Test drive Hyundai Ioniq vs Toyota Prius: duel hibrid
 

Test drive Hyundai Ioniq vs Toyota Prius: duel hibrid

Timeshtë koha për të bërë një krahasim të plotë të dy hibrideve më të njohura në treg.

Bota është një vend interesant. Modeli i ri hibrid i Hyundai, i cili ka arritur të bëjë bujë në treg, është në të vërtetë një makinë me stil dhe elegante me një pamje diskrete, dhe themeluesi i kësaj klase - Prius në gjeneratën e tij të katërt duket më ekstravagante se kurrë. Trupi i optimizuar aerodinamikisht i modelit japonez (raporti i mbështjelljes prej 0,24) po përpiqet qartë të shfaqë personalitetin dhe ekonominë e Prius - e cila, në fakt, e veçon atë nga modelet e tjera shumë të ngjashme hibride. Toyota të tilla si Yaris, Auris ose RAV4.

Ioniq aktualisht është modeli i vetëm hibrid i Hyundai, por është i disponueshëm me tre lloje të makinës së elektrizuar - versioni standard hibrid, plug-in hibrid dhe tërësisht elektrik. Hyundai po vë bast për konceptin e hibrideve të plota, dhe ndryshe nga Prius, fuqia nga motori dhe motori elektrik transmetohet në rrotat e përparme jo përmes një transmetimi planetar vazhdimisht të ndryshueshëm, por përmes një transmetimi me gjashtë shpejtësi me dy tufa.

Ioniq - makina është shumë më harmonike se Prius

 

Sa i përket ndërveprimit të përbërësve të ndryshëm hibridë, të dy modelet nuk ofrojnë ndonjë arsye serioze për koment. Sidoqoftë, Hyundai ka një avantazh të madh: Me transmetimin e tij me tufë të dyfishtë, tingëllon dhe sillet si një makinë e rregullt me ​​benzinë ​​me një kambio automatike - jo shumë e shkathët, ndoshta, por asnjëherë e bezdisshme dhe stresuese. Toyota ka të gjitha aspektet e njohura që zakonisht vijnë nga përdorimi i një transmetimi të vazhdueshëm të ndryshueshëm - përshpejtimi është disi i panatyrshëm dhe me një efekt të dukshëm "gome", dhe kur detyron, shpejtësia mbetet vazhdimisht e lartë ndërsa shpejtësia rritet. Sinqerisht, herë pas here akustika e pakëndshme e makinës ka vërtet anët e saj pozitive - ju instiktivisht filloni të përpiqeni të jeni më të kujdesshëm me gazin, i cili zvogëlon konsumin tashmë të ulët të karburantit.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Hyundai Ioniq Electro: Demokrat

Kur bëhet fjalë për efikasitetin, Prius nuk mund të diskutohet. Megjithëse bateria e saj (1,31 kWh) - ashtu si me Ioniq - nuk mund të karikohet nga rrjeti elektrik ose nga një karikues, makina ka një modalitet EV për drejtimin elektrik. Nëse ecni me shumë kujdes me këmbën tuaj të djathtë, atëherë në kushte urbane, motori elektrik 53 kW mund të drejtojë makinën plotësisht në heshtje për një kohë të papritur të gjatë para se të ndizni njësinë e benzinës 98 kf.

Në provë, Prius arriti një konsum mesatar prej vetëm 5,1 L / 100 km - një arritje e respektuar për një makinë benzinë ​​4,50 metra, për ta thënë butë. Më e shkurtër për shtatë centimetra, por më e rëndë për 33 kilogramë Ioniq është afër kësaj vlere, por gjithsesi paksa inferiore ndaj saj. Motori i tij me 105 kf me djegie të brendshme. zakonisht ndizet më herët dhe më shpesh për të mbajtur në funksion motorin elektrik 32 kW, kështu që konsumi mesatar i Ioniq është rreth gjysmë litri për 100 km më i lartë. Sidoqoftë, në ciklin tonë standard të ekonomisë së karburantit prej 4,4 L / 100 km, ky model është plotësisht ekuivalent me Prius dhe është edhe më efikas i karburantit në autostradë.

 

Ioniq është më dinamik

Ioniq përshpejton nga vendndodhja në 100 kilometra në orë, një sekondë të plotë më të shpejtë dhe në përgjithësi duket të jetë më dinamiku i dy automjeteve. Një pikë tjetër, madje edhe më e rëndësishme: Hyundai, i pajisur si standard me kontrollin e lundrimit adaptiv, ndihmën e ruajtjes së korsisë dhe dritat ksenon, nëse është e nevojshme, ndalet me 100 km / orë dy metra përpara Toyota; në provën 130 km / orë, ndryshimi tani rritet në shtatë metra. Kjo vlen për shumë pikë të vlefshme për Prius.

Isshtë interesante të përmendet, megjithatë, se ndryshe nga paraardhësit e tij, Prius është çuditërisht i shkathët në rrugë me vozitje më dinamike. Ai merret në mënyrë të papritur mirë në qoshe, drejtimi jep reagime të shkëlqyera dhe sediljet kanë mbështetje solide anësore. Në të njëjtën kohë, pezullimi i tij është mbresëlënës në atë që thith parregullsi të ndryshme në sipërfaqen e rrugës. Hyundai gjithashtu drejton mirë, por mbetet prapa Toyota në këtë tregues. Trajtimi i tij është pak më indirekt, përndryshe vendet e rehatshme do të kishin një mbështetje më të mirë anësore të trupit.

🚀Më shumë për temën:
  Makinë provë Hyundai Creta 1,6 AWD

Fakti që Ioniq duket më konservator në krahasim me Toyota ka një efekt kryesisht pozitiv, veçanërisht në aspektin e ergonomisë. Kjo është një veturë solide, cilësia dhe brendësia funksionale e së cilës nuk e dallon atë në mënyrë të konsiderueshme nga shumë modele të tjera të linjës Hyundai. Cila është mirë, sepse këtu pothuajse ndiheni si në shtëpinë tuaj. Atmosfera në Prius është potencialisht futuriste. Ndjenja e hapësirës rritet nga kompensimi i pultit në mes të kroskotit dhe përdorimi i gjerë i plastikave të lehta, por qartë të lira. Ergonomia është, të themi, e paqartë - veçanërisht kontrolli i sistemit të informacionit dhe argëtimit kërkon vëmendje dhe tërheq vëmendjen e shoferit.

Prius ka shumë më shumë sedilje të pasme se Ioniq, si për gjunjët ashtu edhe për kokën. Nga ana tjetër, Hyundai ofron një bagazh dukshëm më të madh dhe më funksional. Sidoqoftë, dritares së saj të pasme i mungon një fshirëse si Prius - një plus i vogël, por i rëndësishëm për modelin japonez.

Çmime të ngjashme, por dukshëm më shumë pajisje në Ioniq

 

Çmimi i Hyundai është i drejtuar qartë kundër Prius, me Koreanët që ofrojnë pajisje dukshëm më të mira me çmime të ngjashme. Si Hyundai ashtu edhe Toyota ofrojnë kushte vërtet të mira garancie në vendin tonë, përfshirë baterinë. Në tabelën finale, fitorja i takoi Ioniq, dhe me meritë ashtu. Toyota duhet të punojë shumë për ta rikthyer Prius në pozicionin e saj drejtues deri vonë.

PËRFUNDIM

1. HYUNDAI

Në vend të provokimeve stilistike, Ioniq preferon të bëjë përshtypje me cilësi praktike - gjithçka ndodh lehtë dhe praktikisht nuk ka të meta serioze. Padyshim, popullariteti në rritje i modelit është i merituar.

2. TOYOTA

Prius ofron komoditet më të mirë të pezullimit dhe një motor më dinamik - fakt. Që atëherë, megjithatë, Prius nuk ka performuar më mirë në asnjë disiplinë dhe është ndalur dukshëm më keq. Sidoqoftë, unike e modelit të saj nuk mund të mohohet.

🚀Më shumë për temën:
  Seat Exeo ST 2.0 TDI CR (105 kW) Stil

Teksti: Michael von Meidel

Foto: Hans-Dieter Zeifert

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive Hyundai Ioniq vs Toyota Prius: duel hibrid

Shto një koment