Makinë provë Infiniti QX50 vs Volvo XC60

Dizajn mbresëlënës, motor i zgjuar CVT dhe motor me raport të ndryshueshëm të kompresimit kundrejt stilit diskret skandinav, asistentë të drejtuesit dhe një sistem audio pothuajse pa të meta

Krosove premium nuk prodhohen vetëm në Gjermani. Tashmë jemi mësuar të kundërshtojmë trojkën gjermane ndaj Lexus NX japoneze dhe Volvo XC60 suedeze, por ekziston një konkurrent tjetër serioz nga Toka e Diellit në Lindje - Infiniti QX50. Për më tepër, kjo e fundit pretendon të jetë e suksesshme jo vetëm me një dizajn të ndritshëm dhe një listë çmimesh tërheqëse, por me të gjitha llojet e patate të skuqura të teknologjisë së lartë dhe një grup të fortë të pajisjeve.

Karim Habib, një projektues kanadez i automobilave me origjinë libaneze, tani do të më shoqërojë gjithmonë me QX50. Edhe pse ai kishte një lidhje shumë indirekte me krijimin e tij. Ish -projektuesi i BMW iu bashkua Infiniti në Mars 2017, kur puna në pjesën e jashtme të këtij crossover ishte në lëvizje të plotë ose madje hyri në fazat e tij përfundimtare. Në fund të fundit, makina u shfaq në Nëntor të të njëjtit vit në Panairin e Automjeteve në Los Angeles. Por ishte nën Khabib që ky stil i ri i markës pa dritën. Dhe është me të që lidhet kalimi i japonezëve nga format brutale në kthesa dhe linja të sofistikuara në frymën e Mazda të re.

Tifozët e "datave" të shkollës së vjetër, nga të cilat nuk ka aq shumë, nuk i miratojnë këto ndryshime. Por personalisht, unë jam absolutisht i kënaqur. Në të njëjtën mënyrë, kënaqësinë e përjetojnë ata përreth tyre, të cilët në përrua kapin makinën me sy dhe kthehen pas saj. Kishte shumë prej tyre, sepse është pothuajse e pamundur të mos e vëresh këtë makinë. Sidomos në të kuqe të ndritshme metalike.

Makinë provë Infiniti QX50 vs Volvo XC60

Por QX50 nuk është i mirë vetëm për dizajnin e tij. Paraardhësi i tij, i cili vetëm pas azhurnimit mori indeksin aktual dhe u përcaktua fillimisht nga indeksi EX, ishte një makinë e mirë, por gjithsesi shumë e çuditshme. Një kryqëzim mjaft kompakt me një V6 atmosferik glutton të vendosur gjatësisht, në parim, trembi publikun. Dhe pas futjes së normave të taksave në varësi të fuqisë së makinës, ajo humbi plotësisht të gjithë atraktivitetin.

Kjo makinë nuk është e tillë. Nën kapakun e QX50 të ri është një motor inovator me dy litra turbo me një raport të ndryshëm të shtypjes dhe një fuqi të kursyer prej 249 kf, por një çift rrotullues mbresëlënës maksimal prej 380 Newton metra. Prandaj dinamika e mirë: vetëm 7,3 sekonda në "qindra". Përshpejtimi është edhe më i habitshëm kur kuptoni se motori ndihmohet jo nga një "automatik" klasik, por nga një variator. Kutia lejon që motori të rrotullohet siç duhet dhe imiton kalimin me aq shkathtësi sa që në fillim as nuk dini për tiparet e dizajnit. Sidoqoftë, këtu ka diçka nga "makina" tradicionale. Për një fillim të shpejtë, por më të butë dhe të butë, transmetimi është i pajisur me një konvertues çift rrotullues.

🚀Më shumë për temën:
  Test: Ford Puma 1.0 EcoBoost Hybrid (114 kW) ST-Line X (2020) // Puma Ndryshon Flokët, Jo Natyra
Makinë provë Infiniti QX50 vs Volvo XC60

Një motor me kompresim të ndryshueshëm duhet të ndërthurë efikasitetin e një karburanti me presion të lartë, kur në ngarkesa të mëdha, raporti i ngjeshjes bie në 8,0: 1, dhe ekonomia e një motori "të shtrënguar" (me një raport të ngjeshjes deri në 14,0: 1) , si në motorët Skyactive të Mazda. Dhe nëse marrja nga pjesa e poshtme e motorit është vërtet e mirë, atëherë jo gjithçka është e qetë me ekonominë. Edhe me trajtimin më të butë të pedalit të gazit, shpejtësia e rrjedhës nuk bie nën 10 litra për "njëqind", dhe me drejtimin aktiv ajo shkon edhe mbi 12 litra.

Ajo që nuk i heq QX50 gjithsesi është brendësia e freskët. Salloni është komod, elegant, me cilësi të lartë dhe më e rëndësishmja, shumë i rehatshëm. Në pjesën e pasme, ka shumë më shumë hapësirë ​​sesa modeli i gjeneratës së parë, trungu është mjaft i mirë dhe grupi i transformimeve nuk është më i keq se ai i modeleve të tjera. Unë dua vetëm një sistem më të thjeshtë multimedial: pa kontroll të ndërlikuar të dy ekraneve prekëse dhe me një grup funksionesh më të zakonshëm.

Makinë provë Infiniti QX50 vs Volvo XC60
Ekaterina Demisheva: "Për mprehtësinë e ndjesive, mund t'i kaloni cilësimet e mekatronikës në modalitetin Dinamik, por në fakt, ndryshimi midis mënyrave të vozitjes është pothuajse i padukshëm".

Crossover Volvo XC60 mund të ngatërrohet lehtësisht me XC90 më të vjetër dhe më të shtrenjtë, dhe ngjashmëritë nuk janë vetëm të jashtme, por edhe të brendshme. Duket se suedezët kanë zhvilluar një veturë të shkëlqyeshme dhe e kanë zvogëluar pak atë me një pajisje të veçantë. Në përgjithësi një ide e mirë, sepse çmimi ulet me madhësinë.

Ju nuk do të surprizoni askënd me sisteme adaptive dhe asistentë shoferësh, por mënyra se si vendoset dhe funksionon në Volvo është e respektueshme. XC60 përshtatet plotësisht në vektorin e zhvillimit të kompanisë skandinave, sipas të cilit njerëzit në makinat Volvo nuk duhet të marrin lëndime serioze, dhe aq më tepër fatale. Prandaj, ky kryqëzim di të mbajë distancën, të frenojë urgjentisht, të drejtojë dhe të mbajë korsinë nëse shoferi shpërqendrohet. Makina kurrë nuk do të lejojë që rrotat të kalojnë shenjat pa sinjalin e kthimit të përfshirë.

🚀Më shumë për temën:
  Suzuki Fire 1.3 GS
Makinë provë Infiniti QX50 vs Volvo XC60

Sidoqoftë, crossover suedez është shumë i rreptë në lidhje me pozicionin e duarve në timon. Nëse e lini plotësisht timonin, atëherë pas 15-20 sekondash do të shfaqet një paralajmërim në panelin e instrumenteve me një kërkesë për të marrë përsëri timonin. Dhe pas një minute tjetër, sistemi thjesht do të fiket. Megjithëse, në përgjithësi, do të ishte mirë në këtë rast të bëni një ndalesë emergjente - kurrë nuk e dini se çfarë ka ndodhur me shoferin. Sidoqoftë, gjenerata e re e asistentëve do të përdorë vetëm një algoritëm të tillë veprimesh, kështu që pas azhurnimit ai ndoshta do të shfaqet edhe në XC60.

Por të jem i sinqertë, ju doni të vozisni vetë crossover-in suedez dhe të mos u besoni asistentëve elektronikë gjysmën e mirë të punës së shoferit. Sepse Volvo drejton shkëlqyeshëm. XC60 mban drejt me një kapje të fortë në rrugë, në mënyrë të parashikueshme merret me harqe dhe lëkundet mesatarisht gjatë manovrave të mprehta dhe në kthesa të ngushta.

Makinë provë Infiniti QX50 vs Volvo XC60

Për ngazëllimin, mund të kaloni gjithashtu cilësimet e mekatronikës në modalitetin Dinamik, dhe pastaj pedali i gazit do të bëhet më i ndjeshëm dhe kutia e shpejtësisë do të jetë më e mprehtë dhe më e shpejtë kur zhvendoset. Por globalisht, ndryshimi midis mënyrave të vozitjes, midis të cilave, përveç Dinamikut, ekziston edhe ECO, Rehati dhe Individual, është pothuajse i padukshëm. Varianti më i ekuilibruar i bazës Comfort duket se i përshtatet çdo stili të kalërimit.

Nën kapak, versioni ynë i XC60 ka një motor benzinë ​​T5 me 249 kf. me., e cila më shumë se me siguri drejton makinën. Por në punë boshe, ai, mjerisht, gjëmon si një motor dizel. Para karburantit të parë, unë madje kam idenë për të kontrolluar dy herë llojin e karburantit në përplasjen e mbushjes së karburantit. Por gjatë ngasjes, nuk dëgjohet asnjë zhurmë e huaj në kabinën. Një pikë tjetër negative është shifra e konsumit të karburantit. Nuk bëhet fjalë për 8 litrat e deklaruara për "njëqind". Më mirë të llogarisim të paktën 11.

Makinë provë Infiniti QX50 vs Volvo XC60

Për një makinë me dimensione të konsiderueshme, kjo është përgjithësisht normale, veçanërisht duke marrë parasysh se sa është e gatshme të transportohet në të njëjtën kohë. Kabina komode ka hapësirë ​​të mjaftueshme për tre, nëse pasagjeri i mesëm i pasmë nuk ngatërrohet nga një tunel i fortë në dysheme. Evenshtë edhe më e lehtë me fëmijët, dhe karriget opsionale transformuese që i kthejnë sediljet anësore në ulëse për fëmijë janë përgjithësisht një dhuratë nga perëndia. Gjithçka është në rregull me shoferin, pa rezerva, dhe madje edhe një mbështetëse e sigurt për mbështetëse e kokës në pjesën e pasme të kokës jo aq ndërhyrëse sa më parë.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Infiniti EX35: pretendoni

Gjëja kryesore është që një kujtesë e anijes kryesore në kabinën XC60 është shfaqja vertikalisht e orientuar e sistemit të medias në konsolën qendrore. Pothuajse e gjithë funksionaliteti i kabinës është i qepur në njësinë e kokës, duke përfshirë kontrollin e klimës, kështu që ka një minimum butonash përreth. Nga këndvështrimi i minimalizmit dhe stilit skandinav, ky është një plus, por nga këndvështrimi i lehtësisë së përdorimit, ai është më tepër një minus. Në lëvizje, është shumë më e lehtë të lëvizësh topin ose të shtypësh një buton sesa të futësh gishtin në sektorin e dëshiruar të ekranit prekës.

Makinë provë Infiniti QX50 vs Volvo XC60

Vetëm sistemi audio ka njësinë e vet të kontrollit. Dhe ia vlen të flitet veç e veç. Bower & Wilkins opsional mund të luajë shumë qartë dhe akoma i shëndoshë kristal. Mërzitni vetëm butonat e kontrollit të volumit dhe kalimin e pistave në timon - ato akoma bien në zonën e kapjes dhe ndonjëherë i prekni me gishta gjatë manipulimeve aktive të timonit.


LlojKryqëzimKryqëzim
Размеры

(gjatësia, gjerësia, lartësia), mm
4693 / 1903 / 16784688 / 1999 / 1658
Baza e rrotave, mm28002665
Vëllimi i trungut, l565505
Pesha e frenimit, kg18842081
lloji i motoritBenzinë ​​R4, turboBenzinë ​​R4, turbo
Vëllimi i punës, metra kub cm19971969
Maks. fuqia,

l me (në rpm)
249 / 5600249 / 5500
Maks. i freskët moment,

Nm (në rpm)
380 / 4400350 / 1500–4800
Lloji i makinës, transmetimiCVT plotAKP8, e plotë
Përshpejtimi nga 0 në 100 km / orë, s7,36,8
Maks. shpejtësia, km / orë220220
Konsumi i karburantit

(cikël i përzier), l për 100 km
8,67,3
Çmimi nga, $.38 38142 822
 

 

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Makinë provë Infiniti QX50 vs Volvo XC60

Shto një koment