Test drive Mazda 2: fillestar
 

Test drive Mazda 2: fillestar

Mazda 2 i ri është më i lehtë dhe më kompakt se paraardhësi i tij - një ide e freskët dhe e freskët në ofertat e klasit të vogël me secilin brez të njëpasnjëshëm. Version provë me motor 1,5 litërsh benzinë.

Krijuesit e gjeneratës së re Mazda 2 kanë zgjedhur një rrugë alternative interesante që premton të jetë jo vetëm origjinale, por edhe një strategji fitimprurëse zhvillimi. Përshpejtimi kohët e fundit është bërë një konstante në shumicën e klasave të makinave dhe tani merret si e mirëqenë, por japonezët e kanë rivlerësuar atë në mënyrë kritike. "Çifti" i sapo çelur është më i vogël se versioni i mëparshëm - një hap unik në klasë në të cilën çdo brez i njëpasnjëshëm rritet më gjatë, më i gjerë dhe më i gjatë se paraardhësi i tij. Pesëmbëdhjetë vjet më parë, nga rreth 3,50 në 3,60 metra, sot gjatësia mesatare e makinave në këtë kategori është tashmë rreth katër metra. Trupi i japonezit të ri është saktësisht 3885 mm, dhe gjerësia dhe lartësia e tij janë përkatësisht 1695 dhe 1475 mm. Këto masa, natyrisht, nuk e shndërrojnë "çiftin" në një mikrokarburë, por e dallojnë qartë atë nga vlerat karakteristike të klasës së lartë deri vonë.

Më shumë siguri dhe cilësi me më pak peshë

Edhe më kurioz është se japonezët kanë ulur jo vetëm dimensionet, por edhe peshën e makinës. Tingëllon shumë mirë, por përkundër përmirësimeve të ndjeshme në sigurinë pasive, komoditetin dhe dinamikën, Mazda 2 ka humbur rreth 100 kilogramë krahasuar me paraardhësin e tij! Në mënyrë të konsiderueshme, edhe me pajisjet më të pasura, versioni 1,5 litërsh peshon vetëm 1045 kg.

 

Shtë e qartë se specialistët që punojnë në arkitekturën e brendshme të modelit gjithashtu e kuptuan punën, pasi rënia në dimensionet e jashtme nuk ndikoi në vëllimin e dobishëm në makinë - në kundërshtim me logjikën banale, kjo e fundit tregon një rritje të dukshme. Ju nuk do të ndiheni klaustrofobik as në sediljen e pasme, përveç nëse jeni një gjigant i gjatë dy metra dhe me peshë mbi 120 kilogramë ...

🚀Më shumë për temën:
  Fiat 500: Modele, Çmime, Karakteristika dhe Foto - Udhëzues blerjeje

Freski dhe energji

Mesazhi i "çiftit" të ri është i freskët dhe i ndryshëm nga pikëpamjet e pranuara përgjithësisht. Fakti është që edhe pse kjo nuk është diçka thelbësisht e ndryshme në filozofi nga pjesa tjetër e segmentit, "çifti" dallohet qartë jo vetëm midis konkurrentëve të saj, por edhe midis komunitetit të automobilave në tërësi. Ndiqet nga një numër i madh i kalimtarëve dhe drejtuesve të automjeteve të tjera - një shenjë mjaft e qartë se modeli po bën përshtypje dhe duke gjykuar nga shprehjet e aprovuara qartë në fytyra, kjo përshtypje është kryesisht pozitive ... Në rastin tonë, një kontribut i rëndësishëm në pamjen e ndritshme të veshjes së vogël të llakut me shkëlqim të gjelbër mostra e provës. Ngjyra padyshim shton një larmi gri-të zezë (dhe së fundmi, të bardhë) në monotoninë e modës moderne të automobilave dhe shkon mirë me dinamikën muskulore të trupit Mazda 2. Nuk është rastësi që shumica e blerësve të modelit e porosisin atë në këtë ngjyrë ... Edhe pse dizajni i pjesës së përparme të makinës është më afër trendeve kryesore, pozicionimi në anët dhe prapa është një goditje absolute dhe i jep asaj një sjellje karakteristike që nuk mund të ngatërrohet. Silueta dinamike theksohet nga ngritja e vijës së poshtme të dritareve dhe kthimi me guxim mbrapa, dhe dizajnerët mund të përgëzohen për detyrën në fjalë.

 

Lajmi i mirë është se, siç është thënë tashmë, pamja dinamike e modelit të ri nuk ndikoi negativisht në hapësirën e lirë në sediljet e pasme ose në kapacitetin e bagazhit - vëllimi i tij është brenda klasës së zakonshme dhe varion nga 250 në 787 litra në varësi të konfigurimin e sediljes së pasme. Çështja e vetme kryesore këtu është buza e poshtme e lartë e zonës së ngarkesës, e cila mund të jetë një shqetësim për sendet më të rënda ose të mëdha që mund të gërvishtin përfundimin e llakut.

Cilësia dhe praktika

Selia e shoferit është e rehatshme, ergonomike dhe me mundësi rregullimi praktikisht të pafundme - zgjat vetëm disa minuta, dhe ju do të ndiheni rehat, pavarësisht nga gjinia, lartësia dhe karakteristikat tuaja fizike. Në këtë drejtim, "çifti" i ri mishëron një nga cilësitë më të vlefshme karakteristike të markës japoneze - sapo të hipë në makinë, një person fjalë për fjalë ndihet si në shtëpi. Ergonomia e pultit modern nuk sjell pakënaqësinë më të vogël, gjithçka është saktësisht në vend, dhe vendet në një makinë të klasit të mesëm do të duken mirë. Koha për tu mësuar me funksionimin e timonit, pedaleve, levës së ingranazhit të vendosur në konzollën qendrore dhe për të vlerësuar dimensionet e makinës është e kufizuar në kalimin e 500 metrave të parë. Dukshmëria nga sedilja e shoferit është e shkëlqyeshme në pjesën e përparme dhe anësore, por kombinimi i kolonave të gjera dhe një pjesën e pasme të gjatë me dritare të vogla kufizon rëndë shikimin kur kthehet mbrapsht. Sidoqoftë, përkundër këtij pengese, në sfondin e gjithnjë e më shumë trupave të furgonëve në klasën e vogël dhe, në përputhje me rrethanat, aftësinë gjithnjë e më të parëndësishme për të vlerësuar me saktësi aftësitë e tyre manovruese, gjithçka këtu duket më shumë se mirë. Lehtësi shtesë janë pasqyrat anësore të lakuara në pjesën e përparme të dritareve, dhe komoditeti i vetë pasqyrave ju lejon të krijoni komplekse nga më shumë se një SUV me madhësi të plotë.

🚀Më shumë për temën:
  Testoni modele kompakte SUV nga Mazda, Opel, Peugeot dhe Renault

Sjellje çuditërisht dinamike në rrugë

Sjellja e "çiftit" të ri në rrugë do t'ju detyrojë të shikoni aftësitë e klasës së vogël nga një kënd i ri - rrezja jashtëzakonisht e vogël e kthimit, lehtësia e kontrollit dhe zgjedhja e saktë e numrave në një transmetim me pesë shpejtësi, ndoshta jo një surprizë aq e madhe, por stabiliteti i pistës dhe aftësia ndër-vendore në seksione me kënde janë në një nivel që, deri vonë, mund të mburremi vetëm më të mirët në segmentin kompakt. Rezervat e shasisë janë të favorshme për drejtimin dinamik, drejtimi është mjaft i lehtë, por i saktë, dhe një tendencë e ulët për të nën drejtuar kthesat kufitare duket mjaft vonë. Animi anësor i trupit është i papërfillshëm, sistemi ESP funksionon lehtë dhe me efikasitet vetëm kur është absolutisht e nevojshme. Komoditeti i udhëtimit me shpejtësi të lartë dhe mbulim i mirë është i shkëlqyeshëm, por kombinimi i pezullimit të ngurtë, rrotave 16 inç dhe gomave me profil të ulët në makinën e provës 195/45 rezulton në asfalt dhe probleme të dëmtuara të trotuarit.

Motor dinamik, por pak grykës

 

Motori me 1,5 litra benzinë ​​ka një temperament të ndritshëm dhe energjik aziatik - ai kënaqet me entuziazëm dhe spontanitet të reagimit kur merr shpejtësinë, motori mbetet në humor deri në kufirin e kuq në 6000 rpm dhe shtytja është çuditërisht e mirë në sfondin e një furnizimi relativisht modest të çift rrotullues moment Japonezët sigurisht që nuk shkëlqejnë me ndezje të fuqisë së pandalshme nën 3000 rpm, por kjo mund të rregullohet lehtësisht dhe shpejt me ndihmën e një levë të shkurtër transmetimi, të ngjashme me një levë. Natyra me shpejtësi të lartë e motorit duhet të nxisë inxhinierët Mazda të marrin në konsideratë marshin e gjashtë, i cili do të ketë një ndikim jashtëzakonisht pozitiv në konsumin e karburantit kur ngasni me shpejtësi të lartë. Me 140 km / orë në autostradë, gjilpëra e tahometrit tregon 4100, me 160 km / orë shpejtësia bëhet 4800, dhe me 180 km / orë ngrihet në një nivel konstant prej 5200, gjë që rrit pa nevojë zhurmën dhe çon në konsum të panevojshëm të karburantit. Konsumi mesatar i karburantit prej 7,9 l / 100 km është padyshim një shkak për dramë, por disa konkurrentë në këtë klasë paraqiten më mirë në këtë disiplinë. Japonezët mund të punojnë në freskinë e klientëve të tyre edhe pasi u takuan me një arkëtar në një stacion benzine ...

🚀Më shumë për temën:
  Test i shkurtër: Lexus GS 300h F Sport Premium

Teksti: Bozhan Boshnakov

Foto: Miroslav Nikollov

Vlerësim

Mazda 2 1.5 GT

Mazda 2 magjeps me dizajnin e tij të freskët, peshën e lehtë dhe shkathtësinë në rrugë, ndërsa pjesa e brendshme është e gjerë, funksionale dhe e mirë-dizajnuar. Dobësitë e modelit janë të kufizuara në detaje të tilla si një motor i zhurmshëm në rrotullime të larta dhe konsumi i karburantit, i cili mund të jetë më i moderuar.

detaje teknike

Mazda 2 1.5 GT
Vëllimi i punës-
Pushtet76 kW (103 kf)
max.

çift ​​rrotullues

-
përshpejtim

0-100 km / orë

10,6 sek
Distancat e frenimit

me shpejtësi 100 km / orë

39 m
Shpejtësi të lartë188 m / orë
Konsumi mesatar

karburantit në provë

7,9 l / 100 km
Çmimi bazë31 990 levov
ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive Mazda 2: fillestar

Shto një koment