Експлозија на автобус на видео. Возачот немаше време да реагира.
вести

Експлозија на автобус на видео. Возачот немаше време да реагира.

Издуваната гума можеби изгледа импресивно, но е многу опасна, како што дознал возачот на автобусот. Возел право во бариерите и го блокирал патот.

На 9 јуни во 8:30 часот во полицискиот штаб на Свидница е пријавено дека се случил судир на експресниот пат во градот Свидница. Вил Пјасетко. Пукна гума во комбе Ивеко. Возачот на автобусот, 35-годишен жител на Билгорај изгубил контрола. Ова може да се види на видеото подолу.

Експлозија на гума го турка автобусот во бариери гладни за енергија на S12. СТОП ГО ПИРАТОТ

Автобусот удрил во енергетски интензивни бариери, по што се превртел на страна. Возачот е пренесен во болница, но не е тешко повреден. Алкотестот покажа дека е трезен.

По инцидентот, патот кон Пијаски беше целосно блокиран, полицијата постави обиколни патишта.

Додадете коментар

×