Dritat e makinave per raste te ndryshme
 

Elektrik dore makinash mund të jetë i dobishëm në shumë situata, kështu që duhet ta keni gjithmonë pranë. Sidomos në vjeshtë, dimër dhe pranverën e hershme, kur ditët janë më të shkurtra, mund të kërkohet ndriçim shtesë - jo vetëm në situata emergjente.

Natën dhe makina juaj u prish. Ju dilni nga makina dhe shikoni nën kapuç. Një rreze e ndritshme drite në motor, dhe ju e dini që nuk mund të bëni asgjë vetë. Ju vendosni të shkoni në pikën më të afërt të karburantit dhe të kërkoni ndihmë atje. Me fat që keni një elektrik dore LED gome Philips.

Pavarësisht fuqisë së tij të ulët, ai mund të ndriçojë edhe 115 metra ju. sepse mbuluar me gome, do t'ju çojë me siguri në destinacionin tuaj edhe në shi ose borë, faleminderit rrip najloni definitivisht nuk do ta humbisni. Elektrik dore është rezistent ndaj goditjeve, kështu që mund ta mbani gjithmonë me vete në makinë. Në varësi të versionit, Rubber mund të funksionojë  Bateri D LR 20 ose AA "gishtat".

Ose një situatë tjetër. Makina është e vdekur dhe nuk mund ta ndezësh. Ju shikoni nën kapuç dhe rezulton se ka mjaft për të përmirësuar bllokimet e baterisë. Megjithatë, këtë nuk mund ta bëni me njërën dorë, ndërsa me dorën tjetër mbani elektrik dore. Mendoni sa e lehtë do të ishte të kishe një pajisje të tillë Feneri LED Philips Pro, e cila mund vendos në kokë.

 

përmes rregullimi rrotullues rrezja e dritës mund të drejtohet pikërisht aty ku dëshironi të ndriçoni. Sepse ka një elektrik dore i papërshkueshëm nga uji, mund të përdoret në të gjitha kushtet e motit, dhe mjafton për energji "shkopinj" AAA.

Është errësirë, me mjegull, makina jote doli në mes të rrugës - nuk kishe kohë as të tërhiqesh në anë të rrugës. Dhe çfarë tani? Si të paralajmëroni drejtuesit e tjerë për një pengesë të tillë? Jeni i sigurt se në kushte kaq të këqija, të gjithë do ta vërejnë trekëndëshin paralajmërues mjaft herët?

🚀Më shumë për temën:
  Si të përdorim frenat në mot të lagësht?

Në një situatë të tillë, një elektrik dore paralajmëruese si p.sh Osram LEDguardian Road Flare... Ju mund të keni një elektrik dore të tillë sigurojeni me magnet për shembull, në çatinë e një makine. Sigurojnë 16 LED të fuqishëm dritë pulsuesee cila me siguri do të tërheqë vëmendjen e përdoruesve të tjerë të rrugës. Për më tepër, llamba mund të përdoret si një elektrik dore "i rregullt".

 

Çfarë duhet të bëni nëse duhet të gjeni diçka në bagazhin tuaj gjatë vozitjes gjatë natës. Le të themi se ju duhet urgjentisht të merrni një ilaç që është i fshehur diku thellë në çantën tuaj. Atëherë është mirë të kesh një elektrik dore, për shembull Osram Loox Raystar.

Është i vogël, i dobishëm dhe lëshon një rreze të fortë drite - perfekte nëse po kërkoni diçka në bagazhin ose kur doni të vendosni një çelës të kyçjes në errësirë. Elektrik dore është i mirë i butë në prekje, ka një strehë ergonomike dhe rezistente ndaj pluhurit, dhe gjithashtu mund të përdoret Ngarkimi me USB... Disponueshmëria e këtij elektrik dore projektuesi është gjithashtu një avantazh për estetët. ne disa ngjyra.

Minimumi absolut (edhe pse cilësor) mund të konsiderohet shumë i rehatshëm Fener Zinxhirë çelësash LED Philips... Është aq i vogël sa mund të ngjitet në një çelës dhe të përdoret si Breloczka... Falë kësaj, nuk do ta harroni kurrë. Dhe kur të keni nevojë, patjetër që do ta vlerësoni rrezen e saj të ndritshme të dritës. Elektrik dore është e copëtuar (dhe rezistente ndaj ujit) dorezë që nuk rrëshqet... Përparësitë e tij përfshijnë gjithashtu cmim i mire.

A do të thotë kjo se ju duhet të mbani me vete disa elektrik dore? Nuk është e nevojshme - megjithatë, është e rëndësishme që të bëni një zgjedhje të informuar bazuar në kushtet në të cilat udhëtoni më shpesh. Mos harroni se duke zgjedhur një produkt me logon e një marke të mirënjohur, si Osram ose Phillips, mund të jeni i sigurt se elektrik dore nuk do t'ju zhgënjejë në momentin më të vështirë - për shembull, diku në zonën e largët, në mesi. netët kur duhet të ndërroni një rrotë.

🚀Më shumë për temën:
  Si të përditësoni gomat në një makinë? Metodat për pastrimin e gomave

Foto nga Philips, Osram

ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Artikuj » Funksionimi i makinerive » Dritat e makinave per raste te ndryshme

Shto një koment