Test drive BMW 218d Gran Tourer: anije e madhe

Test drive BMW 218d Gran Tourer: anije e madhe

A do të ruajë ky furgon i rehatshëm familjar identitetin e tij të markës? Bmw

Në vitet 60, gjatë ngritjes meteorike të BMW, ishin dy njerëz me emrin Paul që punonin për kompaninë. Projektuesi i motorëve Paul Roche, i cili krijoi legjendën e klasit të ri me katër cilindra M10 dhe motorët e shumtë garues nga marka, ende njihet me pseudonimin "Noken Paule" për shkak të vëmendjes së veçantë që ai u kushton boshteve me gumga (Nockenwelle në gjermanisht). Adhuruesi i tij Paul Hahnemann, megjithëse nuk njihet aq mirë sot, është i lartë në hierarkinë e grupit dhe është përgjegjës për shitjet. Ai është arkitekti kryesor i politikës së produkteve të BMW dhe u quajt "Nischen Paul" nga askush tjetër përveç Kryeministrit Bavarez Franz-Josef Strauss. Politikani dhe adhuruesi i shquar i markës blu dhe të bardhë kishin në mendje talentin e Hahnemann për të hapur tregje dhe për t'i mbushur ato me modele premtuese dhe të kërkuara.

Koha moderne

Në ditët e sotme, më shumë se 40 vjet pas pensionimit të Hahnemann, BMW nuk i ka harruar porositë e saj dhe po kërkon me kujdes dhe identifikon vendet për të akomoduar derivatet që janë disi të papritura për markën dhe imazhin e saj. Kështu u shfaqën X6 dhe X4, pesë dhe tre GT dhe së fundmi furgonët e Serisë 2. Kjo e fundit ka të ngjarë të jetë më e vështira për blerësit tradicionalë - jo vetëm për shkak të harmonisë komplekse midis shpirtit sportiv dhe thelbit të BMW. furgon familjar, por edhe për faktin se këto janë modelet e para, prapa një skarë radiatori në formë veshkash e cila fsheh motorë tërthor dhe drejtimin e rrotave të përparme.

Nga ana tjetër, njerëzit me familje të mëdha ose hobi sportiv, për të cilët kamionçina "tre" është e vogël dhe "pesë" është e madhe dhe e shtrenjtë, tani kanë mundësinë t'i qëndrojnë besnikë markës bavareze, në vend që të shkojnë në kamp. B-Class ose VW Touran. Përveç kësaj, pas Serisë 2 Active Tourer të prezantuar vitin e kaluar, BMW tani po ofron një Gran Tourer më të madh, i cili është rritur ndjeshëm në kapacitetin e transportit falë një gjatësie të rritur prej 21,4 centimetra dhe një boshtit të rritjes prej 11 centimetra ose më shumë. -kulmi i lartë 53 mm. Opsionale, janë instaluar dy vende shtesë, të cilat ulen në dyshemenë e bagazhit dhe shpalosja e tyre kryhet duke shtypur një buton të vendosur afër kapakut të pasmë.

🚀Më shumë për temën:
  Me pak fjalë: Mercedes-Benz S 350 Blue TEC

Ka mjaft hapësirë ​​për bagazh (645-1905 litra) dhe hapësirë ​​për pasagjerë, por pyetja kryesore që shqetëson shumë dhe të cilën duhet ta sqarojmë është nëse kjo "anije e madhe" mund të konsiderohet si një pjesë e mirëfilltë e flotës BMW. Kështu që u gjetëm pas timonit të versionit më të fuqishëm të naftës, të pajisur me transmisione të dyfishtë dhe transmetime automatike.

Performanca mbresëlënëse

Edhe pas kilometrave të para, ndjesia subjektive e dinamikës ju bën të harroni se si duket BMW Gran Tourer nga jashtë. Vetëm një pozitë ulëse pak më e lartë na kujton se jemi në një furgon dhe jo në një markë tjetër në të njëjtën klasë fuqie. Me 150 kuaj fuqi dhe motori me naftë me katër cilindra i gjeneratës së re me çift rrotullues 330 Nm, i projektuar për instalim gjatësor dhe tërthor, nuk ka probleme serioze me peshën e automjetit. Fuqia më e ulët e 218d krahasuar me 220d xDrive kompensohet disi nga pesha më e ulët prej 115 kg, kështu që në fund dinamikat të jenë në një nivel mjaft të mirë, e njëjta gjë vlen edhe për konsumin e karburantit.

Sistemi elektromekanik i drejtimit të energjisë funksionon drejtpërdrejt, me reagime të mira, makina hyn në një cep pa rezistencë të dukshme dhe nuk dridhet pa nevojë. Shasia dhe cilësimet e tij themelore (998 BGN për kontrollin dinamik të amortizuesit) Demonstrojnë një ekuilibër të mirë midis drejtimit sportiv dhe komod. Në rast rreziku të humbjes së stabilitetit, elektronika e kontrollit së pari shteron mundësitë e transmetimit të dyfishtë, dhe vetëm atëherë ndërhyn në punën e frenave dhe zvogëlon shtytjen e motorit. Pra, ndjenja e trajtimit të mirë mbetet me shpejtësi mjaft të lartë - një çështje tjetër është se nëse jeni duke vozitur kaq shpejt në kthesa dhe vërtet drejtoni familjen tuaj, mund t'ju duhet të ndaleni për pushime të papritura.

Një BMW e vërtetë? Në të vërtetë, po!

🚀Më shumë për temën:
  BMW iX3 2020

Pas pyetjes kryesore - a është Gran Tourer një BMW i vërtetë - u përgjigj pozitivisht, tani mund të kalojmë në mënyrë të sigurt në modalitetin Eco Pro dhe të shijojmë komoditetin, i cili, së bashku me një motor dizel të shkëlqyeshëm dhe një automatik me tetë shpejtësi, është gjithashtu një shenjë e padiskutueshme e markës luksoze. Tapiceri lëkure, zbukurime të imta druri dhe, natyrisht, një sistem navigimi me cilësi të lartë Plus (4960 BGN, Çmimi përfshin një ekran me kokë lart) dhe një sistem audio Harman Kardon (1574 BGN) Gjithashtu flasin për një klasë të lartë.

Numri i ankorimeve të sediljeve për fëmijë dhe dizajni i zgjuar i rulit mbi kabinën e bagazhit tregojnë se sa rehati familjare merret parasysh në BMW. Tani kaseta e saj jo vetëm që hiqet më lehtë dhe lehtë, por gjithashtu futet në një vend të veçantë nën dyshemenë e hapësirës së bagazhit, ku nuk ndërhyn me askënd dhe asgjë.

Për sa i përket çmimit, Gran Tourer 2 Series rezulton të jetë përsëri një BMW e vërtetë - për një provë 218d me rrota të përparme, një kambio automatike me tetë shpejtësi dhe pajisje mjaft të forta, blerësi do të duhet të ndahet me saktësisht 97 leva. Padyshim, edhe versionet më modeste të BMW Gran Tourer nuk janë vetura të lira. Ai gjithashtu përshtatet shumë mirë me traditën e BMW - sepse të gjitha kamaret që z. Hahnemann zinte në atë kohë i përkisnin klasës së makinave luksoze.

PËRFUNDIM

Furgoni kompakt më dinamik dhe luksoz që kemi drejtuar ndonjëherë. Të gjitha kundërshtimet dhe paragjykimet ia lënë vendin këtij fakti.

Teksti: Vladimir Abazov, Boyan Boshnakov

Foto: Melania Yosifova, Hans-Dieter Zeufert

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Test drive BMW 218d Gran Tourer: anije e madhe

Shto një koment