Qendrat - risi për të ardhmen

Përmbajtje

Në Nocar, ne po zgjerojmë vazhdimisht gamën tonë të produkteve të disponueshme. Ne kujdesemi për diversitetin dhe plotësinë. Prodhuesit tanë kanë gjithashtu produkte Centra. Marka polake është e famshme për produktet e saj cilësore - kryesisht bateritë. Çfarë duhet të dini për Centra dhe produktet e saj? Do ta mësoni nga postimi i sotëm.

Një histori e shkurtër e markës Centra

Fillimi i aktiviteteve të kompanisë daton në vitin 1910, kur ishte Pol nga lindja, industrialisti me bazë në Berlin, Andrzej Kaczmarek, kryesoi hapjen e një fabrike të vogël baterish në Berlin. Sapo Polonia fitoi pavarësinë, Kaczmarek e zhvendosi biznesin e tij në Poznan (1919), ku deri në vitin 1925 ai operoi me emrin "First Poznan Cell and Battery Factory". Në vitin 1925 u vu në shitje. mbërritën produktet e para nën markën Centra.... Një përparim ndodhi gjatë viteve. Në verën e vitit 1993, Qendrat e Bashkuara Elektrokimike u shndërruan në shoqërinë e vetme aksionare të Thesarit të Shtetit - CENTRA SA në Poznan. Dhe në 1994, në shtator, menaxhmenti i kompanisë shiti 75% të aksioneve të Grupit të Prodhuesve të Baterive të Evropës Perëndimore (CEAC). Vitet 90 ishin një kohë e ndryshimeve të mëdha për markën, sepse në vitin 1995 CEAC u ble nga koncerni amerikan EXIDE Corporation. Vitet në vijim ndryshimi i emrit të kompanisë në 2008 në Exide Technologies SA. dhe suksesi i kompanisë në vitin 2012 kur ishte kompani zuri vendin e 272 ndër 500 kompanitë më të mëdha polake Tygodnik Polityka.

Qendrat - risi për të ardhmen

Qendrat e Mbështetjes së Teknologjisë

Qendrat në bashkëpunim me Exide kujdesen zgjidhje inovative në produktet e tyre... Produkti kryesor i markës janë bateridetyra e të cilit është të mundësojë lëvizjen e mjetit. Përfshirë - fillimin, lëvizjen dhe kontrollin e pajisjeve të tjera të instaluara në automjet (ndriçimi, radio dhe marrës të tjerë elektrikë). Aktualisht, ka shumë Makina start-stop... Çfarë do të thotë? Kjo teknologji është krijuar për të kontribuar në ekonominë e drejtimit - gjatë një ndalese të gjatë (për shembull, në një bllokim trafiku ose në një semafor), makina fiket, ndizet pasi shtypni përsëri tufën për të "trokitur një" dhe për të lëvizur. larg. duke lëvizur. Kjo zgjidhje kërkon që bateria të jetë disa herë më efikase dhe më e qëndrueshme. Centra dhe Exide plotësojnë nevojat e përdoruesve modernë të makinave duke krijuar produkte që plotësojnë nevojat e tregut të sotëm. Pas këtij shembulli, duhet theksuar se Qendrat duan të fokusohen në inovacionin mjedisor.

🚀Më shumë për temën:
  Një hernie në një timon: a është e mundur të ngasësh dhe çfarë të bësh me të?

Qendrat - risi për të ardhmen

Shumëllojshmëri e shumëllojshmërisë

Së bashku me Exide, qendrat sigurojnë gjithëpërfshirjen e produkteve të tyre. Gama e markës përfshin jo vetëm bateri për makina, por edhe përshtatur për motoçikleta, kamionë, autobusë dhe madje edhe varka dhe automjete rekreative. Secila prej këtyre automjeteve ka nevoja krejtësisht të ndryshme dhe kërkon përshtatje të saktë të pajisjes së furnizimit me energji elektrike. Falë qasjes profesionale të stilistëve Centra, produktet e markës mburren qëndrueshmëri dhe punim me cilësi të lartë.

Përqendroni produktet në avtotachki.com

Në dyqanin avtotachki.com do të gjeni një përzgjedhje të madhe Bateri qendrore... Një gamë e gjerë baterish për lloje të ndryshme automjetesh do t'ju mundësojë përzgjedhje e saktë e baterisë për nevoja specifike... Zgjidhni, ndër të tjera, modele të tilla si:

Centra Plus - ndryshon në shkathtësi dhe fuqi fillestare 15% më të lartë,

Qendrat Start-Stop - përshtatur për makinat me sisteme moderne Start-Stop,

Përforcim i karbonit Centra Futura - kjo është 30% më shumë fuqi fillestare, karikim i shpejtë dhe performancë e shkëlqyer në trafikun e qytetit dhe kushtet ekstreme të motit,

Qendra standarde - bateri ekonomike të përshtatshme për automjete me pajisje bazë,

Ndihmës Centra Start-Stop - një bateri përforcuese, e cila ka një jetëgjatësi 3 herë më të gjatë të ciklit, një sistem i veçantë për mbrojtjen nga rrjedhjet.

Qendrat - risi për të ardhmen

Centra është një markë e njohur prej shumë vitesh. Përvoja e shoferëve dhe prodhuesve të makinave tregon se bateritë e kompanisë janë të besueshme dhe të cilësisë së lartë, që do të thotë shumë vite funksionim të rehatshëm. Nëse dyshoni ose Bateri qendrore për ju ose po pyesni se cilin të zgjidhni, na shkruani ose na telefononi - ne do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë!

Shikoni produktet e tjera në Knock out.pl - mund të gjeni bateri të tjera dhe produkte të tjera - KETU.

Dhe nëse po kërkoni më shumë këshilla për baterinë, shikoni artikujt tanë të tjerë:

🚀Më shumë për temën:
  Xenon D2S - Modele të rekomanduara

Bateria e përdorur - çfarë të bëni me të?

Fillimi urgjent i makinës - si ta bëni?

Si të kujdeseni siç duhet për baterinë tuaj?

Burimi: centra.pl

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Artikuj » Funksionimi i makinerive » Qendrat - risi për të ardhmen

Shto një koment