Test drive katër gjenerata të Pontiac Firebird: Fuqia në qytet
 

Katër breza të Pontiac Firebird: Fuqia në Qytet

Për mbi 35 vjet, makina sportive e GM ka qenë makina më e guximshme e kalë i vogël ndonjëherë.

Pontiac Firebird, prodhuar nga 1967 deri në 2002, konsiderohet makina më ambicioze e kalë i vogël ndonjëherë - me motorë V8 dhe deri në 7,4 litra zhvendosje. Pasi e krahasuam atë për katër breza, duhet të pranojmë se amerikanët kanë të drejtë: ata me të vërtetë ngjallën ndjenja të forta.

Slogani reklamues "Ne krijojmë eksitim" daton që nga vitet '80, kur Pontiac prezantoi brezin e tretë Firebird. Modeli është 16 centimetra më i shkurtër dhe gati 200 kilogram më i lehtë se paraardhësi i tij pesë metra. Me një derë të pasme praktike, motorë relativisht të efektshëm të karburantit dhe rezistencën më të ulët të ajrit të arritur ndonjëherë nga një makinë e General Motors (GM), një Coupe i trashëguar mund të ketë një të ardhme të sigurt - të paktën duket atëherë.

35 vjet më vonë, vjen fundi i Firebird

 

Sidoqoftë, njëzet vjet më vonë, në 2002, GM ndërpreu formacionin Firebird me binjakun e tij. Chevrolet Camaro. Për t'i bërë gjërat më keq, marka Pontiac, e cila ekziston që nga viti 1926 dhe ka një profil veçanërisht sportiv në GM, u hoq plotësisht nga kriza në vitin 2010. Pjesa më e respektuar e trashëgimisë së saj është kompaktësia (sipas kuptimit amerikan) të formacionit Firebird.

Falë komuniteteve aktive të pronarëve amerikanë të makinave në Shtutgart, ishte e mundur të ftonim një V8 nga secila prej katër brezave të Firebird për një sesion të përbashkët fotografie dhe vozitje, nga një rival i Mustang në fillim të vitit 1967 në një rival të vitit 2002. në një Porsche 911. Përveç emrit, të vetmet gjëra të përbashkëta që ata kanë janë motorët V8 që variojnë nga 188 në 330 kf, një bosht i ngurtë i pasmë, hapësirë ​​e dobët e sediljeve të pasme dhe logoja e Firebird me krahë të shtrirë. Sidoqoftë, të katër trupat janë dukshëm të ndryshëm nga njëri -tjetri, dhe është e vështirë të gjesh ngjashmëri familjare në to.

Modeli - Mustang.

 

Shfaqja e gjeneratës së parë Firebird (1967), e cila u projektua nga askush tjetër përveç John DeLorean, është e fokusuar në mënyrë unike në konkurrentin e prezantuar në vitin 1964. Ford Mustang - kapak i gjatë i përparmë, i shkurtër i kthyer mbrapa. Shtuar kësaj është një përkulje seksi e kofshës përpara rrotës së pasme dhe Pontiak tipik i ndarë në gjysmë nga një grilë radiatori me një hundë të spikatur kromi. Plus, pothuajse të gjitha kornizat e dritareve, modelet e gjera të pragut dhe parakolpi i pasmë shkëlqejnë me freski metalike në stilin ekstravagant të viteve '60. Chrome është i pranishëm kudo dhe në brendësi: në timonin me tre koka, leva e transmetimit automatik dhe tastiera e tij drejtkëndëshe, si dhe në çelsat e ndryshëm. A do të thotë kjo se ky Firebird i bukur me çati Vinyl nuk është asgjë më shumë se një makinë shfaqjeje narciste për një shëtitje të qetë në bulevard?

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Ford Kuga 2017, specifikimet

Firebird-i i parë ka një 6,6-litër V8 dhe një shasi të rehatshme.

Sigurisht që jo. Nën kapak është një 6,6 litër V8 me 325 kf. Në SAE, pritet momenti kur do të lejohet të garojë në një makinë relativisht kompakte, me peshë 1570 kilogramë makinë kalë i vogël. Edhe në vend, transmetimi automatik 400-cc me tre shpejtësi Shikoni në mënyrë spontane u përgjigjet komandave më të buta të pedalit të gazit. Një shtytje më e fortë - dhe rrotat e pasme tashmë kërkojnë mëshirë me një vajtim shpues, dhe makina nxiton me energji përpara. Vetëm kini kujdes! Pezullimi i rehatshëm dhe drejtimi i pasaktë i energjisë kërkojnë planifikim të kujdesshëm për çdo ndryshim të drejtimit. Si mjet i fundit, frenat e denjë të diskut në rrotat e përparme duhet të parandalojnë më të keqen.

Trans Am me vija ari dhe dizajn special John Player

Tani le të hedhim një vështrim të shpejtë në gjigantin e zi me vija ari në stilin e Lotus nga Formula 1 i viteve 70. Për Trans Am Limited Edition, projektuesi i Pontiac John Shinela miratoi skemën e ngjyrave të sponsorit John Player Special. Trans Am, i zbukuruar me vija ari, duket se feston 50 vjetorin e markës Pontiac. Modeli special i propozuar më vonë u bë vërtet popullor falë filmit të makinës Smokey and the Bandit (1977, Pjesa II, 1980) - një orgji domethëniesh me Burt Reynolds në timon.

Por sa ka ndryshuar kalë i vogël me hips lakuar! Me të njëjtën bazë rrote, trupi është rritur me 20 cm në një gjatësi mbresëlënëse prej pesë metrash. Kapaku i përparmë së bashku me grilën e ndarë në dy të Pontiac është në madhësinë e një krevati dopio të motelit. Një pjesë e përgjegjësisë për këtë qëndron te parakolpët mbrojtës të vitit 1974, të cilët zgjasin brezin e dytë 1970 Firebird me sa dhjetë centimetra.

 

Bllok i madh V8 me zhvendosje deri në 7,4 litra.

Tani vizioni nuk është aq dinamik sa më parë, por fiton pikë më shumë për qëndrimin sinqerisht masiv të yllit nga seria e mundjes. Kombinon me sukses bllokun e madh të motorit V8 prej 6,6 (400 inç kub) dhe madje edhe 7,4 litra (455 inç kub), të cilat janë prodhuar deri në vitin 1979, përkatësisht. 1976 Modeli i dyfishtë Chevrolet Camaro është privuar nga V8 i madh që nga 1973.

Pavarësisht nga madhësia e tij e madhe, Trans Am e zezë dhe e artë - siç janë quajtur versionet e fundit që nga viti 1969 - i përkëdhel blerësit me detaje të hollë siç janë rrotat e aliazhit të huallit. Ose me një pult unik në stilin autentik të makinave të garave, me elementë të thjeshtë rrethorë të gdhendur në pultin e aluminit të krehur. Shtuar kësaj është një timon i bukur prej lëkure që do të ishte në vend në një Ferrari ose Lamborghini.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Ford Focus, Opel Astra, Renault Megane, VW Golf: një kandidat elegant

Vetëbesimi 188 c.s. në 3600 rpm

Fatkeqësisht, që nga viti 1972 shumë kuaj janë humbur gjatë legjislacionit për të ulur emetimet dhe konsumin e karburantit. Kështu është me modelin tonë të vitit 1976 - nga rreth 280 kf. DIN ka vetëm 6,6 kuaj fuqi në paraardhësin e tij me të njëjtën 8 litër V188. Ata tani lëvizin me një shpejtësi shumë të qetë prej 3600 rpm në boshtin e pasmë të pezulluar ende, i cili i trajton ato mjaft mirë - madhësia e makinës, cilësia e shasisë dhe fuqia e motorit janë në harmoni të përsosur dhe kontrollohen pak. me mire se modeli i meparshem. Plus, 9,5 sekonda nga 0 në 100 km / orë është ende një numër i mirë për peshat e rënda 1750 lb. Dhe kur gjëmimi shurdhues i Trans Am Limited Edition godet autostradën, shoferët e tjerë thjesht nuk i shohin tatuazhet e saj prej ari.

Firebird i tretë është një kupë sportive ekonomike me një derë të pasme të madhe.

Por këtu mbaron argëtimi. Në 1982, Pontiac prezantoi brezin e tretë Firebird. Versioni i tij më i fuqishëm, Trans Am GTA, doli në 1987 dhe pretendoi të ishte "një Coupe sportive shumë serioze". Por fryma e kohës është e ndryshme. Spoilerët e instaluar në të gjitha anët, përveç ngjyrës kryesore, dhe "pula ulëritëse" në mbulesën e përparme u bënë tabu. Amerika merr një Coupe sportive ekonomike dhe praktike me një portë të madhe. Motori bazë është një njësi me katër cilindra 2,5 litërsh me 90 kf, duke i dhënë dinamikë flegmatike makinës me peshë 1,4 tonë. V8 më i fuqishëm në versionin Trans Am është i kënaqur me vetëm 165 kf. vëllimi i punës prej pesë litra.

Situata ndryshoi në 1988 me ardhjen e motorëve V8 TPI (Tuned Ported Injection) me një zhvendosje prej pesë (305 cc) dhe 5,7 litra (350 cc), fuqia e të cilave arriti në 215 cc. 225 h.p. Dhe meqenëse versionet e gjeneratës së tretë V8 të Firebird, edhe kur janë të pajisura plotësisht, peshojnë jo më shumë se 1,6 tonë, ato janë rikthyer në rrugën e duhur pothuajse aq shpejt sa modeli i parë i vitit 1967.

Pontiac Firebird Trans Am GTA është një konkurrent i Porsche 928 dhe Toyota Above

Trans Am GTA i nivelit të lartë me një V1987 litër 1992, i cili u ofrua nga 5,7 deri në 8, është shumë afër konkurrentëve japonezë dhe gjermanë si Toyota Supra ose Porsche 928. Në këtë rivalitet, ai mbështetet në një shasi të pajisur fort. goma te gjera me permasa 245, diferencial i rrëshqitjes se kufizuar dhe drejtimi direkt. Ndryshe nga dy paraardhësit e tij, modeli zhvendos dy të parat nga katër ingranazhet e transmetimit të tij automatik me hudhra mjaft të mprehta. Dhe kur ngisni shpejt në autostradë, salloni kthehet në një sauna.

🚀Më shumë për temën:
  Testojeni Mazda CX-9 të azhurnuar

Debutuar në vitin 1993 dhe i formuar me skaje të rrumbullakosura, trashëgimtari duket më i balancuar, por peshon si një bishë. Ne jemi të ngazëllyer të ulemi në një nga Firebird të vërtetë të fundit të vitit 2002, të quajtur Collector Edition. Falë dritareve të pjerrëta dhe "biodizajnit" të zbutur, brendësia nuk duket më e bollshme sesa në Renault Clio. Sidoqoftë, kjo është plotësisht indiferente për ne - në fund të fundit, ka hapësirë ​​të mjaftueshme për këmbën e djathtë. Edhe pse në 4500 rpm GTA fillon të humbasë pak fuqi, është po aq e madhe, por tashmë me 100 kf. Ram Air V8 më i fuqishëm vazhdon të tërhiqet në mënyrë perfekte dhe merr karremin deri në 6000 rpm.

Pontiac Firebird më i fundit shkon si një kafshë

Me një transmision manual me gjashtë shpejtësi, 100-5,5 mph mund të përshpejtohet për 260 sekonda dhe një shpejtësi maksimale prej mbi 7,4 km / orë. Këto janë vlera që askush nga paraardhësit legjendar nuk mund t'i arrinte, përfshirë edhe XNUMX litrat e mëdha motor Edhe trajtimi është mjaft i mirë - megjithë gjatësinë prej gati pesë metrash, amerikani i rrumbullakosur këndshëm menaxhon kthesat e ngushta gati në italisht. Pra, mungesa e dy modeleve të reja Firebird, karizma dhe stili tipik amerikan, kompensohet nga sjelljet çuditërisht të mira. Kjo është arsyeja pse njohja shtrihet në të katër modelet: Po! Ata me të vërtetë shkaktuan eksitim!

Përfundim

Redaktor Franc-Peter Hudek: Para së gjithash, është e mahnitshme sesi me kalimin e viteve GM ka arritur të rikthejë motorët V8 në nivelet e tyre të mëparshme të energjisë. Shasia e ngurtë e boshtit të pasmë ka qenë gjithashtu mjaft e shkathët që nga gjenerata e tretë. Fatkeqësisht, modeleve të mëvonshme u mungon pamja tipike amerikane e viteve të hershme, për të cilat sot ju duhet të paguani shumë më tepër.

Teksti: Frank-Peter Hudek

Foto: Arturo Rivas

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive katër gjenerata të Pontiac Firebird: Fuqia në qytet

Shto një koment