Makinë provë Ford Kuga
 

Ne po kërkojmë ndryshime në SUV të njohur pas rivendosjes rrugës nga Greqia në Norvegji 

Udhëtimi nga Greqia në Norvegji është një distancë e madhe me një ndryshim model-thyer në peizazhe, klima dhe kultura. Por të gjithë fillimisht kishin dyshime se duke iu bashkuar garës në Ford Kuga të re në fazën Serbi-Kroaci, ne do të ishim në gjendje ta kuptonim plotësisht makinën: kishte më shumë se 400 kilometra në autostradë përpara.

Nga makinat që do të shiten në Rusi, një crossover me një motor 1,5 litërsh benzinë ​​dhe një kambio automatike me 6 shpejtësi hyri në rrugë. Por ky nuk ishte opsioni i zakonshëm - ST-Line me ngjyrë të kuqe të ndezur: shumë e ndritshme, me lëng, agresive. Kuga e restauruar ka ndryshuar parakolpin e përparmë, grilën e radiatorit, kapuçin, formën e dritave dhe fenerëve, linjat e trupit janë bërë më të butë, por versioni sportiv në sfondin e zakonshëm duket më pak i efektshëm - më këndor, i mprehtë. Nga rruga, motori jo vetëm që humbi një të dhjetën e një litri vëllimi (Kuga para-stilimit kishte një motor 1,6 litra), por gjithashtu mori një numër përmirësimesh. Për shembull, një sistem i injektimit të drejtpërdrejtë me presion të lartë dhe një sistem i pavarur i kohes së valvulës.

Makinë provë Ford Kuga


Pra, katërqind kilometra pas timonit të Kuga ST-Line, saktësisht dy gjëra u bënë të qarta. Së pari, makina me 182 kuaj fuqi është shumë më dinamike nga sa mund të prisni. Koha e nxitimit në 100 km / orë është 10,1 sekonda (versioni në "mekanikë", i cili nuk do të jetë i disponueshëm në Rusi, është 0,4 sekonda më i shpejtë). Sidoqoftë, çështja nuk është në figurë - kryqëzimi përshpejton me përgjegjësi, tejkalon makinat e tjera në autostradë pa u lodhur edhe me shpejtësi mbi 100 km / orë (Kuga humbet eksitimin e saj vetëm pas 160-170 km në orë). Çift rrotullues maksimal prej 240 Nm është i disponueshëm në një distancë të gjerë të rpm nga 1600 në 5000, gjë që e bën motorin shumë fleksibël.

 
🚀Më shumë për temën:
  Test i shkurtër: BMW 8 Series 840d xDrive Gran Coupe (2020) // Coupe Up Two Digif

Së dyti, crossover ka një pezullim shumë të ngurtë. Jo se Serbia dhe Kroacia kanë autostrada të këqija - përkundrazi, për nga niveli, ndoshta kemi vetëm autostradën Novorizhskoe pranë saj. Por edhe defekte të vogla në kanavacë, plus punë solide riparimi, ne u ndjemë njëqind përqind. Këto cilësime, sigurisht, zgjidhen me qëllim. Kjo e paguan makinën për mungesën e rrotullimit në qoshe dhe kontrollin e saktë. Versionet konvencionale janë dukshëm më të buta për të kapërcyer gunga. Për të vlerësuar pezullimin e tyre sa më objektiv të jetë e mundur, unë do të doja të kaloja 100 kilometra në rajonin e Moskës, të paktën atë më të afërt.

 

Versioni me naftë me një motor 180 kuaj fuqi dhe në "mekanikë" është edhe më i shpejtë se ST-Line - 9,2 s deri në 100 km në orë. Ky opsion, megjithatë, nuk do të ekzistojë në Rusi, si dhe njësitë 120 dhe 150 kuaj fuqi që punojnë me karburant "të rëndë". Kërkesa në tregun tonë për ta, si dhe për MCP-të, është shumë e vogël, në fakt e papërfillshme. Për t'i sjellë ato, siç shpjegohet nga përfaqësuesi i Ford, nuk ka kuptim ekonomik.

Në Rusi do të ketë vetëm motorë me benzinë: 1,5 litërsh, të cilat, në varësi të firmuerit, mund të prodhojnë 150 dhe 182 kf. (nuk do të ketë një version me 120 kf në Rusi) dhe një 2,5-litërsh "atmosferik" me një kapacitet prej 150 kuaj fuqi. Kjo e fundit do të jetë në dispozicion vetëm me rrota të përparme, pjesa tjetër me makinë me të gjitha rrotat. Kuga e re përdor Intelligent All Wheel Drive, i cili rregullon shpërndarjen e çift rrotullues në secilën rrotë dhe optimizon trajtimin dhe tërheqjen.

 
Makinë provë Ford Kuga


Nëse ka vështirësi në vlerësimin e karakteristikave të vozitjes për shkak të itinerarit, atëherë ndryshimet brenda mund të ndjehen plotësisht. Për më tepër, ishte tek ata që Ford bëri një theks të veçantë. Në të vërtetë, në infografitë me ndryshimet, kishte të bënte kryesisht me to. Të gjitha materialet e brendshme janë bërë cilësi shumë më të mira. Kjo vihet re sa më shpejt që të hyni brenda: plastike e butë, futjet zgjidhen me stil dhe nuk duken të tepërta në pamjen e brendshme, pasi, mjerisht, shpesh ndodh.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Citroën C4 Cactus, Ford Ecosport, Peugeot 2008, Renault Captur: thjesht të ndryshme

Kuga gjithashtu shtoi mbështetjen për sistemin Apple CarPlay / Android Auto. Ju lidhni një smartphone përmes një tel standard - dhe ndërfaqja e ekranit multimedial, e cila, nga rruga, është bërë dukshëm më e madhe se më parë, kthehet në një meny të telefonit me të gjitha funksionet e tij. Nuk ka më probleme me muzikën, e cila pompon brendësinë mirë, me mesazhe që sistemi i lexon me zë të lartë (nganjëherë ka një problem me thekse, por gjithsesi është shumë i përshtatshëm dhe i kuptueshëm) dhe, natyrisht, navigimin. Por vetëm nëse nuk jeni duke bredhur.

Makinë provë Ford Kuga


Vetë sistemi është gjenerata e tretë SYNC, në punën mbi të cilën Ford mori parasysh disa dhjetëra mijëra komente dhe sugjerime nga klientët e saj. Sipas kompanisë, ky version duhet të tërheqë të gjithë klientët. Në të vërtetë, është shumë më shpejt: nuk ka më ngadalësime dhe ngrirje. Një përfaqësues i ndërmarrjes sqaron: "Jo vetëm në mënyrë të konsiderueshme, por edhe dhjetëfish." Për ta bërë këtë, atyre iu desh të braktisin bashkëpunimin me Microsoft dhe të fillojnë të përdorin sistemin Unix.

Ju mund të kontrolloni "Lavamanin" e tretë me zërin tuaj. Ai gjithashtu kupton rusisht. Jo aq mjeshtërisht sa Siri i Apple, por reagon ndaj frazave të thjeshta. Ju thoni "Unë dua kafe" - do të gjejë një kafene, "Kam nevojë për benzinë" - do ta dërgojë në stacionin e karburantit, "Ju duhet të parkoni" - në parkingun më të afërt, ku, nga rruga, Kuga mund parkojë vetë. Makina nuk është ende në gjendje të largohet nga parkingu vetë.

Makinë provë Ford Kuga


Më në fund, rruga mbi 400 kilometra e gjatë bëri të mundur vlerësimin e ergonomisë së kabinës. Makina ka një timon të ri: tani me tre folës sesa me katër folës dhe duket se është më i vogël. Frena mekanike e duarve është zhdukur - është zëvendësuar nga një buton elektrik i frenave të parkimit. Sediljet kryqëzuese janë shumë komode, me mbështetje të mirë mesit, por pasagjerit i mungon rregullimi i lartësisë - të tria veturat që kam drejtuar nuk e kanë. Një tjetër disavantazh nuk është izolimi i zërit me cilësi më të mirë. Ford patjetër që i ka kushtuar vëmendje të veçantë këtij aspekti. Motori, për shembull, nuk dëgjohet aspak, por harqet nuk janë të izoluar mjaft mirë - e gjithë zhurma dhe zhurma vijnë nga atje.

🚀Më shumë për temën:
  est: Hyundai i40 CW 1.7 CRDi GLS

Përditësimi padyshim që përfitoi nga crossover. Hasshtë bërë më tërheqëse në dukje dhe ka marrë shumë sisteme të reja, të përshtatshme që ia lehtësojnë jetën shoferit. Kuga ka bërë një hap të jashtëzakonshëm përpara, por është e vështirë të flasësh për perspektivat e Fordit të parë SUV, i cili u shfaq në Evropë në vitin 2008 dhe që atëherë ka qenë shumë i njohur atje, në Rusi. Edhe përkundër faktit që prodhimi i modelit do të vendoset në Rusi, është plotësisht e paqartë se si përmirësimet e tij do të ndikojnë në kosto. Por plus i madh i makinës është se ajo do të shfaqet në shitje para konkurrencës së saj më të fortë - Volkswagen Tiguan i ri, i cili do të jetë i disponueshëm vetëm vitin e ardhshëm, ndërsa Kuga do të jetë në dhjetor.

 
 

 

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Makinë provë Ford Kuga

Shto një koment