Test drive BMW M850i ​​Cabriolet, Mercedes S 560: Stairway to Heaven

Test drive BMW M850i ​​Cabriolet, Mercedes S 560: Stairway to Heaven

Përshtypje nga dy modelet më luksoze të veshjeve të rrugës në botë

Rilindja e konvertibilit në Mercedes S-Class ka rezultuar në pamjen natyrale të pasqyrimit dhe një karakter rival me stemën e BMW. Takimi klasik i shpirtit sportiv të serisë së tetë të bavarezëve me M850i ​​dhe elegancën tradicionale të Stuttgart S 560.

A është më mirë të hidhni një vështrim në peizazhet piktoreske në foto së pari dhe të përpiqeni të zhyteni në timonin e dy kabriove, ose të filloni duke shqyrtuar dhe krahasuar të dhënat teknike, çmimet dhe vlerësimet në tabela? Fatkeqësisht, ne nuk kemi asnjë përgjigje për këtë pyetje. Ashtu siç nuk kemi ide se si një person mund të bëhet shpejt dhe sinqerisht milioner. Por ne e dimë shumë mirë pse e braktisëm tabelën e pikëve që nga fillimi - versionet e hapura të M850i ​​xDrive dhe S 560 janë shumë të mëdha për një llogaritje kaq të vogël. Aq mbresëlënëse sa që edhe fotografi nuk dëshironte vërtet të shkrepte dy modele me çati të mbyllura. Dhe me të vërtetë - kush dëshiron të fshihet nga moti i tillë dhe natyra e tillë në një makinë të tillë?

Sigurisht, çatitë klasike të tekstilit janë të pranishme në të dyja rastet - me mbushje të fortë dhe mekanizma elektrikë të shtrirë në mënyrë të përsosur të aftë të transformojnë dhe lëvizin me shpejtësi deri në 50 km / orë. Koreografia e ndërlikuar e palosjes dhe shpalosjes së elementeve individuale mbetet e jashtëzakonshme, dhe aftësia e të gjithë strukturës për t'u përshtatur në hapësirën prapa ndenjëseve të pasme kufizohet në fokus. Fakti që një sasi e caktuar e hapësirës së bagazhit hiqet është po aq e parëndësishme për tifozët e konvertueshëm në këtë klasë sa hapësira e kufizuar për pasagjerët në sediljet e pasme dhe rritja e pashmangshme në peshë për shkak të përforcimeve shtesë të nevojshme për të kompensuar stabilizuesin. funksioni i ngurtë i kulmit. Stabiliteti i kutisë së dy ekzemplarëve specifik është i shkëlqyeshëm, dhe punimi është i përpiktë deri në detajet më të vogla.

Të dy kompanitë gjermane gjithashtu kanë bërë përpjekje të mëdha për të parandaluar shqetësimin e udhëtimeve në natyrë. Sediljet e ndezura, timoni, qafa dhe shpatullat reagojnë butësisht ndaj çdo rreziku të mundshëm të shqetësimit. Gjithçka është menduar në detajet më të vogla, madje edhe krahët e krahut të nxehtë sigurohen sipas kërkesës. Në të gjitha këto, Seria XNUMX BMW nuk është inferiore ndaj Discovery. Mercedes është e vetmja gjë që mungon është sistemi aerodinamik Aircap, i cili fryn vorbullat mbi kabinën përmes një spoiler shtesë në pjesën e sipërme të kornizës së xhamit.

🚀Më shumë për temën:
  Test makinë A4 2016 Audi

Tetë për dy

Prandaj, në rreshtin e dytë të M850i, është më mirë të akomodohen kryesisht adoleshentë me modele flokësh modeste, të cilët mund të përshtaten lehtësisht në vende të ngushta dhe vertikale dhe të argëtohen, në vend që të bezdisen nga erërat e djallëzuara të erës. Nëse në versionin e hapur të paraardhësit të serisë së gjashtë roli i një deflektori aerodinamik u krye nga një dritare e vogël shtesë e pasme, e cila mund të ngrihej veçmas, atëherë në "tetë" përdoret një strukturë klasike e palosjes, e cila mbulon plotësisht të gjithë pjesën e pasme të kabinës. Falë tij, shoferi dhe shoqëruesi i tij në rreshtin e parë në një makinë bavareze 4,85 metra gëzojnë ulëse të shkëlqyera dhe izolim pothuajse të plotë nga sulmi i rrjedhës së ajrit që vjen. Kontrolli plotësisht i pultit dixhital nuk do të zhgënjejë gjenerimin e Internetit, por përkundër bollëkut të sistemeve ndihmëse dhe ngarjes pjesërisht autonome, kënaqësia e vozitjes në personin e parë mbetet forca kryesore e M850i.

Shtyp butonin e fillimit, lëviz topin e xhamit në levën e ingranazhit në D dhe filloj. V4,4 8 litërsh kryen detyra uniforme dhe të qëllimshme, ndërsa në modalitetin Sport Plus qarkon rreth një tornado të vërtetë. Në sa hap e mbyll sytë, 530 kuaj fuqi dhe 750 Nm çift rrotullues maksimal zbresin në rrotat 20 inç me një tërbim që ngre shqetësime serioze në lidhje me ndikimin në asfalt. Mënyra se si Bavaria Biturbo bën punën e saj është fenomenale dhe për sa i përket kohës me një transmetim me tetë shpejtësi, nuk ka asgjë për të dëshiruar - një motor inteligjent nxjerr të dhëna të profilit të rrugës nga sistemi i navigimit dhe gjithmonë përgatitet me ingranazhin optimal.

Por, përkundër dinamikës së shquar të makinës 2,1 tonëshe në M850i, pas dy ose tre kilometrash në ndjekje të kthesave të shpejta, personi qetësohet në heshtje dhe kalon në modalitetin tipik "dalje në det" për Gran Turismo klasik për një udhëtim të qetë, të shpejtë dhe të qetë. me qetësi udhëton në distanca të gjata. Ky vendim i natyrshëm është padyshim për shkak të dimensioneve mbresëlënëse të trupit - gjerësia, për shembull, me pasqyrat e jashtme me pamje të pasme, tejkalon seriozisht dy metra. Dhe ndërsa arsenali teknologjik modern, duke përfshirë trenat e dyfishtë dhe drejtimin me katër rrota, diferencialin e pasëm me rrëshqitje të kufizuar dhe pezullimin adaptiv me drejtimin automatik të trupit, e bëjnë drejtimin me shpejtësi të lartë fantastikisht të thjeshtë dhe të sigurt, klasikët disi dominojnë zhanrin. parakalimi i një rruge paksa virtuale, pak sintetike. Komoditeti i ngasjes është në një nivel jashtëzakonisht të lartë, me trajtimin e këndshëm sportiv të gungave. Në modalitetin Comfort Plus, vetëm një numër i vogël i ndikimeve nga ndikime shumë të ashpra dhe të mprehta mund të arrijnë timonin.

🚀Më shumë për temën:
  Toyota Land Cruiser 3.0 D-4D Ekzekutiv

Siç mund ta keni menduar, S 560 i trajton ato me qetësinë e tij të kudogjendur. Ashtu si versionet limuzinë dhe kupë të S-Class, kabrioja më e mirë e markës Stuttgart shkrihet larg lëkundjes së butë të asfaltit edhe të dëmtuar rëndë, gungave të mëdha të valëzimit dhe trotuarit të madh të pabarabartë. Gjithçka mbytet në levat Airmatic pa zhurmë dhe stres të panevojshëm. Gjurmët e fundit të ankthit shuhen në sediljet jashtëzakonisht të rehatshme "me shumë kontura" të pajisura, ndër të tjera, me sistemin Hot Stone Active Workout. Mjeshtri i vërtetë i heshtjes është feja me tapiceri dhe izolim të rëndë - me një nivel zhurme prej 71 dB në kabinën me 160 km / orë, Mercedes luksoz me majë të hapur është një nga kabriolet më të qetë që kalon përmes pajisjeve matëse të automjeteve dhe automjeteve sportive. Me një gjatësi totale prej 5,03 metrash, është një nga më të mëdhenjtë që kemi parë ndonjëherë.

Sofistikim në shkallë të gjerë

Prania mbresëlënëse e bykut, me format e saj rrjedhëse dhe linjat e qeta, të kujton shkëlqimin e një jaht luksoz që lundron në det me një fuqi elegante dhe entuziazëm të dozuar me përpikmëri. Aktualisht, nuk ka asnjë model tjetër që do të mishërojë dhe pasqyrojë më gjallërisht dhe gjallërisht të kaluarën e madhe të markës në realitetin e sotëm në shkallë të gjerë.

Dhe ashtu si në të kaluarën, pronari i ardhshëm ka mundësinë të shtojë një prekje vërtet personale në bizhuteritë e tyre të teknologjisë së lartë. Një shembull i përsosur në këtë drejtim është shkëlqimi mistik i përfundimit të llakut të kuq rubin të mostrës së provës, që bashkohet me ngjyrën e kuqe të errët të çatisë prej pëlhure të butë dhe kristaleve Swarovski në fenerët LED. Brendësia, nga ana tjetër, kap shqisat me një atmosferë të gjerë të tapicerive të lehta në lëkurë të hollë nappa me motive diamanti dhe hije kafe të lehta të drurit fisnik të hirit të rrallë aziatik.

Hidhni disponimin e një sistemi të zërit rrethues Burmester, ndriçimit indirekt me 64 ngjyra dhe lë të kuptohet hollë e "shpirtrave të lirë" nga sistemi i aromës së trupit dhe zbuloni se si një darkë e shkurtër larg shtëpisë mund të kthehet në një udhëtim spontan në jug. Në shërbimin tuaj është një V8 me katër litra dhe një rezervuar me një kapacitet prej 80 - me një konsum mesatar në provën prej 12,8 l / 100 km, udhëtimi pa ndalur rreth 600 km nuk është problem. Sigurisht, shtytja është pak më e dobët se ajo e motorit bi-turbo të BMW, e mjaftueshme për një Mercedes të hapur më të rëndë me peshë 44 kg - kabriolet nga Stuttgart rrëshqasin pa probleme dhe në heshtje si një makinë elektrike, dhe shqiptojnë zërin e tij vetëm në këmbënguljen e qartë të mënyrës sportive.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Toyota Prius Hybrid Plug-in vs VW Golf GTE

Në përgjithësi, S 560 mund të jetë dinamik - me 469 kf, 700 Nm, kënaqësia për të fshirë disa paragjykime të rrënjosura thellë me vija të zeza të trasha në trotuar është mjaft e përballueshme. Për shembull, fakti që modelet Mercedes me ajër të pezulluar janë të ngathët në qoshe. Asgjë të këtij lloji - stili dinamik i vozitjes së kabriove të mëdha automatikisht forcon radhët në shasi dhe aftësia për të çaktivizuar plotësisht ESP do të lejojë shaka edhe në dukje të paimagjinueshme të boshtit të pasmë. Por forca kryesore lëvizëse pas Mercedesit të hapur nuk është ndjekja e shpejtësisë në kthesa, por qetësia e palëkundur e lëvizjes përpara që buron nga tërheqja e bollshme e çift rrotullues. Ky është një klasik që do t'ju mësojë vlerën e udhëtimeve të gjata dhe emocionale.

Modeli BMW është një krijesë krejtësisht e ndryshme që mund dhe dëshiron të demonstrojë aftësinë e tij të jashtëzakonshme në të gjitha çështjet - për të gjithë, kudo dhe në çdo kohë. Gatishmëria e tij për të kërcyer është e dukshme në çdo muskul të trupit të tij sportiv, dhe karakteri i tij është thurur fjalë për fjalë nga ambicia atletike - e cila mungon plotësisht në thelbin e S-Class të hapur. Ajo është një aristokrate tipike - e zhytur me vetëbesim në vetvete dhe duke mbështjellë bujarisht qetësinë. Në fakt, ky është një rezultat krahasimi - pa pikë, por absolutisht i saktë.

Teksti: Bernd Stegemann

Foto: Dino Eisele

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive BMW M850i ​​Cabriolet, Mercedes S 560: Stairway to Heaven

Shto një koment