Kalo tek përmbajtja

Bentley

Bentley
Titulli:Bentley
Viti i themelimit:1919
Themeluesi:WO Bentley
Bën pjesë:Volkswagen Group
Расположение:AngliEkuipazhi
News:Читать


Lloji i trupit:

Bentley

Historia e markës së makinave Bentley

Bentley Motors Limited është një kompani britanike e automobilave e specializuar në makina premium pasagjerësh. Selia ndodhet në Crewe. Kompania është pjesë e Grupit gjerman Volkswagen. Historia e shfaqjes së makinave madhështore daton në shekullin e kaluar. Në fillim të dimrit të vitit 1919, kompania u themelua nga një garues dhe mekanik i famshëm i mbështjellë në një. ...

Shto një koment

Shihni të gjitha dyqanet e Bentley në hartat google

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Bentley

Shto një koment