Test Drive Mercedes CLS: Modelet, Çmimet, Veçoritë dhe Fotot - Udhëzues Blerje

Përmbajtje

Të gjitha në lidhje me Mercedes CLS: çmimet, motorët, pikat e forta dhe të dobëta të gjeneratës së tretë të super-makinës gjermane me katër dyer

La gjenerata e trete nga Mercedes CLS - 2017 viti i lindjes - elegant shkëputur gjermanishtja me katër dyer është në dispozicion në makinë e pasmeintegrale.

Në këtë Udhëzues për blerjen nga Mercedes CLS ne do të analizojmë në detaje të gjitha versionet e paraqitura në listë i gjithanshëm super makine sportive yjet: ÇmimetMOTORI, aksesorë, performancapikat e fortadefektet dhe sa më shumë ta shprehësh atë.

Fotografitë Mercedes CLS

Mercedes CLS: Karakteristikat kryesore

Episodi i tretë Mercedes CLS është sportive drejtuar drejtuesve të automjeteve që kërkojnë dizajn shumëngjyrësh, por në të njëjtën kohë nuk mund të heqë dorë rehati dhe shkathtësi.

Mercedes CLS: Modele, Çmime, Karakteristika & Foto - Udhëzues blerjeje

Mercedes CLS: pajisje

GLI pajisje nga Mercedes CLS janë tre: PrimPremium Plus53 AMG... Të gjitha versionet ofrojnë:

Paketa speciale

 • Pjesa e brendshme e AMG Line: ndenjëset sportive me qepje horizontale, tapiceri lëkure, timon sportiv shumëfunksional në lëkurë napa të zezë me tre cepa, të rrafshuar në pjesën e poshtme dhe të stampuar në dorezë, me kontrolle me prekje dhe shufra ndërrimi të veshura me zink, të veshura me kokë në pëlhurë të zezë, Pedale sportive AMG në çelik inox mat me futje të zeza gome kundër rrëshqitjes, dysheme të zeza AMG me shkronja "AMG" dhe ndriçim ambienti në 64 nuanca
 • Linja e jashtme AMG: Kit Aerodinamike AMG, grila e radiatorit Matrix me kunja kromi, yll Mercedes dhe grilë e vetme në argjend me futje kromi, rrota aliazh 19 "AMG 5-palëshe, të lyera me gri tremolite dhe të përfunduara me pasqyrë të shpuar. disqet e frenave të përparmë dhe kaliperët e frenave të përparmë me germa Mercedes-Benz, parakolp i pasëm me futës të shpërndarësit të zi dhe zbukurime kromi, sistem shkarkimi me dy zbukurime të grykës së integruar të integruar në parakolp (funksion thjesht estetik për motorët me naftë)
 • Paketa SE

paketa

 • Linja AMG

Të jashtme

 • Stilimi AMG

Shkëmbim

 • Transmetimi automatik 9G-Tronic Plus me 9 shpejtësi me kontrollin e lundrimit (Speedtronic) dhe kufizuesin e shpejtësisë (Speedtronic) të përfshira, kontrollet e timonit për përdorim të vazhdueshëm

Fari

 • Ndihmë adaptive me rreze të lartë
 • LED me shumë rreze me 84 LED të pavarur, Adaptive Plus dhe njësi LED të pasme

Goma

 • Gomat e verës

Telematikë

 • Paketa e integrimit për telefonat inteligjentë Apple ose Android ju lejon të shikoni dhe kontrolloni funksionet kryesore të telefonit tuaj në ekranin qendror të pultit tuaj. Kabllot nuk përfshihen me Comand Online
 • Predispozita për ndarjen e makinave
 • Lidhshmëri e avancuar
 • Moduli LTE për përdorimin e shërbimeve Mercedes me connect
 • DAB (transmetim dixhital audio), akordues radio radio
 • Sistemi infotainment MBUX për ekran qendror 10,25 "
 • Kabina e kabinës me ekran të gjerë
 • Navigimi MBUX
🚀Më shumë për temën:
  Reno Safran

Pajisje të brendshme

 • Panelet e dyerve të ndriçuara

vende

 • Selia e pasme me mbështetëse të palosshme, e ndarë në 40/20/40 pjesë
 • Ndenjëset e përparme të ngrohura

Futje të brendshme të zbukurimit

 • Konzola qendrore me hirin pore të hapur gri
 • Fut në hirin pore të hapur gri

ajër i kondicionuar

 • Kontroll automatik i klimës me dy zona të kontrollit të klimës, temperaturë e rregullueshme veçmas për shoferin dhe pasagjerin, filtër karboni të aktivizuar për grimcat e imëta për të zvogëluar pluhurin dhe aromat, ajrin e qarkulluar me funksion komoditeti, sensorin e dritës së diellit dhe sensorin e mjegullës dhe vrimat e ventilimit për ndarjen e pasme

Mercedes më lidh. Shërbimet dixhitale

 • Telefonata urgjente Mercedes-Benz: sistemi automatik i thirrjeve të urgjencës në rast aksidenti (nuk kërkohet telefon celular)
 • Informacioni i trafikut në kohë reale: ju lejon të merrni informacion në lidhje me kushtet e rrugës në kohë reale, duke përshtatur në përputhje me rrethanat rrugën e navigatorit (e vlefshme për tre vjet; rinovimi me pagesë)

Disku Inteligjent

 • Ndihma për njollat ​​e verbër: sistemi i kontrollit të këndit të shikimit të verbër për pasqyrat
 • Shmangia e Përplasjeve Plus: paralajmëron shoferin me një sinjal optik dhe akustik kur distanca midis automjetit dhe automjetit përpara ose një pengese të palëvizshme është më e vogël se kufiri i sigurisë; në rast rreziku të goditjes, kryen frenim automatik të pjesshëm
 • Asistenti i Kufirit të Shpejtësisë: Sistemi përdor një aparat fotografik për të lexuar shenjat rrugore që tregojnë kufirin e shpejtësisë dhe e shfaq atë në ekranin e pajisjes.

Siguria dhe komoditeti

 • Mbulesa e gjurit të shoferit
 • Sistemi i monitorimit të presionit të gomave RDK
 • Paketa e parkimit: përfshin sensorë parkimi dhe kamera 360 °
 • Çaktivizimi automatik i airbagut të pasagjerit
 • Kapuç aktiv për sigurinë e këmbësorëve

dobi

 • Organizator i brendshëm: duke përfshirë 2 x 750 ml kupë konsolë qendrore të dyfishtë, dy xhaketa me shikueshmëri të lartë të mbështjellë në ndarjet e zbukurimit të derës së përparme, xhepa të mbështetëses së sediljeve të përparme, grepa për raft për çanta të varura, rrjetë dyshemeje për bagazhin
 • Zgjedhja Dinamike: Ju lejon të zgjidhni 5 cilësime të dinamikës së drejtimit, që ndikojnë në motor, drejtues, transmetim automatik (nëse është i pajisur), pezullim ajri (nëse është i pajisur).
 • Dysheme velour sportive AMG

Комфорт

 • Paketa e ndriçimit: ndriçim indirekt për dorezat e dyerve, këmbën, elementët e tastierës qendrore, dritat e pasme për lexim, dritat ndihmëse dhe anësore në dyer
 • Ndriçim i butë "ambienti" me 3 zona kromatike: në 64 ngjyra, shton praninë e tre zonave të pavarura kromatikisht (ngjyra e dritës mund të jetë e njëjtë ose e ndryshme për zona të ndryshme, ose, më në fund, dinamike, me ndryshimin e ngjyrës midis zona të ndryshme automatikisht dhe vazhdimisht. Efekte speciale: animacioni "Vjen në shtëpi" përshëndet shoferin, dhe kondicioneri informon përmes ngjyrës së ndriçimit atmosferik nëse temperatura rritet ose ulet)
 • Paketa e pasqyrave (palosja elektrike e pasqyrave të jashtme, brenda dhe jashtë pasqyrave të majta me ndriçim)

Sistemet e kyçjes / kundër vjedhjes

 • Paketa Keyless-Go

Mercedes CLS Premium

La Mercedes CLS Premium Ai ofron:

🚀Më shumë për temën:
  Opel Vectra GTS 3.2 V6 Elegancë

Paketa speciale

 • Paketë premium

Të jashtme

 • Aeroplan

Pezullimi dhe pezullimi

 • Pezullimi i ulur i rehatisë

qarqet

 • Rrota 19 "AMG 5 me dy folje me aliazh të lehtë, Tremolite Grey, e kthyer, e pasqyruar, me goma të përparme. 245/40 R19, post. 275/35 R19

Telematikë

 • Sistemi i karikimit pa tel për pajisjet celulare, karikimi pa tel i celularëve që mbështesin standardin Qi në sipërfaqen e karikimit, Komunikimi në terren të afërt (NFC) për lidhje të shpejtë me një telefon celular

Mesfushor mbrojtës

 • Timoni sportiv shumëfunksional në lëkurë të zezë Nappa, me XNUMX rreze, pak i rrafshuar në fund, i stampuar në dorezë, me butona Touch Control

Siguria dhe komoditeti

 • Sistemi i frenimit me disqe të zgjeruar të frenave të përparmë, disqe të frenave të përparmë të shpuar dhe kalibra të frenave të përparmë me germa Mercedes-Benz.

Tapiceri lëkure

 • Tapiceri prej lëkure të zezë / panel i zi instrumentesh

Mercedes CLS Premium Plus

La Mercedes CLS Premium Plus kushton 4.157 € më shumë se Premium me të njëjtin motor dhe shton:

Paketa speciale

 • Paketa Premium Plus

paketa

 • Paketë energjie

Të jashtme

 • Aeroplan

Pezullimi dhe pezullimi

 • Pezullimi i ulur i rehatisë

qarqet

 • Rrota 19 "AMG 5 me dy folje me aliazh të lehtë, Tremolite Grey, e kthyer, e pasqyruar, me goma të përparme. 245/40 R19, post. 275/35 R19

Telematikë

 • Sistemi i karikimit pa tel për pajisjet mobile
 • Realiteti i shtuar për navigimin MBUX (lidh botën virtuale me botën reale: shfaq mesazhe grafike të navigimit dhe trafikut në imazhe në kohë reale, duke i projektuar ato në ekran)

Аудио

 • Sistemi i altoparlantëve Surround Burmester

Mesfushor mbrojtës

 • Timoni sportiv shumëfunksional në lëkurë të zezë Nappa, me XNUMX rreze, pak i rrafshuar në fund, i stampuar në dorezë, me butona Touch Control

Siguria dhe komoditeti

 • Sistemi i frenimit me disqe të zgjeruar të frenave të përparmë, disqe të frenave të përparmë të shpuar dhe kalibra të frenave të përparmë me germa Mercedes-Benz.

Комфорт

 • Paketa e kujtesës duke përfshirë sediljet e përparme, mbështetëset e kokës elektrike të rregullueshme dhe kolonën e drejtimit me funksionin e kujtesës dhe rregullimin e thellësisë së jastëkut pa pastrim, si dhe mbështetje të rregullueshme të mesit me katër parametra për sediljet e përparme dhe funksionin e pozicionimit PRE-SAFE për sediljen e pasagjerit para.
 • Kulmi xhami rrëshqitës elektrik me mbyllje komode dhe mbyllje automatike në rast shiu, mbrojtje nga rrotullimi dhe funksioni i mbylljes PRE-SAFE

Tapiceri lëkure

 • Tapiceri prej lëkure të zezë / panel i zi instrumentesh

Mercedes CLS 53 AMG

La pajisje standarde nga Mercedes CLS 53 AMG Ai përfshin:

Paketa speciale

 • Paketë premium

paketa

 • Paketë plus

Paketa e opsionit

 • Sistemi i shkarkimit AMG Performance pafundësisht i ndryshueshëm me kontroll valvulash me buton. Tingulli është përshtatur me programin e përzgjedhur të vozitjes falë 3 valvulave të rregullueshme të mbytjes. Përveç kësaj, shoferi mund të ndryshojë volumin me prekjen e një butoni. Kështu, do të ketë diferencimin maksimal të tingullit në dispozicion, nga i qetë në shumë emocional.

Pezullimi dhe pezullimi

 • AMG Ride Control +

qarqet

 • Rrota 19 "" AMG 5 me dy folje me aliazh të lehtë, me ngjyrë të zezë me shkëlqim të lartë, të pasqyruar, me goma të përparme. 245/40 R19, post. 275/35 R19
🚀Më shumë për temën:
  Test-makinë Mercedes-Benz GLS

Mesfushor mbrojtës

 • Timoni AMG Performance në lëkurë të zezë Nappa

dobi

 • Rezervuar i zgjeruar i karburantit (80 l)

Tapiceri në lëkurë napa

 • Lëkurë AMG Fine Nappa në të zezë me qepje gri

Mercedes CLS: Modele, Çmime, Karakteristika & Foto - Udhëzues blerjeje

Mercedes CLS: modelet dhe çmimet e listës

Më poshtë do të gjeni të gjitha tiparet e versioneve Mercedes CLS, Gama MOTORI nga sportive Njësia Star me katër dyer përbëhet nga tre njësi me gjashtë cilindra të mbingarkuar në linjë:

 • 3.0 cilindra në linjë 389 turbocharged benzin i butë hibrid me XNUMX HP
 • 3.0 cilindra në linjë 457 turbocharged benzin i butë hibrid me XNUMX HP
 • në linjë nafte biturbo me gjashtë cilindra me një kapacitet 2.9 kf

Mercedes CLS 450 (nga 92.383 XNUMX euro)

La Mercedes CLS 450 (Çmimet deri në 96.540 EUR) është versioni "bazë" i universalit super makinë Teutonik dhe shtëpi nën kapuç двигатель Në linjë me gjashtë cilindra të butë hibrid me turbo 3.0 me 389 kf. dhe 500 Nm çift rrotullues.

Mercedes CLS 53 AMG (114.292 XNUMX euro)

La Mercedes CLS 53 AMG ky është një opsion sportiv shkëputur katër dyer yje dhe montime двигатель Në linjë me gjashtë cilindra të butë hibrid me turbo 3.0 me 457 kf. dhe 520 Nm çift rrotullues.

Mercedes CLS 400 d (nga 93.493 XNUMX euro)

La Mercedes CLS 400 d (Çmimet deri në 97.650 euro) është versioni me naftë i anijes sportive gjermane i pajisur me двигатель 2.9 në linjë me gjashtë cilindra naftë biturbo me 330 kf dhe 700 Nm çift rrotullues.

Mercedes CLS: Modele, Çmime, Karakteristika & Foto - Udhëzues blerjeje

Mercedes CLS: opsionet

La pajisje standarde nga Mercedes CLS sipas mendimit tonë, ajo duhet të pasurohet me dy me zgjedhje bazat: paketa e ndihmës në vozitje (1.805,60 €: Active Drive Assist, rregullim automatik i distancës dhe frenim automatik në ndalesë, Assist Brake Assist me funksion të trafikut të kryqëzuar, njeh automjete që lëvizin ngadalë dhe të palëvizshëm, si dhe trafik të kryqëzuar në kryqëzime, makina në fund i radhës dhe këmbësorëve dhe frenon në mënyrë autonome në rast rreziku të afërt, ndihma e drejtimit gjatë manovrave në kthesa, ndihmon shoferin të shmangë pengesat e papritura gjatë drejtimit të mundshëm, Active Lane Keep Assist, ndërhyn në rast të largimit të detyruar nga korsia, Active Blind Spot Assist, pasqyrë aktive sistemi i monitorimit të pikave të verbra, paralajmërimet dhe mbrojtja në rast të një përplasjeje nga ana e pasme, aktivizon treguesit e drejtimit, bllokon frenat dhe aktivizon shtrënguesit e rripit të sigurimit në rast përplasjeje në pjesën e pasme) dhe atje bojë metalike (1.061,40 euro).

Mercedes CLS i perdorur

Episodi i tretë Mercedes CLS lehtë për tu gjetur të përdorura: si për Çmimet Pak më shumë se 50.000 350 euro janë "mjaft" për 4 d 2018Matic Business Sport nga XNUMX e tutje.

Mercedes CLS 350 d

La Mercedes CLS 350 d nuk është më në treg: ky version sportive ylli me katër dyer ishte i pajisur me двигатель Gjashtë cilindra biturbo diesel 2.9 me 286 kf.

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test Drive Mercedes CLS: Modelet, Çmimet, Veçoritë dhe Fotot - Udhëzues Blerje

Shto një koment