Daihatsu Cuore 2006-2013

Përshkrim Daihatsu Cuore 2006-2013

Në vitin 2006, sitikari japonez Daihatsu Cuore (një emër tjetër për Botën) u azhurnua në brezin e shtatë. Krahasuar me gjeneratat e mëparshme, modeli ka një formë trupi më të rrumbullakosur. Koncepti që dizajnerët kanë ndjekur kur zhvillojnë pjesën e jashtme të gjeneratës së re është thjeshtësia. Mund të gjurmohet edhe në brendësinë e makinës.

PERMASAT

Makina kryesore Daihatsu Cuore 2006-2013 përshtatet në kategorinë sitikar për shkak të dimensioneve të saj:

Gjatesia:1475mm
Gjerësia:1530mm
Длина:3460mm
Baza e rrotave:2490mm
Pastrimi:140mm
Vëllimi i bagazhit:160l
Pesha:1250kg

ТЕХНИЧЕСКИЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Nën kapak, risia mori një nga dy opsionet për motorët 0.7-litër. Ky është një modifikim i ngjashëm me turbo-ajër i aspiruar natyrshëm ose i detyruar. Njësitë punojnë me një transmision automatik manual me 5 shpejtësi, CVT ose me 4 pozicione (gjithashtu ofrohet analog për 3 shpejtësi).

Në varësi të modifikimit (furgon ose hatchback), makina mund të jetë me katër rrota. Në këtë rast, pjesa e pasme e pezullimit do të varet. Përndryshe, është një makinë klasike e qytetit e klasës subcompact.

Fuqia motorike:67 HP
Çift rrotullues:91 Nm.
Shkalla e shpërthimit:150 - 160 km / orë.
Nxitimi 0-100 km / orë:11.0-14.1 sek.
Transmetim:Transmision manual - 5, transmetim automatik - 4
Konsumi mesatar i karburantit për 100 km:4.4-5.5 l.

PAJISJE

Pajisjet themelore përfshijnë dy jastëkë ajri të përparmë, rripa me 3 pika, montime të sediljeve për fëmijë dhe trarë ngurtësimi në strukturën e derës. Opsionale, modeli merr ABS, BAS dhe EBD, si dhe për kontrollin e lundrimit me versionin sportiv me rrota të përparme (Custom RS) me sensorë lazer.

Përzgjedhja e fotografisë Daihatsu Cuore 2006-2013

Në foton më poshtë, ju mund të shihni modelin e ri Daihatsu Kuore 2006-2013, e cila ka ndryshuar jo vetëm nga jashtë, por edhe nga brenda.

🚀Më shumë për temën:
  Audi A3 Sedan 2016

Daihatsu_Zemra_1

Daihatsu_Zemra_2

Daihatsu_Zemra_3

Daihatsu_Zemra_4

FAQ

Cila është shpejtësia maksimale në Daihatsu Cuore 2006-2013?
Shpejtësia maksimale e Daihatsu Cuore 2006-2013 është 150 - 160 km / orë.

Cila është fuqia e motorit të Daihatsu Cuore 2006-2013?
Fuqia e motorit në Daihatsu Cuore 2006-2013 - 67 kf

Sa është konsumi i karburantit në Daihatsu Cuore 2006-2013?
Konsumi mesatar i karburantit për 100 km në Daihatsu Cuore 2006-2013 është 4.4-5.5 litra.

Komplet i plotë i makinës Daihatsu Cuore 2006-2013

Daihatsu Cuore 1.0 ATKarakteristika të
Daihatsu Cuore 1.0 MTKarakteristika të

SHOFERAT E FUNDIT TE MJETEVE TEST MJETEVE Daihatsu Cuore 2006-2013

Asnjë post nuk u gjet

 

Rishikimi i videos Daihatsu Cuore 2006-2013

Në rishikimin e videos, sugjerojmë që të njiheni me karakteristikat teknike të modelit Daihatsu Kuore 2006-2013 dhe ndryshimet e jashtme.

2010 Daihatsu Kuore. Rishikimi Test Drive.

Sallë ekspozitash ku mund të blini Daihatsu Cuore 2006-2013 në hartat Google

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Modele makinash » Daihatsu Cuore 2006-2013

Shto një koment