Volvo XC90 2.0 B5 (250 КС) 8-автоматски менувач Geartronic 4 × 4
Директориум

Volvo XC90 2.0 B5 (250 КС) 8-автоматски менувач Geartronic 4 × 4

Volvo XC90 2.0 B5 (250 КС) 8-автоматски менувач Geartronic 4 × 4

Цена на нов автомобил од 56.681 $

Технические характеристики

Енергија, HP: 250
Тежина на тротоарот (кг): 2060 година
Растојание, mm: 223
Мотор: 2.0 B5
Волумен на резервоарот за гориво, л: 71
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Автоматски
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 7.7
Пренос: 8-автоматски менувач Geartronic
Компанија за контролен пункт: Аисин
Код на моторот: B420T2
Уредување на цилиндри: Во линија
Број на седишта: 5
Висина, мм: 1776
Потрошувачка на гориво (вон-урбано), л. на 100 км: 6
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 7.1
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 1800-4800
Број на брзини: 8
Должина, мм: 4953
Максимална брзина, км на час: 215
Круг на вртење, м: 11.8
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 5400-5700
Бруто тежина (кг): 2790
Тип на мотор: Мраз
Потрошувачка на гориво (урбан циклус), л. на 100 км: 9.1
Меѓуоскино растојание (мм): 2984
Патека на задните тркала, mm: 1667
Патека на предните тркала, мм: 1665
Вид на гориво: Бензин
Ширина, мм: 2140 година
Зафатнина на моторот, cc: 1969 година
Вртежен момент, Nm: 350
Возете: Целосно
Број на цилиндри: 4
Број на вентили: 16

Сите конфигурации на XC90 2019

Volvo XC90 2.0 T8 (390 КС) 8-АКП Geartronic 4 × 4
Volvo XC90 2.0 B5 (235 КС) 8-автоматски менувач Geartronic 4 × 4
Volvo XC90 2.0 T6 (310 КС) 8-АКП Geartronic 4 × 4
Volvo XC90 2.0 T5 (250 КС) 8-АКП Geartronic 4 × 4

Додадете коментар

×