Cilat llamba premium Philips duhet të zgjidhni?
 

Përmbajtje

Llambat premium karakterizohen nga një sasi e shtuar e dritës së emetuar dhe një rreze më e gjatë. Për më tepër, këto llamba janë deri në tre herë më të shtrenjta se ato standarde. A ia vlen të shpenzoni më shumë para për këtë lloj llambë?

Philips dhe historia e tij e shkurtër

Kjo kompani u themelua në vitin 1891 nga vëllezërit Gerard dhe Anton Philips në Eindhoven, Holandë. Produkti i parë i kompanisë ishte një llambë dhe "pajisje të tjera elektrike". Në vitin 1922, Philips u shfaq edhe në Poloni si një nga aksionarët e një fabrike polako-holandeze për prodhimin e llambave elektrike, e cila në 1928 u shndërrua në Polskie Zakłady Philips SA. Para luftës, prodhimi i Philips ishte i fokusuar kryesisht në radio dhe tuba vakum.

Marka Philips plotëson nevojat e shoferëve me produkte efektive të dizajnuara për të ndihmuar në sigurimin e shoferit. Përveç kësaj, llambat Philips janë bërë në atë mënyrë që dizajni i tyre tërheqës të tërheqë vëmendjen dhe të përmirësojë makinën. Çfarë tjetër është karakteristikë e llambave të makinave Philips? Siç thotë prodhuesi:

 
  • të sigurojë dalje optimale të dritës për komoditetin dhe sigurinë e përdoruesit,
  • të ketë certifikata dhe miratime ECE, që garanton përdorim të plotë ligjor në rrugët publike,
  • E besueshme, efikase dhe e qëndrueshme - çdo llambë origjinale Philips vjen me një garanci dhe është pa merkur dhe plumb.

Cili është ndryshimi midis një llambë standarde dhe një llambë premium?

Cilat llamba premium Philips duhet të zgjidhni?

Çfarë llambash premium ofrojmë?

PHILIPS Racing Vision

Llambat e makinave Philips RacingVision janë zgjidhja perfekte për shoferin e etur. Falë performancës së tyre të mahnitshme, ato ofrojnë dritë 150% më të ndritshme, kështu që ju mund të reagoni më shpejt, duke e bërë drejtimin tuaj më të sigurt dhe më të rehatshëm.

 
🚀Më shumë për temën:
  A janë aromatizuesit e ajrit të makinave të rrezikshëm për shëndetin?

Cilat llamba premium Philips duhet të zgjidhni?

PHILIPS ColorVision Blu

Llamba Philips ColorVision Blue ndryshon pamjen e makinës suaj. Me linjën inovative ColorVision, ju mund t'i shtoni ngjyra fenerëve tuaj pa sakrifikuar dritën e bardhë të sigurt. Plus, llambat ColorVision lëshojnë 60% më shumë dritë sesa llambat standarde halogjene. Falë kësaj, ju do të vini re rreziqet shumë më shpejt dhe do të jeni më të dukshëm në rrugë. Një zgjidhje e shkëlqyer për njerëzit që zgjedhin llamba për stil dhe siguri.

Cilat llamba premium Philips duhet të zgjidhni?

PHILIPS X-tremeVision +130

Të krijuara për shoferët më kërkues, llambat halogjene të makinave X-tremeVision ofrojnë 130% më shumë dritë në rrugë sesa llambat halogjene konvencionale. Rrezja e dritës që rezulton është deri në 45 m e gjatë, shoferi e sheh rrezikun më herët dhe ka kohë të reagojë. Falë dizajnit të tyre unik të filamentit dhe gjeometrisë optimale, llambat X-tremeVision ofrojnë performancë të jashtëzakonshme dhe një dritë të bardhë të ndritshme. Për të marrë ndriçim simetrik, rekomandohet që gjithmonë të zëvendësohen llambat në çifte.

 

Cilat llamba premium Philips duhet të zgjidhni?

PHILIPS MasterDuty

Projektuar për shoferë kamionësh dhe autobusësh që kërkojnë efikasitet dhe pamje elegante. Këto llamba janë të forta dhe janë dy herë më rezistente ndaj dridhjeve. Ato janë bërë nga xhami kuarci i qëndrueshëm i veshur me efekt Xenon dhe kapaku blu është i dukshëm edhe kur llamba është e fikur. Është zgjidhja perfekte për shoferët që duan të dallohen pa sakrifikuar sigurinë.

Cilat llamba premium Philips duhet të zgjidhni?

Shkoni në avtotachki.com dhe shikoni vetë!

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Artikuj » Funksionimi i makinerive » Cilat llamba premium Philips duhet të zgjidhni?

Shto një koment