Test drive Mercedes-Benz SLC: i vogël dhe qesharak

Ky vit shënon saktësisht 20 vjet që kur Mercedes lançoi një roadster të vogël të quajtur SLK. Dizenjuesi i atëhershëm i Mercedes, Bruno Sacco, vizatoi një model të shkurtër, të bukur (por jo saktësisht mashkullor) me një takë të fortë të palosshme dhe vepra arti makine për ata që janë më të interesuar për erën në flokët e tyre sesa performancën e drejtimit - megjithëse gjenerata e parë kishte gjithashtu një version 32 AMG me 354 kuaj”. Gjenerata e dytë, e cila doli në treg në vitin 2004, gjithashtu e gjen veten në një situatë të ngjashme kur bëhet fjalë për drejtimin sportiv dhe argëtues. Nëse ishte e nevojshme, ishte e mundur, por ndjenja se makina u krijua për të joshur shoferin të bënte edhe më shumë, për disa arsye, nuk ishte, as me SLK 55 AMG.

Gjenerata e tretë doli në treg pesë vjet më parë dhe me këtë përditësim (ndër të tjera) iu dha një emër i ri - dhe kur flasim për versionet AMG, gjithashtu, një karakter krejtësisht tjetër.

Modeli i ri i nivelit fillestar është SLC 180 me një turbocharged 1,6 litërsh me katër cilindra dhe 156 kuaj fuqi. Ata pasohen nga SLC 200 dhe 300, si dhe një turbodiesel 2,2 litra me një shenjë 250 d, 204 "kuaj-fuqi" dhe një çift rrotullues mbresëlënës 500 Njuton metra, që është pothuajse në nivelin e versionit AMG. Edhe kjo e fundit performon çuditërisht mirë në rrugët me dredha, veçanërisht nëse shoferi zgjedh modalitetin Sport në "Zgjedhjen dinamike" (i cili kontrollon reagimin e motorit, transmisionit dhe drejtimit) (Opsionet Eco, Comfort, Sport + dhe Individual janë gjithashtu të disponueshme). dhe e vendos ESP-në në modalitetin sportiv. Atëherë makina mund të bëjë lehtësisht një seri kthesash pa ndërhyrë në ESP kur nuk është e nevojshme (për shembull, në daljet gjarpërore, kur rrota e brendshme e pasme dëshiron të ndizet pak), dhe në të njëjtën kohë, udhëtimi mund të të jetë larg kufirit si makina si shofer. Sigurisht: benzina dhe nafta më e dobët nuk janë makina sportive dhe as nuk duan të jenë, por ato janë makina të këndshme që janë të shkëlqyera si në argjinaturën e qytetit (epo, me përjashtim të një nafte pak më të zhurmshme), dhe jo shumë kërkuese. ato. Rruga malore. Motorët më të dobët të benzinës janë të pajisur si standard me një transmision manual me gjashtë shpejtësi dhe një transmision automatik opsional me 9 shpejtësi XNUMXG-TRONIC si standard, i cili është standard në të tre motorët.

🚀Më shumë për temën:
  Laureat Dacia Logan MCV 1.5 dCi (7 muaj)

Për ta bërë SLC-në seriozisht të ndryshëm nga SLK-ja e mëparshme, mjafton të përdorni një hundë krejtësisht të re me një maskë të re dhe fenerë (nën pjesën e jashtme të Mercedesit të ri, natyrisht, është nënshkruar Robert Leschnik), dritat e pasme të reja dhe tubacionet e shkarkimit për të e bëjnë SLC tërheqëse. syri. makinë krejt e re) dhe brendësi e përpunuar shumë.

Ka materiale të reja, shumë sipërfaqe alumini dhe fibër karboni, sensorë të rinj me një LCD më të mirë në mes dhe një LCD qendror më të madh dhe më të mirë. Timoni dhe leva e marshit janë gjithashtu të reja - në fakt, vetëm disa pjesë dhe pjesë të pajisjeve i ngjajnë SLK-së, nga shalli Air-Scarf, i cili fryn një erë të butë të ngrohtë rreth qafës së të dy pasagjerëve, deri te elektrokromatiki. çati xhami që mund të zbehet ose zbehet me prekjen e një butoni. Sigurisht, gama e aksesorëve të sigurisë është e pasur - nuk është në nivelin e klasës së re E, por SLC nuk i mungon asgjë nga lista e pajisjeve kritike të sigurisë (standarde ose opsionale): frenimi automatik, monitorimi i pikave të verbër. , ndihmë për mbajtjen e korsisë, fenerë aktivë LED (

Ylli i gamës SLC është sigurisht SLC 43 AMG. Në vend të V-V5,5 të vjetër 4,1-litërsh me aspirim natyral, tani ekziston një V-4,7 turbocharged më i vogël dhe më i lehtë që është më i dobët në fuqi, por ka pothuajse të njëjtin çift rrotullues. Më parë (përfshirë për shkak të përshpejtimit, i cili u rrit nga 63 në 503 sekonda), ata e vunë re të gjithë këtë si një hap prapa: duhet theksuar gjithashtu se inxhinierët e Mercedes kanë bërë shumë përpjekje për të ulur peshën, si dhe faktin që ata trajtoni me guxim shasinë - kjo është arsyeja pse SLC AMG tani është një automjet krejtësisht i ndryshëm. Më i kontrollueshëm, më i gjallë dhe ndërsa ai është gjithmonë gati (ESP-të fshirëse) për të fshirë bythën e tij, ai e bën atë me lojë, dhe AMG-së së vjetër i pëlqente të ngjallte ndjenja frikësuese dhe nervoze në momente si këto. Kur shtojmë tinguj të shkëlqyeshëm (gumëzhimë në fund, të mprehtë në mes dhe sipër dhe me shumë kërcitje në mbytje), bëhet e qartë: AMG i ri është të paktën një hap përpara nga i vjetri - por SLC do të marrë një version edhe më i fuqishëm i 43 AMG me XNUMX "kuaj" me motor me tetë cilindra me katër litra turbo. Por do të bëhet edhe më e ndërlikuar, dhe është e mundur që XNUMX AMG të jetë pika e përsosur e ëmbël që mund të japë kënaqësi maksimale ngarje.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Mercedes-Benz G 63 AMG 6X6: kur katër rrotat nuk janë të mjaftueshme ... - Pamje paraprake

Dušan Lukič, foto nga Ciril Komotar (siol.net), institut

SLC e re – Rimorkio – Mercedes-Benz origjinale
ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive Mercedes-Benz SLC: i vogël dhe qesharak

Shto një koment