Llambat H3 - çfarë duhet të dini rreth tyre?

Përmbajtje

Ka shumë llamba makinash në treg. Ndryshojnë mes tyre jo vetëm sipas llojit dhe markës, por edhe cilësia e dritës së emetuar, kërkesë Oraz efikasitet... Shumë opsione mund të frikësojnë ata që dinë pak më shumë për llambat sesa janë në të vërtetë. sepse Knock out veçanërisht për ju përgatiti disa informacione rreth llambave H3. Shikoni çfarë duhet të dini rreth tyre!

Llambat H3 - çfarë i bën ata të ndryshëm?

Për të filluar, le të kujtojmë pajisjen e një llambë standarde halogjene. Ajo ka figurë e flluskës së qelqit dhe është plot gaz si rezultat i bashkimit jodit i bromin.

Llambat H3 përdoren kryesisht për dritat e mjegullës... Në semaforë, ato janë më pak të zakonshme, megjithëse të mundshme. H3 është një shembull llambë inkandeshente... Ajo që e veçon është lokalizimi fije tërthore... Fuqia e kësaj llambë është 55 W dhe efikasiteti është 1450 lumens.

Llambat H3 - çfarë duhet të dini rreth tyre?

Çfarë duhet të keni kujdes?

Prandaj, llamba H3 është një produkt popullor në treg është shumë e lehtë të biesh në dashuri me udhëtimet e tij. Të gjitha llojet e llambave janë të shënuara. ,, ksenon' ose HDI, shmangni korridoret e gjera! Ndryshe nga pamja e tyre, ato nuk kanë asnjë lidhje me teknologjinë ksenon. Përdorimi i tyre vetëm thërret fushë e dobët e shikimitqë mund të çojë në aksident. sepse rekomandohet të përdorni vetëm llamba të markave të njohura - kjo garanton sigurinë.

Llambat H3 nga prodhuesit e njohur në Nocar:

Në Nocar, ne ofrojmë vetëm llamba makinash nga prodhues të njohur. Do të gjeni marka të tilla si: Osram, Philips, tungsten, Narva, ose General Electric... Si rezultat, mund të jeni i sigurt se po përdorni standardet më të larta për llambat e automobilave.

🚀Më shumë për temën:
  Thyerja e rripit të kohës - gjithçka që duhet të dini

NOCAR prezanton:

PHILIPS H3 12V 55W PK22s LongLife EcoVision

Llambat halogjene Philips H3 LongLife EcoVision janë ideale për drejtuesit pronarët e makinave me fenerë të vështirë për t'u arritur dhe të lodhur nga ndërrimi i vazhdueshëm i llambave. Jeta e tyre e shërbimit është rritur deri në 4 herë, ata nuk kërkojnë zëvendësim deri në 100 km. Kjo do të thotë kursime të konsiderueshme në kohë dhe kosto më të ulëta të funksionimit të automjetit. Përveç kësaj, produktet LongLife EcoVision janë miqësore me mjedisin pasi gjenerojnë më pak mbeturina.

Llambat H3 - çfarë duhet të dini rreth tyre?

OSRAM H3 12V 55W PK22s COOL BLUE® Intense (barwowa deri në 4200K)

Llambë halogjene  H3 Blu e ftohtë intensive MARKA OSRAMprojektuar për dritat e mjegullës. Linja e produktit Blu e ftohtë intensive ata japin dritë më e bardhë me temperaturë ngjyra deri në 4200 K dhe efekti vizual është i ngjashëm me fenerët ksenon. Ideale për shoferët që kërkojnë një pamje elegante. Drita e emetuar ka një fluks të lartë ndriçues dhe ngjyra më blu e lejuar me ligj... Përveç kësaj, ajo i ngjan dritës së diellit, gjë që e bën shikimin tuaj shumë më pak të lodhur dhe më të sigurt ngarje. Llambat Cool Blue Intense japin një pamje unike dhe japin një pamje të lëmuar. 20% më shumë dritë në rrugë sesa llamba standarde halogjene.

Llambat H3 - çfarë duhet të dini rreth tyre?

NARVA H3 12V 55W PK22s

Llambat halogjene H3 Range Power Blue nga NARVA janë të dizajnuara për dritat e mjegullës. Gama e zgjeruar e produkteve të Range Power Blue jep dritë shumë elegant, e ndritshme, kaltërosh me një temperaturë ngjyre prej 3700K.

Gama Power Blue + llambat ofrojnë 50% shikueshmëri më e mirë sesa produktet standarde. Ato gjithashtu kanë një nuancë 30% më të freskët dhe më elegant. Ky është një produkt drejtuar shoferëve që duan të shohin më larg dhe më qartë, kështu që ju mund të shijoni dritë dhe siguri të madhe.

Llambat H3 - çfarë duhet të dini rreth tyre?

Kur zgjidhni llamba, ia vlen të mbani mend zëvendësojini ato në çifte. Kur bëni një blerje, sigurohuni që sigurohuni që artikulli i plotëson të gjitha kërkesat. Mos harroni se duke zgjedhur markat e njohura, mund të jeni të sigurt që produkti juaj i plotëson të gjitha standardet. Nëse jeni duke kërkuar për llamba H3, ju ftojmë në Nocar - këtu do të gjeni patjetër diçka për makinën tuaj!

🚀Më shumë për temën:
  Si të rregulloni një radiator që rrjedh? #NOCARShto

Prite atë,

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Artikuj » Funksionimi i makinerive » Llambat H3 - çfarë duhet të dini rreth tyre?

Shto një koment