Test drive Opel Astra 1.4 Turbo LPG: Në Vjenë dhe mbrapa
 

Test drive Opel Astra 1.4 Turbo LPG: Në Vjenë dhe mbrapa

Makinë jashtëzakonisht fitimprurëse për udhëtime të gjata

Një sedan familjar me motor propan-butan. Ka hapësirë ​​të mjaftueshme për të gjithë familjen dhe bagazhet e tyre. Me çmim të arsyeshëm. Mund të mos jetë fare si ëndrra juaj e super veturave të fëmijërisë. Ndoshta, kjo ide nuk do ta bëjë zemrën e një automobili të pasionuar të vërtetë të rrahë më shpejt. Të paktën jo menjëherë.

E vërteta është se nëse jeni një nga ata që udhëtojnë në distanca të gjata, ju pëlqen të udhëtoni, dhe në të njëjtën kohë, nuk jeni pjesë e asaj përqindjeje të vogël të popullsisë që mund të përballojë pothuajse gjithçka që dëshiron (nëse shitet për para), makina si kjo, nuk mund të mos doni. Vetëm sepse Opel Astra 1.4 Turbo LPG është një nga modelet e pakta në treg që ofron lëvizshmëri vërtet të përballueshme me një çmim të përballueshëm dhe pa ndonjë kompromis të vërtetë në aspektin e komoditetit ose përvojës së drejtimit.

Praktike dhe fitimprurëse

 

Bazuar në gjeneratën e parafundit të Astra, sedan është bërë një propozim shumë tërheqës për të gjitha tregjet që nga prezantimi i tij në një treg ku klientela favorizon trupa me tre kuti (si ne). Varianti Opel Astra 1.4 Turbo LPG, nga ana tjetër, e bën modelin e familjes të përballueshëm dhe funksional edhe më interesant nga pikëpamja ekonomike. Shndërrimi i fabrikës në benzinë ​​u zhvillua në bashkëpunim me një nga emrat më të njohur në industri - Landirenzo dhe nuk zvogëlon vëllimin e hapësirës së gjerë dhe praktike të bagazhit. Me një rezervuar të mbushur plotësisht karburanti dhe një bombol gazi, makina mund të kalojë deri në 1200 kilometra - natyrisht, në varësi të kushteve, ngarkesës së automjetit, stilit të vozitjes, etj. Kilometrazhin e benzinës është më shumë se 700 kilometra, propan-butan - nga 350 në 450 kilometra.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Opel Corsa 1.3 CDTI: Pak, por e lezetshme

Gjatë 2100 kilometrave që kemi udhëtuar në rrugën për në Vjenë dhe prapa, kam pasur mundësinë të mësoj më shumë rreth të gjitha aspekteve të prezantimit të Opel Astra 1.4 Turbo LPG dhe mund të përmbledh shkurt përshtypjet e mia në këtë mënyrë: kjo makinë ofron një aftësi vërtet mbresëlënëse për të udhëtuar në distanca të gjata pa kompromisi më i vogël për sa i përket komoditetit ose funksionalitetit. Bilanci i udhëtimit në numër duket si ky: konsumi mesatar i LPG është 8,3 litra për njëqind kilometra, konsumi mesatar i benzinës është 7,2 litra për njëqind kilometra. Me mbizotërimin e lëvizjes në autostradë me shpejtësinë e lejuar, ngarkesa e plotë e makinës dhe kondicioneri funksionojnë pothuajse vazhdimisht. Temperamenti i makinës është mjaft i mirë - jo kulmin, por i mjaftueshëm dhe me rezerva të përshtatshme të energjisë kur është e nevojshme. Bilanci financiar - kostot e transportit, përfshirë karburantin dhe udhëtimin, janë vetëm rreth 30% më të larta se çmimi i një bilete kthyese autobusi. Për një person

Lëvizshmëri e përballueshme pa kompromis

 

Ajo që është me të vërtetë mbresëlënëse është se nuk ndihet sikur po bën një kompromis gjatë gjithë kohës - qoftë në aspektin e komoditetit, dinamikës, sjelljes së makinës apo ndonjë gjëje tjetër. Makina sillet si një Astra krejtësisht e zakonshme, e mundësuar nga motori turbo benzinë ​​1,4 litërsh i markës - me sjellje të sigurt dhe të parashikueshme, trajtim të saktë, rehati të mirë akustike dhe dinamikë shumë të kënaqshme. Sediljet shumë të vlerësuara para bëjnë një përshtypje të mirë edhe pas disa qindra kilometrash.

Gjërat bëhen edhe më interesante kur mësojmë për çmimin e Opel Astra 1.4 Turbo LPG. E pajisur me klimatronikë, sistem navigimi, tapiceri lëkure të pjesshme, sensorë parkimi para dhe pas, rrota 17 inç dhe shumë më tepër, makina kushton afërsisht 35 leva. Padyshim, kjo është një nga ofertat më pragmatike për një makinë familjare fitimprurëse që tani janë në dispozicion në tregun e brendshëm.

🚀Më shumë për temën:
  Emri: Dacia Dokker 1.2 TCe 115 Stepway

PËRFUNDIM

Makina alternative është një pajisje shtesë e fortë negocimi në favor të sedan praktik, funksional dhe elegant Astra. Pa sakrifikuar komoditetin dhe praktikën, sistemi i gazit në fabrikë i bën tranzicionet e gjata nga Opel Astra 1.4 Turbo LPG me të vërtetë fitimprurëse.

Teksti: Bozhan Boshnakov

Foto: Melania Iosifova, Miroslav Nikollov

 
ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive Opel Astra 1.4 Turbo LPG: Në Vjenë dhe mbrapa

Shto një koment