Testimi i makinës Jeep Grand Cherokee Trailhawk tani është në rrugë
 

Jeep Grand Cherokee Trailhawk është tani në rrugë

Nëse ka një prodhues me kompetencë të pamohueshme jashtë rrugës, atëherë ai është gjithsesi Jeep.

Me versionin e ri të Trailhawk, Jeep po lançon një version special të Grand Cherokee jashtë rrugës. Ne ishim të parët që hymë në modelin e rishikuar për vitin 2017.

Nëse ka një prodhues me ekspertizë të pamohueshme jashtë rrugës, gjithsesi është Jeep. Jeeps janë rrotulluar nga linja e montimit të kompanisë për 76 vjet. Dhe me lëshimin e Jeep Grand Cherokee që nga viti 1993, marka tradicionale ka përfshirë bizhuteri të vërteta në programin e saj kur bëhet fjalë për të kombinuar performancën luksoze, përdorimin e përditshëm dhe SUV-në e vërtetë, shumë kohë para se evropianët të përqafonin trendin.

Brezi i katërt i Grand Cherokee aktual ka qenë në shërbim që nga viti 2010, por në vjeshtë me të vërtetë do të duhet të pensionohet dhe t'i hapet rrugë brezit të ri 2018. Sigurisht, udhëheqja e anijes shtrihet vetëm për arsye organizative, sepse pasardhësi duhet të bazohet në të ardhmen Über-Jeep Wagoneer. Dhe ai ka nevojë për pak më shumë nga sa ishte planifikuar fillimisht. Në çdo rast, marka, e cila është vendosur me shitje rekord, do të ketë edhe më shumë në vitin e ri - prezantimin e modelit Jeep Compass, ndryshimin e udhëheqjes së Jeep Wrangler legjendar, e cila është e rëndësishme.

 

Jeep Grand Cherokee Trailhawk Model 2017

Rinisni Sam, kjo do të thotë një facelift i ri për Jeep Grand Cherokee pas një facelift të plotë të vitit model 2014. Facelift është marrë fjalë për fjalë sepse tregtarët tani kanë tre mundësi me paraardhës të ndryshëm. Stacioni i shërbimit tokësor me një kapacitet prej 468 kf i qartë, por edhe versioni i sipërm i rishikuar së fundmi i Samitit ka një interpretim të grilës dhe parakolpit të përparmë. Dhe një shtesë e re hyn në skenë, gjithashtu me pamjen e vet: Trailhawk.

Jeep filloi me emërtime shtesë, së pari me Cherokee dhe pastaj me Renegade, për të treguar versionet përkatëse të modifikuara, të cilat janë pak më të mëdha në tokë se të tjerat. Busulla do të jetë gjithashtu në dispozicion në një version të Trailhawk. Versionet e Trailhawk zakonisht janë të pajisura me pezullim të moderuar, kalata të modifikuara dhe goma jashtë rrugës.

 
🚀Më shumë për temën:
  Test drive Jeep Patriot: komando e vogël

Tematika e pezullimit të Grand Cherokee të ri thjesht përfundoi sepse mori një pezullim ajri Quadra-Lift të rregullueshëm nga lartësia. Për Trailhawk duhet të ndryshohej, në çfarë forme dhe në çfarë mase teknikët nuk raportojnë. Duhet të stabilizohet pak dhe të ngjitet pak më lart. Por pas përshtypjeve të provës së parë, në të mirë mund të shkurtohet me disa milimetra.

Pezullimi i rregullueshëm nga lartësia

Jeep Grand Cherokee Trailhawk është i mbushur me goma jashtë rrugës krahasuar me opsionet sportive (Goodyear Wrangler 265/60 R 18). Në ngarjen e përditshme, ai patjetër që ka shumë përparësi dhe siguron një udhëtim të rehatshëm sepse gomat më të larta thithin shumicën e gungave, ndërsa prerja erthore e ulët e linjave më luksoze reagon ndjeshëm më mprehtë.

Adhuruesit e maleve do të pëlqejnë zbukurimet standarde dhe, mbi të gjitha, opsionet e tubit të pragut. Me këtë mbrojtje, edhe përplasjet me rrënjë të forta ose mbeturina të mëdha shkëmbinjsh në shtegun e Parolit nuk do të prishin trupin e shtrenjtë.

Pezullimi ajror i modelit më të lartë jashtë rrugës nuk ka asnjë ndryshim me ato standarde. Në çdo ecje, ngurtësia e udhëtimit mbetet e njëjtë, gjë që kërkon një udhëtim të duhur të kujdesshëm dhe të ngadaltë. Në çdo rast, pastrimi është të paktën 27 cm, dhe ne po flasim për këtë.

Mbrojtja e pragut dhe asistenti jashtë rrugës

 

Nëse pjerrësia është veçanërisht e pjerrët, lart ose poshtë, drejtuesi i Trailhawk mund të besohet më shumë kur zgjedh një pajisje ndihmëse elektronike. Zgjedhja e një ritmi të përshtatshëm kur ngisni lart e poshtë kryhet duke përdorur një levë në timon. Risi e dizajnit të brendshëm do të zbatohet për të gjitha modelet e vitit 2017 dhe do të zbatohet për të gjitha modelet e Jeep Grand Cherokee Trailhawk: aftësi të zgjeruara të kontrollit të temperaturës dhe funksione shtesë (përfshirë sensorët e parkimit, sistemin Start-Stop). Përveç kësaj, leva e ingranazheve me stil, por pa mirëmbajtje është zëvendësuar me një kopje të rregullt. Këtu është rezultati: shërbim i patëmetë, i verbër, pa rrezikun e kthimit ose boshatisjes pa dashje siç bëri ndonjëherë me paraardhësin e tij.

🚀Më shumë për temën:
  Provoni makinën e re të Jeep

Jeep Grand Cherokee Trailhawk përmban sedilje dhe sedilje lëkure të veshura me thurje dekorative të kuqe, të njëjtën qepje të kuqe në timon, mur anësor dhe tapiceri të konzolës qendrore, dhe logoja e detyrueshme e Trailhawk dhe Trail dhe pllaka trupi. në timon. Përparësja e pavarur e përparme ka një kënd të përmirësuar të animit. Një truk i vogël tërheqës vizual: vija e mesit e mbulesës së përparme është pikturuar me një llak të zi të zi mat, ai do të shërbejë si mbrojtje, sipas njoftimit për shtyp. Dritat e kulmit nuk janë të pajisura.

Jeep Grand Cherokee i ri vjetor së bashku me Trailhawk të ri do të dalin në dyqanet gjermane në janar. Sa i përket çmimeve, Fiat-Chrysler ende i ruan ato, ato nuk janë azhurnuar as në gjeneratën e përditësuar. Paraqitja e gamës së modelit duhet të shërbejë si një udhëzues, pasi për sa i përket pajisjeve është një paketë standarde e kufizuar jashtë rrugës dhe pezullimi i propozuar ajror.

Prodhim

Përkundër rinovimit të papritur të kontratës, Jeep Grand Cherokee mbetet udhëheqësi dhe është i gatshëm të garojë. Versioni i ri i Trailhawk hyn në skenë si plotësisht publik, si modelet e tjera me karakteristika interesante dhe aftësi mbi mesataren e terrenit. Hapi i vërtetë përpara është mënyra e re e funksionimit të transmetimit automatik.

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Testimi i makinës Jeep Grand Cherokee Trailhawk tani është në rrugë

Shto një koment