Test drive Mercedes E 220 D All-Terrain kundrejt Volvo V90 Cross Country D4
 

Test drive Mercedes E 220 D All-Terrain kundrejt Volvo V90 Cross Country D4

Cila nga dy vagonët elitë të stacionit ofron më shumë për çmimin e saj të lartë?

Një kamionçinë luksoze me hapësirë ​​të shtuar në tokë dhe transmetim të dyfishtë - mund të bëjë pothuajse gjithçka dhe mund të shkojë pothuajse kudo. Ai është një hero i tillë i Mercedes E All Terrain Vehicle. Por gjithashtu Volvo V90 Cross Country nuk ka ndërmend të tërhiqet pa luftë.

Në të vërtetë, nuk ka rëndësi se si do të shpëtohen modelet e kamionçinës nga zhdukja? Kryesorja është që kjo karrocë e dizajnuar me mendime të vazhdojë të prodhohet, edhe nëse mbijetesa e tij duhet të sigurohet nga ndonjë ridizajnim, i shprehur verbalisht me shtimin e All-Terrain ose Cross Country. Teknikisht - me një transmetim opsional të dyfishtë dhe hapësirë ​​pak të rritur nga toka. Të gjithë njëjtë - përsa i përket Mercedesit E-Class kryesor, modeli T dhe Volvo V90 mbeten ato që janë: furgonë të shkëlqyeshëm luksoz për miqtë e markës.

Në të njëjtën kohë, ne mund të kemi thënë gjithçka që është e rëndësishme në këtë drejtim. Por me të drejtë po prisni një provë gjithëpërfshirëse referimi sepse ne e premtuam atë në përmbajtje. Kjo është arsyeja pse ne tani jemi të detyruar të zgjidhim gjëegjëza, megjithëse në fillim nuk ka asgjë misterioze në to. Rrallë gjithçka është aq e qartë dhe koncize sa me këto dy automjete të gjithanshme. Nëse keni para, blini njërën prej tyre. Më e mira nga të gjitha, ajo që ju pëlqen më shumë - kjo është këshilla ime krejtësisht subjektive. Dhe para se shefi të më bëjë një koment, unë do t'ju prezantoj me faktet më objektive që janë të mundshme në rolin tim si testues makinash. Për shembull, hapësira e brendshme është e madhe në Volvo, dhe madje edhe më shumë në Mercedes. Në E-Class, ju jeni më të qetë ulur në pjesën e përparme, por në pjesën e pasme, mbështetësja e drejtë në këmbë shkakton disa konfuzione. Sidoqoftë, të dy kompanitë ofrojnë një ambient luksoz: druri me pore të hapura ose të mbyllura, metal me shkëlqim ose furçë - të gjitha vetëm një klik larg në konfigurues.

 
🚀Më shumë për temën:
  Test drive Mercedes 300 SL dhe SLS AMG: Krahët e ëndrrave

E-Class me kapacitet ngritës më të lartë

Arrijmë në mbajtësin e ngarkesave. Kjo gjithashtu flet në favor të Mercedesit, dhe pasqyrohet në mënyrë elokuente - në mënyrë më elokuente reflektohet në gota. All-Terrain ofron gati 300 litra më shumë kur pjesët e pasme të sediljes së pasme janë palosur poshtë. Në të njëjtën kohë, sendet e rënda ngrihen më lehtë dhe barten mbi pragun e poshtëm të pasmë. Dhe gjërat e rënda në fjalë mund të jenë shumë më të rënda - E-Class udhëton deri në 656 kg dhe V90 fillon të ankohet me 481 kg.

Kjo përfundon pjesën kryesore pa përmendur asnjë fjalë në lidhje me menaxhimin e funksionit. Por tani do ta bëjmë. Nëse makina juaj e ëndrrave është një Volvo, do të duhet të prekni ekranin pa pushim derisa të arrini artikullin e dëshiruar të menusë. Dhe do të ndjeni se e gjithë kjo në Mercedes funksionon më lehtë dhe më shpejt. Ose që duke u lidhur me një antenë të jashtme, E-Class ofron kushtet më të mira për telefoninë si dhe ngarkimin pa tel të telefonit inteligjent. Kjo, sigurisht, nuk do të ndikojë në vendimin e blerjes, por do të sjellë pikë në provën e krahasimit. Si dhe pajisje shtesë sigurie në All-Terrain. Mbron pasagjerët e pasmë me jastëkë anësorë, shmang pengesat vetvetiu ose ndalet nëse shoferi nuk i sheh ato kur kthehet mbrapsht. Dhe po, përveç kësaj, përfaqësuesi i Mercedes ndalet më këmbëngulës - i cili më në fund fiton në seksionin e sigurisë. Me fjalë të tjera, Mercedes po lëkundet në vendet e gjuetisë së Volvo.

 

Pastrimi shtesë nga toka

E kundërta nuk është aq e lehtë për tu arritur. Për shembull, forca tradicionale e Mercedes është komoditeti. Dhe këtu All-Terrain nuk do të heqë dorë. Si një model T i ngritur pak - rrotat e mëdha mbajnë 1,4 dhe pezullimi - 1,5 centimetra shtesë të pastrimit të tokës - All-Terrain është paksa i ndryshëm nga versioni universal i E-Class dhe nuk e ngarkon blerësin e tij me pika tipike të dobëta SUV për sa i përket komoditetit. ... Ndërsa ndryshimet me modelin Volvo për sa i përket komoditetit të ngasjes në autostradë janë akoma të vogla, Mercedes po luan kartat e saj mjaft të dukshme në rrugën dytësore. Pezullimi i tij ajror zbut trotuarin që dukej shumë i rrudhur në Cross Country.

🚀Më shumë për temën:
  Makinë provë Mercedes B 200 d: një zgjedhje e zgjuar

I gjithë Terreni mbetet i qetë gjatë gjithë kohës. Ai nuk e nxit ose e pengon udhëheqësin e tij për të ndërmarrë veprime të pazakonta. Makina perfeksionon zhurmën e saj të shpejtë mbi rrugë dhe lë, nëse pyet, hapësirën e kokës. Sistemi i drejtimit komunikon qëllimisht kontaktin me rrugën derisa shoferi të teprojë me ambicien e tij, dhe pastaj të bëjë thirrje për më shumë gjakftohtësi. Ekziston një ndjenjë qetësuese që ju jeni mbështjellë me një fshikëz në një lloj pakete të plotë, të lumtur dhe mund të udhëtoni në distanca të gjata pa ndonjë stres.

Në errësirë ​​në kthesë

Volvo arrin diçka të ngjashme - të paktën me një udhëtim të qetë dhe të rehatshëm. Në veprime më të detyruara, sistemi drejtues është në kontrast me mungesën e tij të komunikimit. Nuk jep ndonjë informacion të dobishëm se si boshti i përparmë i konsideron përpjekjet e mundshme të notimit anësor. Prandaj, kur ngasni shpejt, keni ndjenjën se po ktheheni në errësirë. Dhe meqenëse nuk ka gjasa ta shijoni atë, është më mirë të lëvizni jo shumë energjikisht. Sa i përket pikëve, kjo do të thotë vlerësime më të ulëta për dinamikën e rrugës, trajtimin dhe drejtimin.

Nga ana tjetër, modeli Volvo specializohet në drejtimin e qetë të Mercedesit dhe intonacionet e purifikimit. Motori D4 duket se ka harruar plotësisht dialektin naftë dhe, me lëvizje uniforme, lëshon vetëm numrin e cilindrave, por jo parimin e funksionimit. Ashtë turp që harxhon më shumë karburant sesa 220d i zhurmshëm i Mercedes. Dhe nuk e tërheq aq fort.

 

Ashtë për të ardhur keq, sepse ne donim ta nderonim Volvo-n e lavdishme me të paktën një fitore ngushëllimi në disa pjesë të vlerësimeve të cilësisë. Sidoqoftë, suedezi del në krye vetëm për sa i përket kostos. Dhe jo me një çmim më të ulët; Në fakt, modeli Mercedes kushton më pak në listën e çmimeve. Në vend të çmimit, Cross Country në versionin Pro fiton pikë falë pajisjeve të tij të pasura dhe kostove më të ulëta të mirëmbajtjes. Kjo duhet të sigurojë miqtë e markës luksoze suedeze-kineze. Në fund të fundit, ata nuk kanë asnjë arsye për t'u depresionuar për shkak të vendit të dytë. Edhe vetë ekzistenca e Cross Country duhet të sjellë gëzim - është një furgon i mrekullueshëm luksoz, prandaj banon në anën me diell të komunitetit të automobilave.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Foto e modelit të ri të Mercedes GLS 2020

Teksti: Markus Peters

Foto: Hans-Dieter Zeifert

Vlerësim

1. Mercedes E 220 d All-Terrain 4MATIC - Pikë 470

Në vlerësimet cilësore, All-Terrain fiton në çdo seksion. Shtë e gjerë, e sigurt, e rehatshme dhe e lehtë për tu përdorur, por e shtrenjtë.

2. Volvo V90 Cross Country D4 AWD Pro - Pikë 439

Volvo elegant është shumë e lehtë për t’u dashur, megjithëse nuk tregon cilësitë e një fituesi këtu. Në provën e krahasimit, Cross Country arrin fitime të dukshme vetëm në seksionin e kostos.

detaje teknike

1. Mercedes E 220 d All-Terrain 4MATIC2. Volvo V90 Cross Country D4 AWD Pro
Vëllimi i punës1950 cc1969 cc
Pushtet194 k.s. (143 kW) në 3800 rpm190 k.s. (140 kW) në 4250 rpm
max.

çift ​​rrotullues

400 Nm në 1600 rpm400 Nm në 1750 rpm
përshpejtim

0-100 km / orë

8,8 sek9,4 sek
Distancat e frenimit

me shpejtësi 100 km / orë

34,7 m34,4 m
Shpejtësi të lartë231 km / orë210 km / orë
Konsumi mesatar

karburantit në provë

7,6 l / 100 km8,0 l / 100 km
Çmimi bazë58 € (në Gjermani)62 € (në Gjermani)

Kryesor " Artikuj " Boshllëqet " Mercedes E 220 D All-Terrain në krahasim me Volvo V90 Cross Country D4

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive Mercedes E 220 D All-Terrain kundrejt Volvo V90 Cross Country D4

Shto një koment