Subaru Impreza Hatchback 1.6i (114 мл.) 5-мех
Директориум

Subaru Impreza Hatchback 1.6i (114 мл.) 5-мех

Subaru Impreza Hatchback 1.6i (114 мл.) 5-мех Технические характеристики

Енергија, HP: 114
Тежина на тротоарот (кг): 1356 година
Растојание, mm: 130
Мотор: 1.6i
Однос на компресија: 10.5: 1
Волумен на резервоарот за гориво, л: 50
Вид на пренос: Механика
Менувач: 5-механичка опрема
Компанија за контролен пункт: Субару
Код на моторот: FB16
Аранжман за цилиндри: се спротивставува
Број на седишта: 5
Висина, мм: 1455
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 4000
Број на брзини: 5
Должина, мм: 4475
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 5600
Бруто тежина (кг): 1950
Тип на мотор: Мраз
Меѓуоскино растојание (мм): 2670
Патека на задните тркала, mm: 1545
Патека на предните тркала, мм: 1540
Вид на гориво: Бензин
Зафатнина на моторот, cc: 1600 година
Вртежен момент, Nm: 150
Погон: напред
Број на цилиндри: 4
Број на вентили: 16

Сите пакети на Impreza Hatchback 2019 година

Subaru Impreza Hatchback 2.0i (152 мл.) CVT Lineartronic 4 × 4
Subaru Impreza Hatchback 2.0i (152 мл.) 5-мех 4 × 4
Subaru Impreza Hatchback 2.0i (152 мл.) 5-мех
Subaru Impreza Hatchback 1.6i (114 мл.) CVT Lineartronic 4 × 4

Додадете коментар

×