Kalo tek përmbajtja

va

va
Titulli:FORD
Viti i themelimit:1903
Themeluesit:Henry Ford
Bën pjesë:Ford Motor Company
Расположение:SHBAI lindurMichigan
News:Читать

Lloji i trupit: 

va

Historia e markës së automobilave Ford

Një nga kompanitë më të famshme të makinave është Ford Motors. Selia e firmës është e vendosur afër Detroit, qyteti i motorëve, - Dearborn. Gjatë periudhave të caktuara të historisë, ky shqetësim i madh zotëronte marka të tilla si Mercury, Lincoln, Jaguar, Aston Martin dhe të tjerët. Kompania është e angazhuar në prodhimin e makinave, kamionëve dhe automjeteve bujqësore. Mësoni historinë se si bini nga një kal. ...

Shto një koment

Shihni të gjitha sallonet e Foord në hartat google

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » va

15 комментариев

 1. Përshëndetje atje.

 2. Përshëndetje. Dhe Bye.

 3. duhet të di nëse ford s-max im nga 2008 me kw92 cil.1753
  ai përdor zinxhirin e brendshëm të kohës dhe rripin e jashtëm

 4. Si quhet kjo jam nga SPANJA.

  Jam regjistruar shumë kohë më parë. A mund ta shoh këtë ueb pa adblocer?

  Faleminderit )

 5. Pershendetjet e mia. Sinqerisht, unë kurrë nuk kam shkruar komente, por këtu është një opsion tjetër, do të marr pak kohë. Ju shkruani shumë interesante dhe informuese. Ka diçka për të lexuar dhe theksuar për veten tuaj diçka të dobishme. Kam lexuar postimet tuaja për një kohë të gjatë. Krijoni dhe ekspozoni, ju e bëni atë në mënyrë perfekte.

 6. Postim i shkëlqyeshëm

 7. aksident në punë

 8. mbledhje borxhi

 9. Dje, ndërsa isha në punë, kushërira ime më vodhi iphone dhe u testua për të parë nëse mund të mbijetojë një rënie prej 83 këmbësh, vetëm në mënyrë që ajo të jetë një ndjesi në youtube. IPad -i im tani është prishur dhe ajo ka XNUMX shikime. E di që kjo është krejtësisht jashtë temës, por më është dashur ta ndaj me dikë!

 10. Postim i shkëlqyeshëm

 11. Do ta di, shumë faleminderit për informacionin.

 12. Ja pra historia!

 13. London Market Open: boohoo fundoset pas paralajmërimit për marzhet e fitimit
  Lajmet e Aleancës - Çmimet e aksioneve në Londër u hapën të enjten me FTSE 100 të ekspozuar ndërkombëtarisht të mbështetur nga dobësia e madhe, ndërsa në AIM shitësit me pakicë të modës ishin më të ulëta pasi boohoo ndërpreu udhëzimet e saj.

Shto një koment