Test drive BMW 218i Active Tourer: lamtumirë paragjykimeve

Test drive BMW 218i Active Tourer: lamtumirë paragjykimeve

Furgoni i parë në historinë e BMW dhe automjeti i parë i markës me rrota të përparme

Tani që modeli ka dalë në treg për rreth një vit, pasionet janë shuar dhe avantazhet e tij reale gjithnjë e më shumë se sa disavantazhet e perceptuara në lidhje me ndryshimet filozofike midis konceptit të makinës dhe traditës së BMW. E vërteta është, nuk ka as edhe një tifoz BMW, reagimi fillestar i të cilit ndaj njoftimit të kompanisë me qendër në Mynih për një furgon me rrota të përparme nuk ishte një tronditje kulture. Dhe nuk ka asnjë mënyrë tjetër - vozitja me rrota të pasme ka qenë dhe mbetet gjithmonë pjesë e ADN-së së prodhuesit elitar gjerman, dhe ideja e një furgoni që vjen nga një markë makinat e së cilës pretendojnë të vendosin gëzimin e ngasjes mbi të gjitha është, do të themi, e çuditshme. ... Dhe, për të mos përmendur një detaj më "gjallërues" - BMW 218i Active Tourer ishte modeli i parë i markës që u ofrua me motorë me tre cilindra ...

Traditat po ndryshojnë

Sidoqoftë, në mënyrë që të jemi vërtet objektivë në vlerësimin tonë të kësaj makine, është e nevojshme të shikojmë faktet ashtu siç janë, të paktën për një moment të ndalojmë së provuari t'i bëjmë ato që duam, ose çfarë, sipas mendimit tonë, duhet të të jetë E vërteta është se vitet e fundit rritja e padiskutueshme e markës BMW, vlerat e saj kanë pësuar një seri metamorfozash. Merrni, për shembull, faktin që ndërsa disa vjet më parë BMW ishte e lidhur gjithmonë me sjelljen sportive të vozitjes, por jo domosdoshmërisht me komoditetin e hollë, sot modelet e markës kombinojnë me sukses temperamentin sportiv dhe komoditetin superior. Për më tepër, ka shumë shembuj që tregojnë për disa modele të BMW si pikë referimi për rehati në segmentet e tyre të tregut. Ose ngasja e dyfishtë xDrive, e cila tani është në dispozicion për pothuajse të gjitha familjet model të markës dhe është porositur nga një përqindje jashtëzakonisht solide e klientëve BMW - për shembull, në vendin tonë, rreth 90 për qind e shitjeve të kompanisë janë automjete të pajisura me xDrive. Po në lidhje me modelet e ngrohta si X4, X6, Gran Turismo ose Gran Coupe? Të gjithë fillimisht u pritën me një shkallë të caktuar skepticizmi, por me kalimin e kohës ata jo vetëm u vendosën në treg, por gjithashtu na dhanë mundësinë për të parë filozofinë e BMW nga pozicionet që ne as nuk e dinim se ekzistonin. Ne mund të vazhdojmë me shembuj më ilustrues se si ndryshojnë traditat dhe si kjo nuk është gjithmonë një shkak për nostalgji për të kaluarën.

🚀Më shumë për temën:
  Mazda 323 F.

Qëllimi i detyrës

Ndoshta pyetja e duhur që duhet t'i bëjmë vetes kur vlerësojmë performancën e Serisë 2 Active Tourer nuk është nëse BMW duhet të prodhojë me të vërtetë një furgon, por nëse kjo furgon është i denjë për markën BMW dhe nëse interpreton mjaftueshëm cilësitë klasike të markës. mënyrë Pas njohjes së parë të hollësishme me makinën, përgjigja për të dy pyetjet ishte çuditërisht e shkurtër dhe e qartë: Po! E jashtme dhe e brendshme e makinës përputhen në mënyrë të përsosur me imazhin e BMW - modeli i trupit nxjerr një elegancë që rrallë gjendet në një furgon, dhe pjesa e brendshme kombinon ergonomi të shkëlqyeshme, punë me cilësi të lartë dhe hapësirë ​​të bollshme në një atmosferë të këndshme dhe komode. Fakti që BMW 218i Active Tourer ka një koncept furgon ka një efekt pozitiv si në madhësinë ashtu edhe në funksionalitetin e pjesës së brendshme, ndërsa disavantazhet tipike të kësaj klase automjeti për sa i përket pozicionit të drejtimit dhe shikimit nga vendi i shoferit mbeten. shmangni plotësisht. Për të mos përmendur aksesin jashtëzakonisht të përshtatshëm në sediljet në makinë, si dhe mundësitë e pasura të transformimit të vëllimit të dobishëm në përputhje me nevojat e shoferit dhe shokëve të tij.

Rezultate që tejkalojnë pritjet

Deri këtu mirë - vetëm BMW nuk do të ishte një BMW e vërtetë nëse drejtimi nuk do të ishte argëtues. Sidoqoftë, cila është kënaqësia e drejtimit të një BMW me rrota të përparme, do të pyesin tradicionalistët. Dhe ata janë thellësisht të gabuar - në fakt, Seria 2 Active Tourer është një nga modelet më të bukura me rrota të përparme që industria e automobilave ka për të ofruar. Mbërthimi në boshtin e përparmë është fantastik, ndikimi i transmetimit në timon është minimal edhe me ngarkesë të plotë, drejtimi është jashtëzakonisht i saktë - përvoja e BMW me MINI padyshim ndihmoi në ndërtimin e kësaj makine. Tendencë nënçmimi? Praktikisht mungon - sjellja e makinës mbetet neutrale për një kohë jashtëzakonisht të gjatë, dhe në rast të një ndryshimi të mprehtë të ngarkesës në një qoshe, pjesa e pasme madje ndihmon në mënyrë të dobishme shoferin me një ushqim të kontrolluar nga drita. Këtu BMW mund të ofrojë kënaqësi në vozitje edhe me rrota të përparme ... Dhe nëse dikush e sheh ende të papranueshme të përdorë një BMW me rrota të përparme, shumë versione të Serisë 2 Active Tourer tani mund të porositen me xDrive me dy drejtime.

🚀Më shumë për temën:
  Makinë provë Mahindra KUV100, XUV500: klasike indiane

Kemi ardhur në vendimin e fundit të kontestuar në Series 2 Active Tourer - një motor me tre cilindra benzinë. Në fakt, si shqetësime të tjera në lidhje me momentet e gjoja "dramatike" në këtë makinë, paragjykimi ndaj motorit 1,5 litërsh rezulton të jetë plotësisht i pabazuar. Me 136 kf të saj dhe një çift rrotullues maksimal prej 220 Nm, i disponueshëm në 1250 rpm bosht me gunga, njësia me tre cilindra siguron një temperament të përkryer të kënaqshëm për një makinë me peshë rreth 1,4 tonë. Makina përshpejton pa mundim në shoqërimin e një gjëmimi të mbytur dallues, dridhjet zvogëlohen në minimumin e arritshëm për këtë lloj motori dhe zëri mbetet i ulur edhe në shpejtësi të mëdha të autostradës. Ndërveprimi me transmisionin automatik me gjashtë shpejtësi është harmonik dhe konsumi i karburantit është në një interval të arsyeshëm prej shtatë deri në shtatë litra e gjysmë për njëqind kilometra.

PËRFUNDIM

BMW me rrota të përparme? Dhe furgoni?! Në fakt, rezultati përfundimtar është mahnitës!

Nga të gjitha llogaritë, frika fillestare se BMW po shiste një furgon me rrota të përparme ishin të tepërta. Seria 2 Active Tourer është një automjet jashtëzakonisht i kënaqshëm që, përveç një stili aktiv lëvizës, mburret me një hapësirë ​​të madhe të brendshme dhe funksionalitet të shkëlqyeshëm. Makina padyshim që do të tërheqë një numër të respektuar të klientëve të rinj te BMW - dhe është e kuptueshme pse në tregje të caktuara ajo tashmë është ndër modelet më të shitura të markës.

Teksti: Bozhan Boshnakov

Foto: Melania Yosifova, BMW

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive BMW 218i Active Tourer: lamtumirë paragjykimeve

Shto një koment