Test drive Kia Rio, Nissan Micra, Skoda Fabia, Suzuki Swift: Fëmijë

Test drive Kia Rio, Nissan Micra, Skoda Fabia, Suzuki Swift: Fëmijë

A do të jetë në gjendje modeli i ri Korean të konkurrojë për një vend të denjë në klasën subcompact?

Çmime të përballueshme, pajisje të mira dhe një periudhë e gjatë garancie janë avantazhet e njohura të Kia. Sidoqoftë, pritet më shumë nga Rio i ri: duhet të jetë i barabartë me më të mirët në klasën e tij. Në provën e parë të krahasimit, modeli konkurron me Micra, Fabia dhe Swift.

Së pari ishte Krenaria, pastaj Rio - historia e formacionit të vogël të Kia nuk është shumë më e gjatë se historia e euros. Cilësia më e jashtëzakonshme e Rio 2000 të parë ishte se ishte makina e re më e lirë në tregun amerikan. Dhe tani, pas tre brezash, modeli është gati të konkurrojë me konkurrentët nga Evropa dhe Japonia. Le të shohim nëse kjo funksionon. Në këtë test krahasues, Kia e vogël do të konkurrojë me ato gjithashtu mjaft të freskëta. Nissan Micra dhe Suzuki Swift, si dhe Skoda Fabia shumë e famshme.

Motorët me benzinë ​​nga 90 në 100 HP janë bërë pothuajse standarde për këtë kategori - kohët e fundit si makina me tre cilindra të zvogëluar me karburant, si në Kia dhe Nissan, por edhe si katër cilindra me mbushje të detyruar (Skoda) ose të aspiruar natyrshëm (Suzuki). Sidoqoftë, në rastin e Fabia, duhet të theksohet se këtu modeli merr pjesë me një motor 1.2 TSI. Këtë vit kjo njësi energjetike do të zëvendësohet nga një motor me tre cilindra një litërsh 95 kf. (nga 17 euro në Gjermani). Meqenëse motori i ri nuk ishte ende i disponueshëm në kohën e testimit, e drejta për të marrë pjesë përsëri iu dha homologut të tij me katër cilindra.

Ekonomik Suzuki Swift

Kjo nuk duhet të jetë aspak një disavantazh, siç provon Swift. Në këtë provë, ajo mundësohet nga një katër cilindër edhe i aspiruar natyrshëm, duke e bërë atë ekzotik në ditët e zvogëlimit. Natyrisht, motori Suzuki me 90 kf. teknika e tij në dukje e vjetëruar nuk kaloi pa u vënë re. Për shembull, ajo drejton një bosht bosht me një çift rrotullues mjaft të lodhur 120 Nm me vetëm 4400 rpm dhe subjektivisht ndihet pak i mbingarkuar dhe i zhurmshëm. Por ajo që ka vërtet rëndësi është rezultati objektiv.

Në Swift me motorin me katër cilindra Dualjet, ky rezultat shprehet në karakteristikat dinamike të pranueshme, dhe gjithashtu - vëmendje! - konsumi më i ulët i karburantit në provë. Vërtetë, ndryshimet nuk janë shumë të mëdha, por 0,4-0,5 litra në ngasjen e përditshme mund të jetë një argument në këtë klasë makinash. Me një kilometrazh vjetor prej 10 km, çmimet e sotme të karburantit në Gjermani kursejnë rreth 000 euro. Ose, me fjalë të tjera, 70 kilogram CO117, i cili është gjithashtu i rëndësishëm për disa.

🚀Më shumë për temën:
  Dhjetë Makina Qyteti për Shoferët Fillestarë - Udhëzues për blerjen

Sidoqoftë, kjo thuajse përshkruan plotësisht përshkrimin e talenteve të Suzukit. Pavarësisht nga një dizajn krejtësisht i ri në një platformë tjetër, Swift ka disa karakteristika të jashtëzakonshme. Veryshtë shumë e lehtë, por vështirë se vërehet në trajtim. Makina ngurron të ndryshojë drejtim, dhe sistemi i çuditërisht i pandjeshëm i drejtimit zvogëlon më tej kënaqësinë e ngasjes. Për sa i përket zonës, Swift nuk është ndër performuesit më të mirë në mjedisin e tij, megjithëse ka përmirësime.

Pajisjet dhe çmimi mbetën të njëjtat sepse (në Gjermani) modeli Suzuki është makina më e lirë në këtë provë. Me motorin bazë fillon me 13 € e lart, dhe varianti Comfort i paraqitur këtu përfshihet në listën e çmimeve me 790 €. Bojë metalike opsionale mund të porositet, radio dhe kondicionimi i ajrit janë standarde. Ndihma e Lundrimit dhe Mbajtjes së Korsisë është e disponueshme vetëm për nivelin e shtrenjtë të zbukurimit Comfort Plus, i cili mund të porositet vetëm me motorin me tre cilindra të turbulluar. Krahasuar me konkurrencën, kjo diapazon është mjaft modeste.

Micra ekstroverte

Konkurrentët në fjalë përfshijnë Nissan Micra, i cili ka prodhuar shtatë milionë njësi që nga viti 1982. E para gjithashtu mbante emrin Datsun. Këtë vit, del brezi i pestë i modelit, i cili në shikim të parë mahnit me një dizajn mjaft ekstrovert. Mbi të gjitha, pjesa e pasme me vijën e saj të ngritjes së dritareve, si dhe çatia e pjerrët dhe dritat e pasme të skalitura tregojnë se forma nuk përputhet gjithmonë me funksionin këtu.

Në fakt, kritika e dizajnit mund të mos jetë pjesë e një prove krahasimi, por Micra ka të meta funksionale të tilla si shikimi i dobët dhe hapësira e kufizuar e sediljes së pasme dhe bagazhit. Përndryshe, pjesa e brendshme është mbresëlënëse me cilësi të denjë, mobilje të mirë dhe një atmosferë miqësore. Sidomos kur, si makina jonë e provës, ajo ka një pajisje veçanërisht të pasur N-Connecta - atëherë rrota aliazh 16 inç, sistemi i navigimit, fillimi pa çelës dhe një sensor lëkure shiu në timon janë pjesë e kompletit të fabrikës - pra baza çmimi prej 18 euro duket mjaft i arsyeshëm.

Makina sigurohet nga një motor 0,9 litërsh me tre cilindra, i cili lë një përshtypje të përzier në këtë provë. Ndihet relativisht i dobët, funksionon në mënyrë të pabarabartë dhe është i zhurmshëm dhe përdor më shumë karburant, megjithëse ndryshimet në motorët Fabia dhe Rio janë minimale. Alsoshtë gjithashtu e ndërlikuar me shasinë - është e rregulluar fort, duke mos i dhënë Micra shumë nga aftësitë e saj të trajtimit, e cila pengohet nga drejtimi i paqartë i përgjegjshëm. Kështu, modeli Nissan nuk mund të krijojë një profil vërtet pozitiv.

🚀Më shumë për temën:
  Test i shkurtër: BMW 228i Cabrio

Skoda e vështirë

Disi u mësuam me faktin se në provat krahasuese në segmentin B Fabia është në krye të shkallës së nderit. Ky nuk është rasti këtë herë - dhe jo sepse makina e provës performon shumë më keq ose përdor një motor që, siç përmendëm, do të zëvendësohet gjatë vitit të modelit.

Por le të vazhdojmë linjën: motori me katër cilindra 90 kf. vjen nga familja motorike modulare EA 211 si dhe motori me tre cilindra 95 kf që së shpejti do ta zëvendësojë atë. Në këtë provë, ai bën përshtypje me sjelljen e tij të mirë, ecjen e qetë dhe përmbajtjen për sa i përket zhurmës. Por ai nuk është një sprinter, kështu që Fabia është ndër pjesëmarrësit më të lodhur, vetëm modeli Nissan është më i ngathët se ajo. Dhe me një kosto prej 1.2 TSI tregon rezultate mesatare - kjo është përafërsisht e barabartë me konkurrentët.

Nga ana tjetër, Fabia vazhdon të kryesojë në komoditetin e ngasjes dhe hapësirën e brendshme. Përveç kësaj, funksionet e tij janë më të thjeshtat dhe më intuitive për të vepruar, dhe niveli i cilësisë është më i larti. Modeli vuan nga defekte të vogla në pajisjet e sigurisë, ku humbet disa pikë krahasuar me Rio dhe Micra. Për shembull, ato janë të pajisura me kamera të mbështetur në korsinë dhe ndihmën e ndalimit të urgjencës. Këtu mund të shihni se kanë kaluar disa vjet nga prezantimi i Fabia në 2014. Në Gjermani, nuk është shumë e lirë. Megjithëse Rio dhe Micra janë më të shtrenjta, ato ofrojnë pajisje dukshëm më të pasura për çmimin. Deri më tani, lidershipi në sektorët e tjerë ka qenë gjithmonë i mjaftueshëm, por tani ajo është zhdukur - Skoda po përfundon disa pikë më pak se Kia.

Kia harmonike

Arsyeja nuk është epërsia e plotë e Rio-s së re. Bën një përshtypje shumë më të fortë falë paketës së saj harmonike dhe, mbi të gjitha, vendosmërisë me të cilën dizajnerët e Kia janë përballur me mangësitë e modeleve të mëparshme. Kontrollet e thjeshta të funksionit dhe një stil elegant, i ekzekutuar mirë ishin disa nga pikat e forta të gjeneratës së mëparshme. Sidoqoftë, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për sistemin e drejtimit, i cili deri vonë ka treguar mjaft paqartësi dhe reagime të ndrojtura.

Në Rio të ri, megjithatë, ai bën një përshtypje të mirë me reagimin e tij të menjëhershëm dhe informacionin e duhur të kontaktit. E njëjta gjë vlen edhe për komoditetin e pezullimit. Duke mos qenë plotësisht në nivelin e Skoda - mbi të gjitha, ka ende vend për përgjigje të përmirësuar ndaj gungave - dhe këtu distanca për më të mirën në këtë klasë është zhdukur pothuajse plotësisht. Dhe meqenëse Rio tani ka vende mjaft komode, megjithëse disi të dobëta, mbështetëse anësore, është afër nivelit të rehatisë së Fabia.

🚀Më shumë për temën:
  Test i shkurtër: Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC Lifestyle

Në këtë provë, modeli Kia u prezantua me një motor të ri me tre cilindra turbo që prodhon 100 kf. dhe në kombinim me një transmetim manual me pesë shpejtësi. Motori i ri e bën mirë punën e tij, duke ofruar performancën më të mirë dinamike dhe përvojën më të sigurt të ngasjes. Për sa i përket kostos, është në nivelin e konkurrencës, e cila mund të jetë për shkak të faktit se Rio është paksa i trashë - gati katër metra në gjatësi dhe gati 50 kg më i rëndë se Fabia. Sidoqoftë, ajo mund rivalët e saj - kjo Kia me të drejtë mund të quhet Krenari përsëri sot.

Teksti: Heinrich Lingner

Foto: Dino Eisele

Vlerësim

1. Kia Rio 1.0 T-GDI - Pikë 406

Rio fiton thjesht sepse është makina më harmonike në prova, me pajisje të shkëlqyera dhe një garanci të gjatë.

2. Skoda Fabia 1.2 TSI - Pikë 397

Cilësia më e mirë, hapësira e gjerë dhe komoditeti i rafinuar nuk janë të mjaftueshme - modeli Skoda nuk është më i ri.

3. Nissan Micra 0.9 IG-T - Pikë 382

Për një makinë krejt të re, modeli ishte pak zhgënjyes. Pajisjet e sigurisë dhe komunikimit në gjendje të mirë.

4. Suzuki Swift 1.2 Dualjet - Pikë 365

Swift është një ekstremist - i vogël, i lehtë dhe ekonomik. Por nuk ka mjaft cilësi për të fituar testin.

detaje teknike

1. Rio 1.0 T-GDI2. Skoda Fabia 1.2 TSI3. Nissan Micra 0.9 IG-T4. Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Vëllimi i punës998 cc1197 cc898 cc1242 cc
Pushtet100 k.s. (74 kW) në 4500 rpm90 k.s. (66 kW) në 4400 rpm90 k.s. (66 kW) në 5500 rpm90 k.s. (66 kW) në 6000 rpm
max.

çift ​​rrotullues

172 Nm në 1500 rpm160 Nm në 1400 rpm150 Nm në 2250 rpm120 Nm në 4400 rpm
përshpejtim

0-100 km / orë

10,4 sek11,6 sek12,3 sek10,5 sek
Distancat e frenimit

me shpejtësi 100 km / orë

37,0 m36,1 m35,4 m36,8 m
Shpejtësi të lartë186 km / orë182 km / orë175 km / orë180 km / orë
Konsumi mesatar

karburantit në provë

6,5 l / 100 km6,5 l / 100 km6,6 l / 100 km6,1 l / 100 km
Çmimi bazë18 € (në Gjermani)17 € (në Gjermani)18 € (në Gjermani)15 € (në Gjermani)
ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive Kia Rio, Nissan Micra, Skoda Fabia, Suzuki Swift: Fëmijë

Shto një koment