Lamborghini countach
Nyheter

Legendariske Lamborghini Countach med minimum kjørelengde er på auksjon

En unik Lamborghini Countach vil bli solgt på Race Retro Classic & Competition Car Sale i Storbritannia. Dette er en superbil som begynte å bli produsert på 70-tallet av forrige århundre. Et særtrekk ved tomten er en kjørelengde på bare 6390 km.

Denne modellen har vært i produksjon i 25 år. I løpet av denne tiden klarte hun å bli drømmen til bilister over hele verden. Den originale designen til superbilen er produktet fra Bertone-studioet. Det er bemerkelsesverdig at bilen har mange mangler: for eksempel et trangt interiør, dårlig sikt. Likevel fortsetter denne superbilen å regnes som et av de beste produktene i sin generasjon.

Det er nesten umulig å se en slik bil på banen. Dette er museumsstykker og verdifulle samleobjekter “trofeer”. Totalt ble det produsert mindre enn 2 biler.

Inntil nylig virket det som det ville være umulig å kjøpe en Lamborghini Countach. Nyheter kom imidlertid frem at superbilen er til salgs. Dette er en høyrekjøringsvariant fra 1990-tallet. Modellen er unik slik den er laget på bestilling. Klienten er en ivrig Lamborghini-fan fra Storbritannia.
Lamborghini Countach
Denne variasjonen ble kåret til 25-årsjubileum. Hun er den nyeste versjonen av superbilen. Bilen drives av en 12cc V5167-motor. “Under panseret” er det 455 hk.

Bilen ble malt i 1995. Etter 22 år ble det bestemt å puste liv i bilen. Superbilen ble satt på farten av mestrene i Colin Clarke Engineering. Denne prosedyren kostet £ 17 600. For øyeblikket er bilen i utmerket teknisk stand. Uten tvil vil det bli det mest ettertraktede partiet i Storbritannia-auksjonen.

Legg til en kommentar