Test drive BMW 335i: qershia mbi tortë
 

Test drive BMW 335i: qershia mbi tortë

Linja-gjashtë nën kapak është një nga ato makinat që nuk do të lënë askënd indiferent.

Kohët ndryshojnë, dhe për një arsye apo një tjetër ne jemi mësuar shpesh ta lidhim këtë fakt me disa fenomene dhe procese jo shumë pozitive. BMW 335i ka arritur të demonstrojë se ka gjëra që bëhen më mirë dhe më të mira me kalimin e kohës, dhe kur evolucioni i tyre përfshin disa ndryshime në karakter, kjo mund të jetë gjithashtu një gjë e mirë. Ejani ta mendoni, vitet nuk ishin shumë larg kur u përmend një BMW me një motor benzinë ​​me gjashtë cilindra që prodhonte mbi 300 kf. dhe ngasja e rrotave të pasme i bëri entuziastët e makinave të shkëlqejnë duke imagjinuar tingullin e shkëlqyeshëm të motorit, nxitimin monstruoz dhe stilet ekstreme të drejtimit. Por për natyrën më të qetë ose për njerëzit me një mendim pak më pragmatik, ideja e një makine të tillë konsistonte në kompromise serioze me komoditetin e lëvizjes dhe probabilitetin po aq serioz që çdo manovër e pamatur do të përfundonte në një spektakolare, por jo në asnjë kostoja, pirueta e dëshiruar. në rrugë dhe konsumi i karburantit mbeti ndër temat që duket se është më mirë të mos thelloheni.

Epo, padyshim që 335i aktual i shikon gjërat nga një kënd krejt tjetër. Ky automjet i jep shoferit dhe shokëve të tij mundësinë për të shijuar komoditetin që kufizohet me serinë e pestë. Në një stil të moderuar drejtimi, makina demonstron qetësi të qëndrueshme dhe sjellje të shkëlqyeshme, gjilpëra e tahometrit rrallë shkon përtej të tretës së parë të shkallës (megjithatë, një çift rrotullues i madh prej 400 Nm është i disponueshëm në pothuajse të gjithë gamën e funksionimit të motorit - nga 1200 në 5000 rpm), funksionimi i transmetimit mbetet plotësisht i padukshëm dhe kontakti i rrotave të pasme me rrugën është papritur i qëndrueshëm edhe në asfalt me ​​tërheqje jo shumë të mirë. Konsumi i karburantit, nga ana tjetër, mund të habisë shumë, madje edhe të trondisë disa: me një lëvizje relativisht të barabartë jashtë qytetit, 335i tregon vlera nga 8 në 9 litra për 100 kilometra. Me peshë 1,6 ton dhe 306 hamshorë të stërvitur jashtëzakonisht mirë nën kapuç, kjo shifër duket pothuajse e pabesueshme.

🚀Më shumë për temën:
  Test drive Bridgestone Blizzak ICE - për dimrat më të ashpër

Dhe nëse, pas asaj që është thënë deri më tani, dikush ka frikë se natyra e zjarrtë e 335i është sakrifikuar për lehtësi dhe efikasitet, ne mund të themi vetëm një gjë: jo, përkundrazi! E vetmja gjë që duhet të bësh është të kalosh në modalitetin Sport ose thjesht të shkelësh pedalin e gazit, dhe 335i do të jetë menjëherë sportisti që meriton. Tërheqja e përshpejtimit është pothuajse fenomenale, saktësia e drejtimit është më e larta në klasë dhe kujton pa dyshim pse "tre" konsiderohet një lloj shenjë dalluese e BMW.

 

Teksti: Bozhan Boshnakov

2020-08-29

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive BMW 335i: qershia mbi tortë

Shto një koment