënaqësia e vozitjes Peugeot 3008 karakteristika të drejtimit të lehtë dhe të njëtrajtshëm, rehati akustike (është e izoluar shumë mirë nga zëri) dhe aftësinë për të fluturuar mbi gropa edhe me Rrota 19 inç.

Vozitja çdo ditë është vërtet e këndshme dhe se kënaqësia e drejtimit është gjëja më e rëndësishme për një SUV. Motori 2.0 BluHDi me 180 CV dhe 400 Nm më se e mjaftueshme për të tërhequr një 3008: House pretendon një vrapim në 8,9 sekonda dhe një shpejtësi maksimale prej 211 km / orë në konsum 4,8 l / 100 km në një cikël të përzier.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Peugeot 3008 vs Opel Grandland X: Opeli më i mirë?

Itshtë e nevojshme të hidhet në ajër përshpejtuesi, megjithatë, për të vazhduar me të dhënat e deklaruara nga Shtëpia, për shembull, në përdorim real, kjo është 5,6 l / 100 km më shumë sesa për një SUV pothuajse. 1.600 kg nga 180 kf nuk eshte aspak keq. 

autostradë

La Peugeot 3008 nuk ke frikë të bluash kilometra: me Kontrolli i lundrimit përshtatës и vende për masazh jeni duke udhëtuar në klasën e parë, ndërsa motori me 130 km / orë lëviz vetëm në 2.000 rpm, dhe zëri i tij nuk dëgjohet. Zhurma është gjithashtu mjaft diskrete, pavarësisht lartësisë, siç është zhurma e rrotullimit të rrotave.

Jeta në bord

L 'i-Cockpit 2 (kabina) Peugeot 3008 duket si fryt i veprës së një skulptori të artit modern; dhe në këtë rast duhet të jetë një kompliment. Përpjekjet për të ngritur nivelin e cilësisë janë edhe më të dukshme në kuptimin e plotë të fjalës: shumë plastika të buta me cilësi të lartë, plastika të forta të këndshme për tu parë, vende të bëra nga një përzierje lëkurë-alkantara® profilet dhe dizajni futuristik.

Il timon i vogël tani është pozicionuar më mirë se në të kaluarën, kështu që leximi i mjeteve (plotësisht dixhitale dhe të personalizueshme) nuk është më problem. Kritika e vetme që mund të bëj është se ka pak hapësirë ​​për udhëtarët e pasëm, gjë që i kushton asaj 8 në kartë raporti në vend të 9. Me metrin tim dhe lartësinë tetëdhjetë e pesë, në fakt, kam vetëm disa centimetra për një këmbë dhe ndoshta një çift për kokën. Nga ana tjetër, situata është e mirë trunguDuke pasur Kapaciteti 520 litra (1482 litra me ulëset e palosura) dhe ka qasje shumë të lehtë dhe ka një "formë katrore", dhe porta e pasme mund të hapet me një "goditje" nën parakolpin e pasmë, në rast se ju leh nga duart tuaja.

Peugeot 3008 GT BlueHDI 180 EAT6 - Test rrugor

Çmimi dhe kostot

La Peugeot 3008 në versionin më të lartë të GT kushton 38.200 euro e përfshijnë çdo opsion i dëshiruar në një SUV në këtë segment: transmetim automatik, grup instrumentesh dixhitale, rrota të shumta kromi, rrota 19 inç, xhama të ngjyrosur, sensorë parkimi, navigim 3D, ekran pasqyre, lundrim kundrejt adaptive, fenerë automatikë, grupe të plota optike LED (dhe fenerë LED mjedis) dhe shumë më tepër. 2.0 BlueHDI me 180 kfnëse e trajtoni përshpejtuesin pa kujdes, tregon pak etje; asgjë jashtë zakonit duke pasur parasysh tonazhin e makinës. Opsionale, mund të zgjidhni versionin më pak të fuqishëm 1.6 BluHDI 120 kf. me akordim GT Line dhe transmetim automatik EAT6, i cili është për çmimin 33.800 евро, sakrifikon pak performancë, por krenohet me të njëjtën pamje, më shumë pajisje shtesë dhe më pak konsum karburanti.

🚀Më shumë për temën:
  Test i shkurtër: odakoda Octavia 2,0 TDI DSG (2021) // Koncepti i racionalitetit?
Peugeot 3008 GT BlueHDI 180 EAT6 - Test rrugor

безопасность

La Peugeot 3008 mburret Euro NCAP me 5 yje per siguri. Machineshtë një makinë shumë e qëndrueshme, edhe nëse është e provokuar (kurrë e përbërë) dhe sisteme. Asistent aktiv në këndin e verbër, Paralajmërim për Nisjen e Korsisë Aktive e Frena e sigurisë aktive përmirësimi i mëtejshëm i sigurisë dhe zvogëlimi i stresit të vozitjes.

Gjetjet tona
DIMENSIONET
Gjatësi445 cm
gjerësi184 cm
lartësia162 cm
вес1540 kg
trung520-1482 litra
TEKNIKA
двигатель4 cilindra naftë
paragjykim1997 cm
Fuqia181 CV dhe 3.750 pesha
një çift400 Nm
tërheqpërpara
ShkëmbimAutomatike me 6 shpejtësi
PUNUESIT
0-100 km / orë8,9 dytë
Velocità Massima211 km / orë
konsumi4,8 l / 100 km
emetimet124 g / CO2
ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive Peugeot 3008 GT BlueHDI 180 EAT6 - Provë në rrugë

Shto një koment