Паметно за 2014 година
Директориум

паметен forfour 0.9i (109 КС) 6-наметка Twinamic

Технические характеристики

Енергија, HP: 109
Тежина на тротоарот (кг): 975 година
Мотор: 0.9i
Волумен на резервоарот за гориво, л: 35
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Робот 2 спојка
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 10.5
Менувач: 6-роб Twinamic
Компанија за контролен пункт: Гетраг
Код на моторот: H4Bt
Уредување на цилиндри: Во линија
Број на седишта: 4
Висина, мм: 1555
Потрошувачка на гориво (вон-урбано), л. на 100 км: 4.2
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 4.6
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 2000
Број на брзини: 6
Должина, мм: 3495
Максимална брзина, км на час: 180
Круг на вртење, м: 8.65
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 5750
Бруто тежина (кг): 1400
Тип на мотор: Мраз
Потрошувачка на гориво (урбан циклус), л. на 100 км: 5.4
Меѓуоскино растојание (мм): 2494
Патека на задните тркала, mm: 1429
Патека на предните тркала, мм: 1467
Вид на гориво: Бензин
Ширина, мм: 1665 година
Зафатнина на моторот, cc: 898 година
Вртежен момент, Nm: 170
Вози: Заден
Број на цилиндри: 3
Број на вентили: 12

Сите комплетни комплети за четири години 2014-2020 година

паметен forfour 1.0i (71 л.с.) 5-мех
паметен forfour 0.9i (90 КС) 6-наметка Twinamic
паметен forfour 0.9i (90 л.с.) 5-мех
паметен forfour 1.0i (71 КС) 6-наметка Twinamic

Додадете коментар

×