Test drive Bridgestone Blizzak ICE - për dimrat më të ashpër
 

Test drive Bridgestone Blizzak ICE - për dimrat më të ashpër

Blizzak ICE është krijuar për të dhënë performancë maksimale në kushte të vështira dimri.

Bridgestone, prodhuesi më i madh i gomave dhe gomës në botë, është i përkushtuar për të ofruar zgjidhje lëvizjeje që ndihmojnë shoferët të vazhdojnë udhëtimin e tyre nëpër fatkeqësi. Gomat e reja të zbuluara së fundmi, duke përfshirë Turanza T005, Weather Control A005 dhe Blizzak LM005, shfaqën angazhimin e Bridgestone për të ofruar produkte premium dhe cilësore. Kjo tendencë vazhdon me gomën e re Blizzak ICE pa stud për kushtet e dimrit. Isshtë krijuar për të përmbushur nevojat dhe pritjet e drejtuesve, siç identifikohet në studimin e synuar të tregut.

Goma siguron performancë të jashtëzakonshme në dëborë dhe akull, komoditet të shkëlqyeshëm të udhëtimit dhe jetëgjatësi të zgjatur të veshjes.

Hulumtimi i konsumatorit: ekspertët kanë shumë për të thënë

 

Bridgestone intervistoi personalisht shumë shoferë nga Evropa Veriore. Qëllimi ishte të kuptonim saktësisht se çfarë duan nga gomat e tyre të dimrit dhe me çfarë sfidash përballen. Qëndrueshmëria e gomave dhe mbrojtja e mjedisit janë vërejtur si shumë të rëndësishme për shoferët. Në të njëjtën kohë, një sondazh i konsumatorit tregoi se ngarja e përditshme përfshin kushtet urbane dhe periferike. Drejtuesit gjithashtu kishin nevojë për tërheqje të shkëlqyeshme në mënyrë që të mund të ndaleshin papritur dhe të mbanin kontrollin mbi akullin dhe borën e lagur. Projektuar për të përmbushur nevojat e përdoruesit përfundimtar, Bridgestone Blizzak ICE plotëson të gjitha këto kërkesa, duke siguruar siguri dhe siguri drejtuesit gjatë gjithë dimrit, madje edhe në kushtet më sfiduese.

Mbërthimi i shkëlqyeshëm

Gjatë 30 viteve të kaluara, Bridgestone ka krijuar një reputacion për gomat më të reja dhe inovative të dimrit. Rezultatet e sondazheve të konsumatorëve dhe popullariteti në rritje i këtyre gomave në vendet nordike e shtynë Bridgestone të zhvillojë më tej goma dimri me Blizzak ICE.

 
🚀Më shumë për temën:
  Test i shkurtër: Toyota RAV4 2.2 D-CAT 4x4 Executive

Blizzak ICE, e krijuar duke përdorur një përbërës krejtësisht të ri të shkeljes duke përdorur teknologjinë e patentuar të kompanisë Multicell, siguron frenim të përmirësuar në akull. Teknologjia Bridgestone Multicell është formuluar posaçërisht me veti hidrofile që tërheqin ujin dhe e largojnë atë nga sipërfaqja e akullit për përmirësimin e tërheqjes. Goma Blizzak ICE nuk ndikon në qëndrueshmërinë e gomave. Duke arritur një zvogëlim prej 8% të distancës së ndalimit në akull [1], ajo rriti periudhën e konsumimit me 25% krahasuar me paraardhësin e tij [2]. Kjo është e mundur falë një formule të re dhe një modeli të shkelur posaçërisht të zhvilluar.

Ngarje e rehatshme

Tërheqja dhe frenimi janë jetike për sigurinë e drejtuesit. Këto dy karakteristika janë përmirësuar me një model unik të shkeljes. Projektimi i kanalit të ajrit ndihmon në shpërqendrimin e rrjedhës së ajrit dhe zvogëlimin e zhurmës, duke rritur komoditetin si për drejtuesit ashtu edhe për pasagjerët.

Në dispozicion në shumë madhësi

Bridgestone Blizzak ICE do të jetë në dispozicion në 2019 madhësi që variojnë nga 37 në 14 inç në 19, dhe 2020 të tjerë në 25. Diapazoni mbulon 86% të kërkesës së tregut, duke përfshirë shumicën e makinave të pasagjerëve.

________________________________________

 

[1] Bazuar në provat e brendshme të kryera në objektet e Bridgestone kundër paraardhësit të tij, Blizzak WS80. Madhësia e gomës: 215/55 R17. Qëndrueshmëria e gomave varet nga stili i ngasjes, presioni i gomave, mirëmbajtja e gomave dhe automjeteve, kushtet klimatike dhe faktorë të tjerë.

[2] I njëjti burim.

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive Bridgestone Blizzak ICE - për dimrat më të ashpër

Shto një koment