ADAC taumalulu paʻu tofotofoga 2011: 175/65 R14 ma 195/65 R15
 

ADAC taumalulu paʻu tofotofoga 2011: 175/65 R14 ma 195/65 R15Taʻitasi tausaga le Siamani taʻavale-moto kalapu ADAC lolomiina taumalulu paʻu faʻataʻitaʻi e tusa ai ma le faʻavae metotia. Matou te tuʻuina atu ia te oe faʻaiuga o suʻega i laʻasaga nei: 175/65 R14 ma le 195/65 R15.

Tofotofoina Turo ua vaevaeina i fitu vaega. Avetaʻavale faʻamalositino i luga o le mago, susu, kiona ma le aisa, faʻapea foi ma paʻu leo, paʻu teteʻe (faʻatosinaina i le faʻaaluina o le suauʻu) ma le laei o le tino. O le metotia faʻataʻitaʻi lava ia, i se faʻapuʻupuʻu, e aofia ai le iloiloina o amioga a le taʻavale i luga o le eleele matutu i luga o se laina saʻo ma a o le tulimanu i le saoasaoa masani, taʻitaʻiga faʻatonuga ma le tali atu o paʻu i le uili faʻafoe. O lenei vaega e aofia ai foʻi amioga a paʻu i suiga faafuaseʻi o le itu ma le slalom. O le suʻega amioga susu suʻesuʻe iloiloina braking i le va o 80 ma 20 km / h i susulu asphalt ma sima. I se faʻaopopoga, o le tagofiaina ma le saoasaoa o loʻo faʻatino ai le faʻamalamaina i le itu i luma poʻo le taimi e iloiloina ai le tulimanu. O le taofi mai le 30 i le 5 km / h, o le taʻavale saosaoa, o le faʻauluina o le taʻitaʻiga, ma isi faʻatusatusaga e faʻataʻitaʻia i le kiona i luga o le kiona. Tisa leo iloiloga aofia ai le fuaina o le leo i totonu o le taʻavale pe a taofi i le saoasaoa o le 80 i le 20 km / h (peʻa toʻesea le aʻafiaga o le afi leo) ma fafo peʻa o le taʻavale e tulia ma le afi tape. O le faʻaaogaina o suauʻu e fuaina i le saoasaoa o 80, 100 ma 120 km / itula.

O vaega taʻitasi na auai i le aotelega o iloiloga e pei ona taʻua i lalo: faʻatinoga i luga o le eleele matutu 15% (aveina faʻamautuina 45%, tagofiaina 45%, taofi 10%), i luga o le susu luga 30% (taofi 30%, aquaplaning 20%, aquaplaning tulimanu 10%, tagofiaina o le 30%, tiʻetiʻe faataamilo i le 10%), faʻatinoina o le kiona 20% (ABS braking 35%, amata ese le 20%, malosiʻi / itu itu 45%), aisa faʻamalositino 10% (ABS taofi 60%, itu taʻiala 40% ), paʻu leo ​​5% (leo fafo 50%, leo i totonu 50%), suauʻu faʻaaogaina 10% ma ofuina 10%. O togi mulimuli e amata mai i le 0,5 i le 5,5 mo vaega taʻitasi, ma o le aotelega o togi o le averesi o vasega uma.

Tele i luga o le autu:
  Lima o sili sili ona lelei umiaina tagata i totonu o le taʻavale
Tofotofoga paʻu o le taumalulu 175/65 R14 T
PaʻuFaʻailogaUa magoSusuMitiIce          Noise        FaʻaaogaE ofuina
Continental ContiWinterContact TS800+2,52,11,72,53,21,52
Michelin Alpin A4+2,42,52,42,13,71,90,6
Dunlop SP Tali Taumalulu+2,42,42,52,52,82,22,5
Goodyear UltraGrip 82,522,72,331,71,3
Semperit Master Grip2,82,322,33,31,82,3
Esa-Tecar Super Grip 72,82,722,431,92
Vredestein Snowtrac 32,52,72,72,33,421
Tuufaatasia MC faaopoopo 62,82,12,62,53,42,42,5
Maloya Davos2,52,62,52,43,72,12
Firestone Winterhawk 2 Evo2,532,32,62,72,21,8
Sava Eskimo S3 +2,42,82,62,23,31,72,5
Pirelli Winter 190 Snowcontrol Series 32,82,52,52,33,723
Cit Formula Taumalulu33,32,62,63,12,32,5
Falken Eurowinter HS439-2,53,34,22,231,92,8
Tofotofoga paʻu o le taumalulu 195/65 R15 T
PaʻuFaʻailogaUa magoSusuMitiIce          Noise        FaʻaaogaE ofuina
Continental ContiWinterContact TS830+2,521,92,43,11,71,8
Goodyear UltraGrip 8+2,31,82,42,43,22,12
Semperit Speed ​​Flu 2+2,52,22,12,42,91,52
Dunlop SP taumalulu Taʻaloga 4D+2,322,12,43,22,12,3
Michelin Alpin A4+2,22,52,42,33,52,11
Pirelli Winter 190 Snowcontrol Series 3+2,32,32,323,51,82,5
Nokian WR D31,82,62,12,33,422
Vredestein Snowtrac 32,62,52,12,32,92,32,3
Fulda Crystal Montero 32,72,91,72,52,91,92
Barum Polaris 32,22,82,22,53,22,22
Kleber Krisalp HP22,33,32,42,43,61,91
Kumho I´ZEN KW232,32,82,42,43,52,12,8
Bridgestone Blizzak LM-322,13,12,42,82,92,32
GT Radial Champiro WinterPro2,83,43,32,33,41,92
Falken Eurowinter HS439-2,22,93,72,43,22,12,8
Trayal Arctica-3,95,53,534,22,61,5
Tele i luga o le autu:
  Talaʻaga o le BMW brand brand

Talafatu:

 
++paʻu lelei tele
+paʻu lelei
paʻu faamalieina
-paʻu ma faʻataga
- -  paʻu le talafeagai

Suʻega ole tausaga ua teʻa

2010 ADAC taumalulu paʻu tofotofoga: 185/65 R15 T ma 225/45 R17 H

MATAUPU FAʻAILOA
tele » Mataupu Faavae » ADAC taumalulu paʻu tofotofoga 2011: 175/65 R14 ma 195/65 R15

Faaopoopo i ai se faamatalaga