Makinë provë Kia Picanto X-Line
 

Si u përpoq Kia ta kthente foshnjën Picanto në një kryqëzim, çfarë erdhi prej tij dhe çfarë lidhje ka Apple CarPlay me të

Në botën moderne, çdo produkt në banakun e supermarketeve shet më shpejt nëse paketimi i tij me ngjyra ka logo të ndritshme me fjalë të tilla si "Eco", "Jo-OMGJ", "Natyra". Për më tepër, produkte të tilla, si rregull, janë më të shtrenjta se sa homologët konvencionalë.

Një situatë e ngjashme është duke u zhvilluar në tregun e automobilave. Sot, çdo model mund të shitet me një çmim më të lartë dhe në sasi të mëdha nëse në emrin e tij shtoni Cross, All, Offroad ose shkronja X, C, S. Për më tepër, ndryshimet midis makinave të tilla dhe modeleve standarde nuk do të jenë thelbësore. Kia Picanto X-Line është një nga ato. Vetë hatch-i i gjeneratës së re ka dalë në shitje në tregun tonë për më shumë se një vit, por versioni i të gjithë terrenit i X-Line është marrë kohët e fundit.

Nuk ka aq shumë makina në klasën A me një performancë të ngjashme. Për shembull, Ford ka hatchback Ka +. Por nuk shitet as në tregun tonë. Pra, X-Line rezulton të jetë një luftëtar në terren.

 
Makinë provë Kia Picanto X-Line

Cila është tipari dallues i këtij Picanto? Së pari, kjo makinë është e pajisur me vetëm një motor të vjetër 1,2 litërsh me një fuqi prej 84 kf, i cili mund të kombinohet vetëm me një transmetim automatik. Së dyti, buza e poshtme e trupit të saj përgjatë perimetrit mbrohet nga një bordurë e bërë nga plastika e pa lyer.

Dhe së treti, falë burimeve pezulluese pak të zgjatura dhe rrotave të hedhura 14 inç, hapësira e X-Line nga toka është 17 cm, që është 1 cm më shumë se versionet e tjera të modelit më të ri Kia.

Makinë provë Kia Picanto X-Line

Në fakt, praktikisht nuk ka asnjë ndryshim thelbësor në sjelljen e X-Line në rrugë krahasuar me versionet e tjera të vjetra të Picanto. Hatchback-u është po aq i lehtë për tu drejtuar dhe pa përpjekje përshtatet në kthesat e çdo freskie. Sa për përvojën e vozitjes, ato janë gjithashtu të pandryshuara. Në qoftë se, kur manovroni në parking, ju ngiseni deri në bordurat pak më me guxim.

 
🚀Më shumë për temën:
  Makinë provë Ford Explorer vs Kia Sorento Prime

Por a ia vlen të paguash më shumë për një komplet plastik të trupit dhe për një centimetër shtesë të pastrimit të tokës? Mbi të gjitha, Picanto X-Line ka një çmim të fortë 10 dollarë. Një pyetje që nuk mund të përgjigjet pa mëdyshje. Sepse në vetë Kia, X-Line u caktua jo vetëm si një modifikim, por si një paketë e veçantë.

Për shembull, versioni më i afërt, Picanto Luxe, ka një çmim prej 10 dollarë. Dhe pastaj rezulton se pagesa shtesë për një centimetër të pastrimit të tokës është 150 dollarë. Sidoqoftë, X-Line ka akoma pajisje që nuk janë në dispozicion në versionin luksoz. Për shembull, pasqyra elektrike të palosshme, Apple CarPlay në multimedia dhe disa mundësi të tjera.

Por ekziston edhe Picanto Prestige, i cili është i pajisur në të njëjtën mënyrë si X-Line dhe madje edhe pak më i pasur (këtu, për shembull, rrota 15 inç). Por çmimi i një “Picanto prestigjioze” fillon me 10 dollarë. Dhe rezulton se 700 dollarë për rritjen e pastrimit të tokës dhe plastikës në një rreth nuk janë aq shumë.

Makinë provë Kia Picanto X-Line
Lloji i trupitHatchback
Përmasat (gjatësia / gjerësia / lartësia), mm3595 / 1595 / 1495
Baza e rrotave, mm2400
Pastrimi i tokës, mm171
Pesha e frenimit, kg980
lloji i motoritBenzinë, R4
Vëllimi i punës, metra kub cm1248
Fuqia, kf me në rpm84 / 6000
Maks. i freskët moment, Nm në rpm122 / 4000
Transmisioni, ngas4АКП, përpara
Maksim. shpejtësia, km / orë161
Përshpejtimi në 100 km / orë, s13,7
Konsumi i karburantit (përzierja), l5,4
Vëllimi i trungut, l255 / 1010
Çmimi nga, USD10 750
ARTIKUJ TIL NGJASHM
Kryesor » Test Drive » Makinë provë Kia Picanto X-Line

Shto një koment